Fiala hlavně plyn nenakupuje, ani o nákupech nerozhoduje. Je to čistě věc distributorů, a ti vám neřeknou, jaký plyn vám hoří v karmě. Ty se totiž v zásobnících, kde se plyn ukládá mimo sezónu, promíchají. Takže třeba chemické stopy ruského plynu mohou být zjistitelné i po několika letech. Proto se původ ani prokázat nedá. Že se v posledních měsících dováží víc plynu ruského, je věc čistě ekonomická. Hlavní příčinou byl kontroverzní poplatek Německa za distribuci plynu 2,50Eur/MWh, na který se ale podařilo prosadit jeho zrušení, od ledna. Ruský plyn navíc není nákupem přímo od Ruska, jak by si kolaboranti přáli, ale přeprodej přebytků ze zásob Rakouska, Slovenska, a Maďarska.
Ale pořád je to Ruský plyn jestli přímo nebo obloukem ale prachy za něj jdou do Ruska a je jedno jestli přímo nebo obloukem.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
...napríklad Čierny Váh má cez 700 MW...Dlouhé stráne +Dalešice cez 1000MW...Orlík má využiteľnú kapacitu vody cez 85 mil.m3. Čierny Váh ani 5mil.m3
/je pravda že s väčším spádom/...instalovaný vykon solárov v Česku nie je ani 5000 MW...teraz má Orlík cca 400MW...prečo 80?...
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
V Česku jsou v provozu čtyři přečerpávací elektrárny Dlouhé Stráně,Dalešice,Štěchovice II a Černé jezero ty vyrobily 977 GWh na čerpání odebraly 1290 GWh.
1 odpověď