To musí být pohlazení po duši všem "flastencům", přeci je pecka že na prvním místě je tu Amerika, onde Maďarsko, Slovensko, ba i to Česko. Naši flastenci z SPD, Trikolory, Klausovo Motoristů, KSČM, zhusta i ANO mají nejblíž z německých stran k Afd nebo rakouským Svobodným či Orbánovi, což jsou jediné relevantní strany, které chtějí rušit Benešovo dekrety. Vždy, když zvítězí myšlenka Nic než národ, tak to končí katastrofou. Mírovou spolupráci v rámci EU chtějí zničit
Ale článek neinklinuje k nacionálnímu výkladu, naopak se ho vůbec nedotýká. Je to především hodně zajímavá historie konkrétní historické osobnosti. Jediné, co si pak člověk vezme z vaší poslední reakce, je, že nemáte rád Masaryka, jestliže ho házíte do jednoho pytle s Nejedlým. Což je ukázkový odezdikezdismus. A nikde nepíšu, že byste autorce něco podsouval.
Aha. Tak tak si užijte odezdikezdismus
Tak tady se slovo "český" dá vykládat v zemském smyslu, nikoliv čistě jazykovém, jak činíte vy. Etnicky navíc klidně mohl patřit k části obyvatel slovanského původu. Za primárně národnostní konflikt dnes snad nikdo soudný povstání nepovažuje a ani autorka textu nic takového nenaznačuje. Jména se běžně užívala v české i německé jazykové podobě, nebyla navíc tak ustálených forem jako v současnosti. Čili bych hned nešermoval Jiráskem a komunisty.
Jenže “český” je dodnes v duchu Masaryka, Jiráska a Nejedlého stále používán v nacionálním smyslu, nikoli zemském. Bohužel. Jinak by to ani nemohlo být ve stále používaném nesmyslném výkladu Bílé Hory. A autorce nic nepodsouvám
Jmenoval se Hans a byl pražským Němcem, stejně jako Joachim Andreas Graf von Schlick nebyl Jáchymem Ondřejem hrabětem Šlikem. Toliko k jirásovsko - masarykovské a komunistické pohádce o statečných českých pánech popravených Němci, kteří nás zabrali a uvrhli do 300 leté poroby. Ne události okolo stavovského povstání nebyly národnostním konfliktem Čechů s Němci, ale někteří Češi s některými Němci stáli proti jiným Čechům a Němcům
Ještě řekněte proč se to stalo. Díky fanatismu Němců. Nikdo ty Němce nenutil zvedat pravou ruku, tvořit Freikorps a zabíjet našince. Samozřejmě ne všichni, existovala i německá polovojenská organizace na podporu Československa tzv Republikanische wehr, jejich příslušníci bránili s našimi hranice a v některých případech vyfasovali i zbraně.
Němci tady s námi žili mnoho staletí. Ale jejich fanatická myšlenka je vehnala do záhuby.
Nejhorší na tom je, že to odnášeli nevinní, jak Češi tak i Němci.
My jsme válku nerozpoutali, to oni prolili první krev. Frustrace lidí po válce byla obrovská, hlavně těch co museli opustit svoje domovy v roce 1938 při záboru Sudet. Další co přišli o své příbuzné v koncentračních táborech, nebo při totálním nasazení v Německu a že jich bylo hodně.
Nebudu schvalovat tento zrůdný zločin spáchaný ještě dětmi na dětech. Ale musíme si říct, že nebýt těchto skutečností, nikdy by k tomu nedošlo.
Tvl, vy jste primitiv. Tak sexuálně motivovaná vražda dvou dívek se stala, protože německý fanatismus. Máte dceru? Třeba jí někdo sejme, protože to vyvolá Váš fanatismus
Mluvím pouze o zemích českého království. To jste slepý, vy placatá země. S analfabetem a ještě k tomu agresivním, kterej ví o historii velký kulový, já debatovat nebudu.
Nelžete, psal jste zcela jasně o jitrnici alias Československu, o kterém je článek i můj příspěvek. Jste nejenom neználek, ale i lhář
Nastudujte si historii a její souvislosti. Zásada slušné diskuse je ta že se neútočí na diskutujícího ale argumentuje se k meritu věcí.
Vy jste tak mimo, že je racionální diskuse vyloučena. Tvrdit, že Československo vzniklo v tisíciletých hranicích Českého království je na úrovni tvrzení, že Země je placatá. Jste směšnej
Jitrnice byla ustavena v tisíciletých hranicích českého království. Čechy mají tisíciletou státnost. Všechny menšiny přišly do Čech za lepšími životními podmínkami a žily na českém území. Jednalo se pouze o potvrzení letitých hranic. Pokud se to menšinám nelíbilo tak to byl jejich problém. Beneš s Masarykem rozhodně na žádný problém nezadělali.
Aha, tisícileté hranice českého království v Horních Uhrách na Dunaji a Podkarpatské Rusi? Maďarská menšina přišla do Čech. Vy jste hlava, to máte z přednášek na VSŽ? Nebo stranické školení SPD?
Benešovo a Masarykovo lhaní a pro svou neukojenou moc hazardování s osudy milionů nečeských a v důsledku i českých obyvatel umělé jitrnice Československa po pouhých 20 letech přineslo své hořké plody v podobě Německo - Ruské okupace a utrpení českých, slovenských, polských, maďarských, rusínských a především židovských obyvatel mnohonárodnostního slepence ČSR
50
Sledujících
0
Sleduje
50
Sledujících
0
Sleduje
Nevěřím, vlastenecká antiunijní fronta my dlouhodobě vysvětluje, že pokrok u elektromobility je nepředstavitelný a spalovák prostě bude furt nej