Dovede mi někdo vysvětlit proč se nakažené chovy kompletně likvidují?
Kdyby se likvidovali pouze uhynulé kusy, tak by přirozenou selekcí přežili kusy které buď měli štěstí, že se nenakazili, nebo jsou odolnější vůči danému onemocnění, popřípadě by se našli kusy které mají přirozenou imunitu. Každopádně potomstvo kusů které přežili jednu epidemii by bylo základem druhu který by byl vůči ptačí chřipce imunní.
Důvod vidím v tom, že náš antimonopolní úřad zaspal.
Na základě srovnání cen v ostatních částech EU, musí být jednoduše prokazatelné, že se operátoři museli domluvit => napařit pokutu za monopolní chování a ceny se srovnají s ostatními částmi EU.
To samé by se mohlo aplikovat na obchodní řetězce kvůli předraženým potravinám.
Nevím kdo je pan Vladislav Chrastný, kterého tento článek cituje jako odborníka, ale než prohlásí takovou kravinu, že v našich zeměpismých šířkách fotovoltaika 3 měsíce v roce nic nevyrobí, tak by si měl zjistit základní fakta.
Provozuji fotovoltaiku na střeše skoro 14 let (konkrétně 163 měsíců) za tu dobu se ani jeden měsíc nestalo, že by nic nevyrobila. Naopak při současné ceně panelů je elektřina z FV panelů i v měsících s nejnižší výrobou elektřiny (prosinec, leden) levnější než ji kupovat z distribuční soutavy.
Docela manipulativně psaný článek s jasnou snahou podpořit vodík. Například výrok:
"Důvodem je údajně chybějící vodíková infrastruktura" ... autor článku slovem "údajně" nejspíš chce vzbudit dojem, že nějaká vodíková infrastruktura existuje.
Na daném místě by raději mohl zveřejnit alespoň odhad kolik by stálo vybudování a provoz vodíkové infrastruktury (výroba-distribuce-prodej), která by byla schopna nahradit stávající infrastrukturu distribuce fosilních paliv, nebo sítě nabíjecích stanic megawattového výkonu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Zajímalo by mne na čí objednávku sesmolil autor takový nesmysl. To, že se obnovitelný zdroj dá omezovat, vypínat a odpojovat když produkuje víc než je potřeba je přesně v protikladu s tím co se autor snaží podsouvat jako problém. Těm obnovitelným zdrojům se na rozdíl od jaderných elektráren nic nestane když když je v kterékoli minutě odpojíte. Jediné co je na takovém odpojování nepříjemné, že v době když je takový obnovitelný zdroj odpojen tak nepřináší svému majiteli zisk.
Naopak kdyby bylo obnovitelných zdrojů dostatek aby vyrobili dost i v období kdy je "nedostatek" energie (to jest cca 11 násobek instalované kapacity která je potřeba v maximu odběru), tak by se síť bez problémů dala regulovat omezováním a vypínáním dočasně přebytečných obnovitelných zdrojů. Stačilo by legislativně zajistit aby žádný z majitelů obnovitelných zdrojů nebyl znevýhodňován vůči ostatním.
3 odpovědi