tak a teď to ještě inteligentní Češi budou házet do směsnýho, aby z toho ten Rakušák, Polák, Slovák a Němec nemohl nic vyrobit. Takže díky naší chytrosti si
1.) zbytečně zaplatíme víc ještě za PETláhev, není výrobní surovina, musí se dělat z nového dražšího matroše což cenu navýší...
2.) připlatíme za odpad, páč přece nebudem recyklovat něco, co díky naší blbosti využívají jiné státy
3.) zaneřádíme si prostředí PETodpadem však je to přece naše zem !
Zlatý český ruce, kam se hrabe na nás EU !
Omyl, recyklování vyjde dráž a do nové petky ho lze použít jen 30% aby se nezhoršila kvalita výsledného produktu.
Dva demokratické státy, po té co prohrály výběrové řízení na výstavbu strategicky důležité atomové elektrárny, provedly opatření, která zakazují suverénnímu státu uzavřít smlouvu s vítězem výběrového řízení z Jižní Koreji. Takovéto počínání bychom očekávali spíše od nějakého dezolátního nedemokratického státu, - a ono ejhle - naši nejbližší demokratičtí spojenci - Spojené státy a Francie. Bylo by zajímavé, jak by se zachovaly oba tyto suverénní státy, kdyby jim zarazily výstavbu takovéto strategicky důležité stavby, na jejich vlastním území, Česko, nebo například Slovensko.
Američané mají problém s licencí v Korei, to se nechá vyřešit jejich dohodou, francouzům však vadí nízká cena a zaručený termín dokončení, to oni neumí, ale jsou v EU.
To, co píšete, platí při manipulaci s čistým vodíkem a při vysokých tlacích. Když do klasického plynového potrubí přimícháváte vodík v koncentracích do 20 procent, tak se to chová stejně jako zemní plyn a žádné úpravy nejsou potřeba. Na západě Česka se to aktuálně testuje.
Slepých uliček je nakonec většina. Ale bez systematického výzkumu a financování neodhalíte ani tu uličku, která slepá není.
Když jste takový odborník, víte jaké tlaky jsou ve vašem "klasickém plynovém potrubí" ? Plynárník se musí smát.
Ostrovní systém nemusí pokrýt celou spotřebu, ale nesmí nic do sítě posílat. Pak je posilování distribuční sítě báchorka na okrádání lidí.
Ano, takto si představují ostrovní systém majitelé fotovoltaik, ale toto ostrov NENI, toto je pouze parazitování na distribuční síti a její schopnosti dodat energii kdykoli. Ostrovní systém musí být schopen si zajistit energii kdykoli ze svých vlastních zdrojů.
Důležité je si uvědomit před kolika lety byla tato dotace uzákoněna. Jedná se o dotace související s provozem, kdy cena vyrobené elektřiny dosahuje nižší nebo i záporné hodnoty a do nasmlouvané ceny to doplatí stát. Když bylo fotovoltaik málo nebyl to problém. V současnosti, když se tyto zdroje navzájem kanibalizují dosahují tyto platby miliard.
Smutné je že stejný projekt se chystá v současnosti na vrtule.
Zrušení těchto dotací by pravděpodobně skončilo u soudu, kde by asi stát prohrál, protože by náklady na vybudování fotovoltaik, často na úvěr, nekorespondovaly s očekávanými výnosy. Muselo by se to řešit zákonem, ale stejně bychom se nevyhnuli arbitráži.
Dotace jsou zlo a zde na to stát sám dojel.
Před nedávnem bylo při odstávce Temelína zmíněno, že rotor soustrojí má váhu 200 tun, to pak má při kmitočtu 50Hz 3000 otáček. Tato setrvačná hmota nám pak zajišťuje stabilitu kmitočtu. Toho s 50MW vrtulemi a soláry nemůžeme dosáhnout. Mohl bych pokračovat s tím, že velký počet malých zdrojů zanáší riziko většího množství harmonických, ale to by asi bylo pro zdejší podporovatele oze moc složité.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ještě nenastoupil do úřadu, ale všichni komentátoři vědí co udělá, hlavně levicová CNN.