Nevím kde pan Tomský bere takovou víru v ekonomický propad pod labor party, když i většina kapitánů průmyslu podpořila tuto stranu a levé křídlo labor party kritizuje současné vedení za pravicovou ekonomickou politiku.
Také nechápu jeho kritiku že levice chce řídit stát na základě ideologie. To snad pravice nemá žádnou ideologii kterou prosazuje do své myšlenky jak má vypadat stát? Mají být všechny strany dle pana Tomského jako ANO? Bez myšlenky, programu a idey?
Naprosto strašlivý článek bez struktury, pointy a myšlenky.
Nechejme stanou pochybnou fakticitu autorčiných tvrzeních. Kvůli takovémuto článku si podíl daní odvedený velkými společnostmi vyhledávat nebudu. U živnostníků je však autorka úplně mimo, nikdo neplatí nižší daně než oni. Tato vláda jim navíc zdvojnásobila stop pro paušální daň a daňový paušál a zrušila jim EET, takže tvrdit že při ně nic nedělá a dusí je daněmi je naprosto zarážející.
Stejně zarážející je i tvrzení ohledně činnosti vlády v EU. Oproti minulým vládám mají ministři daleko větší účast v Radě EU. Zároveň definitivně učinili z Jádra zelený zdroj energie ve velké jaderné koalici. Podařilo se jím rozhýbat podporu Ukrajiny, obraný průmysl a odpor Německa vůči takovýmto věcem, zmírnit normu EURO 7...
Také je velmi vtipné poslouchat nadávky na dávku na bydlení, kterou v současné době vláda ruší a slučuje. Autorka také nevysvětlila mechanizmus, jakým je nájem držen vysoko.
Mám pocit že práva neznalí si zaslouží vysvětlení této situace:
NOZ obnovil institut původně zavedený do práva v roce 1917 a to Převzetí majetku. Dle §1893 nabyvatel poměrné části majetku přistoupí k dluhu, který s převzatým majetkem souvisí a o nichž nabyvatel při uzavření smlouvy věděl nebo musel vědět.
Krom původního dlužníka tak věřitel získává i dlužníka nového, po obou přitom může chtít celou částku. (dluh samozřejmě zanikne zaplacením celé částky jednou z osob) Dlužníci se pak mají vypořádat mezi sebou dle zájemného poměru, v tomto případě 0%-100%. Nabyvatel tak může celou částku požadovat po Slovákovi.
SVJ tak má pravdu v tom, že nemůže částku vydat zpět. Vydáním částky by jen vzniklo bezdůvodné obohacení, protože nabyvatel zde jako dlužník plnil vlastní dluh, který zanikl splněním. Je to však trochu výmluva, SVJ by si mohlo koupit nabyvatelovu pohledávku vůči Slovákovi za stejnou částku, kterou jim předtím nabyvatel zaplatil a pak tuto částku sama vymáhat. SVJ však nemá důvod, aby se takto zachovala.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Podle této diskuze si myslím, že by většina čtenářů chtěla, aby se do konkurzu ve Švýcarsku přihlásil Český stát.
2 odpovědi