Ještě jste nejmenoval policajty, kterých je ale na počet obyvatel více než v EU, stejně jako doktorů. Doktory potřebujeme, ale pořádné a ne ty flákače, kterých je plno v každé nemocnici a ještě k tomu mají soukromou praxi a pláčou, že se nevyspinkají. Když byla u nás nezaměstnanost kolem 8%, tak se nabíralo na úřady práce. A do dnes tam ti úředníci jsou a kopou se do zadku. K čemu je ministerstvo se stovkami úředníků, když nejsou schopni vymyslet vůbec nic, natož např. důchodovou reformu a o digitalizaci ani nemluvě.
Zrovna na úřadu práce byste za ten plat nechtěl sedět.
Pracuji v soukromé sféře a rozhodně se tu nepřidává, odbory OS KOVO podepsali rámcovou smlouvu na 2 roky bez jakékoliv valorizace. V soukromé sféře si nemohou dovolit přidávat, když na to firma nemá, na dluh jako to dělá stát neustále nenažraným státním zaměstnancům.
Takže podle vás v soukromé sféře, která ten nenažraný přebujelý státní moloch z daní musíme uživit, jsou samí blbci??????
Proč nenažraným? Stejně jako vy chtějí za svou práci adekvátní odměnu.
Kde píši, že v soukromé sféře pracují samí blbci? Blbci se najdou všude, ale obecně říkat, že všichni jsou blbci?
Pokud si stát myslí, že nepotřebuje ty nebo ony státní zaměstnance, tak ať je klidně propustí. Státní zaměstnanci obsluhují státem objednané služby, které si každý (včetně státních zaměstnanců) platí prostřednictvím odevzdaných daní. V jednom z minulých odkazů si můžete zjistit, kolik jich kde pracuje. Jestli si myslíte, že je někde příliš zaměstnanců, sdělte to prostřednictvím svého voleného zástupce do parlamentu, aby s tím něco dělali. Mně se nezdá, že by jich bylo mnoho při aktuálním způsobu práce. Spíše naopak. A díky platovému propadu odchází především odborníci, kteří se v soukromém sektoru uživí lépe než ve státním.
Ještě k vašemu postěžování na 2 roky bez valorizace mzdy - státní zaměstnanci jsou placeni podle toho, kde pracují, různými tabulkami. A některé z nich také nebyly již více než 2 roky valorizovány.
Nenažraní státní zaměstnanci mají průměrně o 5 tisíc víc než v soukromé sféře, která je živí a rozdíl stále roste...
Státní zaměstnanci mají víc než v soukromé sféře, která je musí uživit!!!!
Odkaz 1 ?
Zase ta Vaše mantra, článek z poloviny roku 2021. Kdybyste si pozorně prohlédl grafy, na které jsem poukazoval, zjistil byste, že se od konce roku 2021 do konce roku 2023 snížil plat k průměrné mzdě v průměru o 5%. A stále klesá i v letošním roce, kdy se v soukromé sféře narozdíl od státní přidává. Vašich 5000 rozdílu je dnes pouze fikce, navíc není vhodné srovnávat plat soudce, učitele nebo doktora s pracovníkem v Kauflandu nebo Boschi. Vám taky nikdo nebrání, pokud jim závidíte jejich plat, abyste se ucházel o místo lékaře, policajta, vojáka, učitele, ... V těchto profesích je o nové lidi zájem.
Ano, rozdíl stále roste ve prospěch nenažraných státních zaměstnanců nebo si myslíte, že se v soukromé sféře pořád přidává jako ve státním?
Proč se všichni zuby nehty drží ve státním, kdy je tam tak špatně, jak říkají???? Proč??? Proč????????
Firmy kriticky nemají lidi, vláda může začít propouštět státní zaměstnance ve velkém, říká ekonom Lukáš Kovanda
Zase tak velké terno pracovat ve státním úřadě není. Doporučuji prohlédnout si graf 5b Odkaz 1 , hlavně jeho vývoj od roku 2018. Nyní tam nějaké nadprůměrné platy nenajdete. Někteří státní zaměstnanci již odcházejí a nemyslím si, že bychom kvůli tomu měli jásat (Řada lidí, vesměs právníků, nicméně prý kvůli penězům ministerstvo opouští a jejich fluktuace je podle Blažka znepokojivá. ... Odkaz 2 )
V grafu 1a je počet zaměstnanců placených státem v roce 2023 s rozdělením kde kdo pracuje.
Nenažraní státní zaměstnanci mají průměrně o 5 tisíc víc než v soukromé sféře, která je živí a rozdíl stále roste...
Státní zaměstnanci mají víc než v soukromé sféře, která je musí uživit!!!!
Odkaz 1 ?
Dáváte sem staré informace. Článek je z roku 2021 a popisuje situaci v roce 2020. Od té doby se leccos změnilo. Taky bych chtěl podotknout, že se bere průměrný výdělek bez ohledu na požadavek na vzdělání. Zkuste si dnes porovnat plat průměrného středo/vysokoškoláka ve státní správě a průměrného středo/vysokoškoláka v soukromé sféře. Budete se divit, co vám vyjde za čísla.
Ano, ale jsou rodiče, kteří za každou cenu chtějí své dítě začlenit do normálního kolektivu, nehledě na jeho předpoklady.
Jinak, to, že ještě někde existují speciální školy je super, co vím, v zásadě téměř všechny v rámci inkluze zrušily (nebo, jak píšou - MŠMT - oni speciální školy neruší, pouze se z nich staly běžné ZŠ).
Souhlas. Bohužel, ambiciózní rodiče svým konáním dokáží téměř zrušit výuku v některých třídách normálních škol.
Nejsem přímo proti inkluzi - podle mě není problém začleňovat mezi běžné děti fyzicky hendikepovaná děcka, která jsou mentálně na úrovni svých vrstevníků, ale mají nějaké fyzické omezení (vozíček, hůř vidí, hůř slyší apod.) - větší problém jsou psychiatrické diagnózy, těžcí autisté,... kteří mají své potřeby a rituály, které během normální výuky nelze vždy uspokojit - a tak dochází k vyrušování a přerušování výuky.
Jsou speciální ZŠ. U nás v okresním městě máme dvě takové. Jedna pro těžké autisty, druhá pro žáky se středně těžkým mentálním postižením, těžkým mentálním postižením, souběžným postižením více vadami a autismem. Na to navazuje jedno nebo dvouletá střední škola.
Nízkopříjmove skupiny státních zaměstnanců mohli mít už od 1.9. zvednuté platy,ale odborářští bosové to zazdily svými požadavky zvednutí platů všem a o 10 procent.Zase na to doplatili ti co nemají ani minimální mzdu a musí se jim do ní dorovnávat.Gratuluji Středulo.
Vláda nepotřebuje mít souhlas odborů k přidání peněz státním zaměstnancům. Mně z jejího chování připadá, že přidat nechce a jen se vymlouvá. Tahle to ale nemůže fungovat dlouho. Vláda asi nepočítá, že bude po roce 2025 pokračovat a chová se "po nás potopa".
Proč babo raď , máme ve státní správě spoustu vzdělaných, vysokoškoláků, odborníků na slovo vzatých, kteří určitě rádi zoptimalizují nepotřebné činnosti tak, aby 10-30% z nich tam nemuselo být a tím se státní správa stane funkčnější a akceschopnější. A digitalizace mám pocit že ve státním sektoru ji vlastně nikdo nechce, protože by následně mohla zrušit jejich místa. Když by se nejdříve odstranila zbytečná agenda pak by byla digitalizace jednoduší a levnější. Viz stavební řízení dřív jsem musel vyplnit tři žádosti na životní prostředí jedné obce ( stejné patro jen dveře vedle sebe) . Dnes dám jen jedu žádost o tzv JES ( jednotné enviromentální stanovisko a ta žádost koluje přes tyto tři kanceláře a každý se k tomu vyjadřuje. Faktický výsledek dříve jsem vyplnil tři žádosti a dal předmětným lidem a po 30 dnech jsem všechny , každý týden obvolával ,jestli by nebyli tak hodní a nezpracovali by to. Do 3 měsíců jsem měl od všech zpracováno . Dnes po 30 dnech nevím komu zavolat a po 120 dnech to prokazatelně ještě nedorazilo k jedněm dveřím. Tedy mysleli jsme to dobře dopadlo to jako vždycky!
O platy úředníků, se kterými se setkáváte na obecních úřadech, nyní nejde. To jsou zaměstnanci obecní samosprávy a jsou placeni z rozpočtu obce / kraje / hl. m. Prahy.
Naprosto zcestná úvaha. Není potřeba naráz uložit energii na celý rok (pokud by to šlo, bylo by to dobře, ale to už chcete fakt moc). Prostě se to bude nabíjet v okamžiku, kdy budou energii produkovat soláry, větrníky, nebo bude přebytek proudu z Temelína. A spotřebovávat se bude v okamžiku, kdy bude potřeba doma zatopit.
Jestli by se měla spotřebovávat elektrická energie na přeměnu hašeného vápna v nehašené v zimě, dávalo by větší smysl použít na vytápění přímo elektřinu (například použít akumulaci do vody).
Běžný samostatně stojící starší barák, který spotřebuje 40 q hnědého uhlí by musel mít někde skladovací prostor pro 80 t vápna, což je docela hezky velký prostor.
388
Sledujících
0
Sleduje
388
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Ve chvíli, kdy akcionáři vědí o výstavbě jaderek, a o plánu státu vykupovat akcie, určitě jejich cena nepůjde dolů 🙂. Vy byste své akcie prodal za nízkou cenu, když víte, že se budou jen zhodnocovat, když si je necháte?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Při ceně 1500Kč/akcii by to stát stálo do 250 miliard korun.