Zahradu mám sametkami silně zamořenou, objevují se už na konci července a vydrží do výrazného ochlazení v září, často spojeného s deštěm. Na všechny členy domácnosti nejdou stejně intenzivně, jsou velké individuální rozdíly. Na zahradu v té době nejdu bez ošetření repelentem (i pod trikem). Pozor: sametky nejsou jen v trávě, ale lezou i na rajčata či ostružiníky, maliny. Napadená místa ošetřuji co nejdříve Fenistilem, nejhorší bývají třísla a okolí a podpaží.
Přečtěte si, co se píše o Žižkovi v knize Rakousko jaké je (Charles Sealsfield, první vydání 1827, v Rakousku vyšlo až po rozpadu R-U 1919). Je to politický pamflet psaný Němcem ze Znojemska (Karl Postl). Je ukazuje, jak byl odkaz ještě hodně před Palackým na českém venkově živý. A protestantismus se k husitství také hlásil.
Stačí si projít zdejší diskusi: jak říká české přísloví, tak potrefená husa se ozve. A ještě za tím vidí zisky aktivistů... Rozumné názory aby člověk pohledal. Nedávno tu byla diskuse o českých jménech ptáků a komisi Ornitologické společnosti. A hned za tím bylo, že za slušné peníze to dělají. Kdo ví něco o těchto společnostech, tak ví, že tam tučné peníze nejsou a většina aktivit je dobrovolná. Ale hned je podsouváno, kdo na tom vydělal. Zde v diskusi na mnoha místech. A většina diskutujících pánové...
To užití herbicidu je zcela zbytečné. Je nutno pokosit či vytrhat mladé rostliny a nenechat je vysemenit. Častým zdrojem semen na zahradách je jejich příměs ve směsích pro ptáky či jen ve slunečnici. Pak se objeví v okolí krmítka. Dá se čekat, že s oteplováním bude ambrozie přibývat, jako je tomu na jižním a středním Slovensku, o Maďarsku nemluvě. U nás jsou ještě dva další druhy, vypadají odlišně a bylo by vhodné dát jejich obrázky místo zlatobýlu. Ambrosie je jeden z nejsilnějších alergenů mez rostlinami a je opylována větrem, proto ta velká produkce pylu.
Na (tuším) Ekolistu k tomu bylo podrobné vyjádření. Prosím nekamenujte, když o tom nic nevíte. To není pane Pigulo moc slušné. Většina jmen, která se tomu jednomu úspěšnému vědci nelíbila, byla už dříve zavedená dr. Hudcem.
A pro další diskutující: Ornitologická společnost má velmi bohatou činnost a má také mnohatisícovou členskou základnu. Takže žije z příspěvků. Rozhodně nikdo nemá snahu měnit samovolně jména! Já jsem botanik a u kytek se ta jména mění mnohem více, řekl bych, že výrazně velmi rozumným směrem a nemusí vždy kopírovat latinská (což zoologové neměli, rod Falco zahrnoval poštolku, ostříže, raroha, sokola, dřemlíka...). A názvoslovné komise se většinou zřizují, aby se sjednotila jména. Zkuste se někdy podívat do Klíče ke květeně ČR a spousty zahradnických publikací, kde si každý druhý autor zavádí jména pro exotické rostliny. Tohle mají ornitologové vyřešeno pro ptáky z celého světa. Pro rostliny něco nepředstavitelného....
Zkuste se podívat na mapu, kam které ty obce patří. Nedovedu si pak představit obecní zastupitelstvo - volby v obcích, kde se lidé vůbec neznají. Logicky pak vyhrají ty větší a budou zde problémy, které vedly k odštěpení v 90. letech. Když jsou ty obce dobře zpravovány, tak je vždy rozumější řešit si své problémy doma, než někde úplně jinde. Příklady si najděte třeba v okresech Praha-východ a Praha-západ. A ty obce k Praze nechtěly, přestože by pak měly větší příděl peněz na hlavu...
Naprostý souhlas. Ještě stále více než polovinu života jsem prožil jako občan druhé kategorie, členové té patřičné strany či jí spřízněných organizací měli lehčí život. Proto mi vadí, že se ve svobodné společnosti zase vytváří nějaká skupina, která nemá stejná práva (i povinnosti) jako ti ostatní. Jak si lidé upraví vztah, by mělo být jen na nich a stát by to měl jen registrovat. Církve ať udělují svátost podle svých pravidel, ale před státem by měli být všichni rovni.
Já se hlásil na venkovskou SVVŠ (dnešní gymnázium) v roce 67. Ve škole byly zapečetěné obálky s diktátem, větným rozborem a příklady z matematiky. Škola už měla zpracovaná vysvědčení, konečné z 8. třídy, pololetní z 9. Někdy po třinácté hodině byli studenti informováni, kdo byl přijat... Nevím, jaký byl převis, ale když vidím současnou dlouhou nejistotu, tak je to k zbláznění. A byli jsme mnohem silnější ročníky, o těch počtech možná současníci jen slyšeli (9. třídu končilo 40 dětí v obou třídách ZDŠ). Ale lidé se docela realisticky rozdělili, SVVŠ, průmyslovky, dvouletá a čtyřletá ekonomie, zemědělské školy...
Ještě v kalkulaci zbývá jedna věc: uložiště odpadu, který nikdo nechce. Jeho cena, kterou nikdo nezná, žádné ještě nefunguje. Ten odpad je největší dluh předávaný potomkům, zkuste si spočítat počet generací za 80 000 let (na tak dlouho jsou ta uložiště plánovaná. A u nás z geologických důvodů těch potenciálních míst není více, naž ta vytipovaná.
A další věc: stejnosměrný proud je ideální na produkci vodíku elektrolýzou. To je ta možnost uskladnění.
Zkuste se na to podívat i z druhé strany. Václav Klaus sliboval utahování opasků a jak se potom budeme mít dobře. No, dobře se mají ti, kteří dobu využili. Bohužel ne všichni poctivou prací a patří k nejbohatším. Totéž slibovaly další vlády a vždy bohatly jen někteří. A zase ne poctivou prací. Takže to není dáno jen nostalgií po starších dobách, ale i rozčarováním z těch nových dob. Ale: současná vláda šetří jen někde a na někom. Tak se nedivte. Stejně jako současná vláda slibuje snížení byrokracie, přitom ji zvyšuje. Nesmyslně, viz šílenou byrokracii a nejistoty zavedením nových předpisů DPP. Měla by především rušit předpisy, místo aby zaváděla nové. Snaží se administrativně prodloužit věk odchodu do důchodu, místo aby to zkusila řešit jinak. A spousta padesátiletých má problém místo sehnat. A co zkusit třeba zvýhodnit firmám zaměstnávání nad 60? Hned by bylo míst plno. Ale to chce jiná, než byrokratická řešení. Ale to současní politici ani z jedné strany neumí. Já sám si nestěžuji, ale také si to nelakuji, jako třeba autor. Totéž o mladých se říkalo před dvaceti lety... A dnes jsou to lidé mezi 40 a 50.
Já se na to dívám ještě z jiného úhlu: lyžování bude každým rokem více sportem jen pro bohaté, sníh bude jen někdy. Stačí se podívat na klimatologické modely. V současné době jsou Krkonoše přinejmenším tak drahé či dražší než Alpy. Když nebude umět dospělý člověk lyžovat, nic se neděje. Když už, tak běžky. Ty lze zatím provozovat v řádově nižších cenách.
Myslím si, že děti by měli na konci základní školy umět dobře plavat, a hlavně, měly by znát své hranice. Každoroční počty utopených jsou toho odrazem. A jsou i jiné sporty, pobyt v přírodě, umět se tam chovat a třeba i přespat. Cyklistika, zde je zase důležité znát své hranice.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Co mně přijde velmi záhadné? Že to nebylo shledáno jako protizákonné. Policie, když chce nasadit odposlouchávání, tak musí mít svolení soudu. Tohle by měla GIBS vysvětlit veřejnosti, jak je to možné, že to udělal policajt.
3 odpovědi