Matka dvanáctileté dcery řekla její třídní, své kamarádce: "Kdyby ta naše holka ve škole zlobila, nebo nedej bože něco vyváděla, tak jí klidně jednu pleskni. Máš moje svolení". Odpověď paní učitelky jí doslova šokovala. "No to nejde, kde žiješ. Já jí jednu střihnu, její spolužák doma řekne před rodiči, že paní učitelka dala spolužačce pohlavek, maminka okamžitě poběží, v lepším případě za ředitelem, v tom horším se obrátí na novináře a já jsem bez práce". Tak co zde chceme řešit?
No, moje kamarádka-učitelka na dni otevřených dveří ukazovala novému prvňákovi, jak se správně drží nůžky! a doporučila mu, aby, až třeba venku bude pršet a on bude sedět doma a nepůjde ven, poprosil maminku, aby mu ještě jednou ukázala, jak se nůžky drží a aby ho naučila stříhat. Maminka to slyšela, ihned běžela za paní ředitelkou a na učitelku si stěžovala, co si to dovoluje jejímu synáčkovi říkat, protože od toho, aby se děti naučily držet nůžky a stříhat, je škola, nikoli ona, jako matka. Slyšeli jste slovo boží! Nic vymyšleného, naprosto pravdivý příběh ze života kantorky. V tomto okamžiku člověk neví, jestli je sám mentálně postižený, nebo jestli to vidí správně a postižená je ta matka. Podle mého názoru by měla dostat přes hubu, protože to byla z její strany nehorázná drzost. Ale možná to špatně vnímám já. A takto to chodí. Co s tím?
Víte, jak vypadají větvičky kupříkladu smrčku na jaře? Ty temné zelené (staré) výhonky dají vyrůst mladým, jasně zeleným, čerstvým a drží je, dokud nepřijde další jaro a ty mladé a zelené už budou temné a připravené držet další generaci mladých výhonků.
Lidé do všeho pletou svá ega a tvrdí, že používají rozum. Ale být rozumný ještě neznačí být moudrý. Moudrost světu prospívá, ale rozum s egem často lidem zatmí úsudek, který mění na odsudek. A odsuzování všech a všeho je dnes více viditelné, jelikož socsítě se hemží vším možným a někteří prostě potřebují vyčnívat třeba takovými věcmi, které cílí na vybuzení emocí.
Ve svém psaní se také snažím zaměřit na emoce, které chci u čtenářů vyvolat, ale okruh emocí, které chci vzbudit jsou smích, radost, lehkou lítost nad pomíjivostí věcí, životů, vztahů...
Berte ty články, jako snahu vydělat na rozdělení lidí, kteří se pod nimi navzájem dehonestují, nálepkují a posílají kamsi, kde vlastně je už dávno celý svět právě kvůli takovým "buditelům" emočních zášlehů.
Ačkoliv nejsem důchodce, vychovávala mě od dvanácti let babička a neznala jsem laskavější bytost. Přesto vím, že lidé jejího věku jsou také tak různí, jako mí vrstevníci. Nejsou všichni milí a laskaví, jsou také ti, kteří se prostřednictvím urážek snaží hodit svou vlastní vnitřní nespokojenost na všechny, kdo s nimi nesouhlasí ❤️ Děkuju za Váš článek, v něm laskavost a nahled cítím a vnímám 🍀
Lidé jsme hrdí na to, že se nám říká homo sapiens, tedy člověk rozumný. Podle toho se domníváme, že nejdřív používáme rozum a pak emoce. Jenže je odbornou obcí dokázáno, že je tomu přesně naopak, nejdřív přicházejí ke slovu emoce a pak možná rozum. Jak říkají někteří: z hrušky dolů!
Všechno je to psychikou dětí. Frustrace, dlouhodobý pocit nenaplněnosti a nedoceněnosti, znuděnost, prázdnota a pocit, že mi nikdo nerozumí. Potom to sebou přináší tyto konce. Školy podle mě nejsou dnes dobrým místem pro výchovu a vzdělávání dětí.😢😳
Prosím vás, jaký tlak? Jaká frustrace, z čeho?! Nedoceněnost? To snad všichni žijeme na nějaké jiné planetě, ne? V čem je na ně tlačeno? Jako že mají chodit do nějakých kroužků nebo vlastně vůbec do školy? Tak je ještě můžeme nechat doma, ať ubožátka do školy vůbec nechodí, vždyť je to vyčerpává. Ať sedí hezky v teple u PC. V čem jsou nedocenění? Že si dítě prdne a všichni jsou na něj hrdí, jak mu to hezky šlo? Děti už se chválí za každou blbost. Což je také kontraproduktivní, protože ono všeho moc škodí. Tolik volného času, co mají současné děti, jsme my, starší generace, neměli. Nedovedu si představit. jak by se dětičky tvářily na pracovní soboty, těch prázdnin a ředitelských voln, co mají v současné době... o tom nám se ani nesnilo. Ať mají prázdniny klidně celý rok, mně je to celkem jedno, ale pak nechápu tu přetíženost a tlak. A školy už skutečně nejsou dobrým místem pro výchovu, protože kantoři už nejsou těmi správnými kantory, jelikož to ani nejde. Škola už je business, který určují zpovykaní rodiče, kteří nechápou, resp. ani nechtějí chápat, že jejich miláček se může skutečně jinak chovat doma a jinak ve škole v partě vrstevníků.
Prosím, kdo tohle mohl vypustit z huby, resp. z pera? Ti senioři, kteří trpí demencí, Alzheimerem a jinými neduhy určitě k urnám nechodí. A jestli někomu vadí, že volit chodí spousta seniorů, proč se nezabývá dotyčný tím, proč nechodí k volbám všechny mladší ročníky? Jsou líní? Nemají zájem? Nezajímá je to? Možná je správně A + B + C. Proč se nezeptáte jich, jaký je důvod slabé volební účasti? Co bude dělat pan Kral a ti ostatní, kteří s ním souhlasí, až jim bude např. přes 70 let? Budou mít pocit, že už ničemu nerozumí? že jsou dementní? Jste normální? U voleb si každý svým hlasem hlídá své potřeby a zájmy, je jedno, kolik je komu let. Proboha...
Chápeme všichni, že této diskusi se vrcholní politici jen zasmějí? Co to tu plácáme? Dyk jim je to úplně jedno! Zase si ti blbečci pokecali a dají pokoj. Copak mají málo? Nevyžijí z toho? Už jste někdy viděli politika, kterému by šlo o občana? Není tato informace výsměchem všem těm, kteří berou kolem 20 tis hrubého? Výsměch všem chudým domácnostem? A že takových je... Proboha, ztrácím slova, kde je racionální úsudek, kde je pokora, kde je soudnost, je mi z toho zle.
I kdyby měli děti, nezapomeňte, že mocipáni prodloužili odchod do důchodu o mnoho let, hlavně ženám. Ženám, které nejvíce sloužívaly svým starým rodičům. Dnes mají chodit do práce a nejednou jsou na tom zdravotně hůře, než stáří rodiče. Znám to ze své rodiny.
Přesně tak. I když jsou aspoň 2 děti, v současnosti jsou většinou rozběhnuté po světě a svůj život si vzít nedají. Je úplně jedno, kolik má kdo dětí. Neznám zetě či snachu, kteří by s radostí uvítali do svých domácností nemocné tchyně či tchány a s ještě větší radostí by se o ně starali. My, co se ještě o rodiče staráme, už máme také nějaký věk a o tom, že občas padáme únavou, raději psát nebudu.T
Je to odraz dnešní doby. Společenská korektnost = nikdo nesmí nic říct negativního,
a i kdyby to byla stokrát pravda, tak se nesmí poukázat na jakoukoli nekorektní záležitost. Ono je totiž snazší spustit okamžitě obrannou reakci, než si přiznat, že něco dělám špatně já. To jsme se už naučili že tak se všechno řeší. A když to ještě opepřím echt silným výraz stylu: diskriminace, ponížení atd., tak pak to vždycky padne na úrodnou půdu. To jsme to dopracovali... Kdejakého troubu budeme litovat a možná mu přiznáme i sociální dávky, aby zas až tak moc netrpěl.
Třeba se shodneme alespoň ta tom, že je třeba dbát zákonů v zemi které jsme příslušni. A ten nám říká, že pokud se staneme svědkem trestného jednání, jsme povinni toto nahlásit. Pokud ne, dopouštíme se sami jednání nezákonného. Neplatí to však v přímém příbuzenském vztahu. Jsem otcem dcer, kde takové jednání snad nehrozí. Pokud bych ale měl dospělého synek který se dopustí loupeže takové, jak byla v článku popsána, a já ho poznal, tak ho nahlásit nepůjdu. Styděl bych se. Vyřídil bych si to s ním osobně. Nevěřím totiž, že by ho případný pobyt v naší věznici napravil. A udat vlastního syna za čin, jehož příčinou mohla být klidně moje špatná výchova , to potrestám sebe, jeho a ničemu tím nepomohu
Ano, chápu. Je to ovšem otázka názoru. Něco jiného je, když zjistíte, že dítě ukradlo spolužákovi pastelky. Pozor, ani toto by nemělo zůstat bez povšimnutí. Ovšem článek zmiňuje čin, který je společensky vážný. Je mi jasné, jak strašné zjištění to musí být pro rodiče, jak hrozná rána je to pro jejich jak mateřská, tak otcovská srdce. Šílené. Právě proto, aby se to už nikdy neopakovalo. U pastelek ano, to by domluva a vysvětlení mělo stačit. U pistole asi přátelský pokec stačit nebude. Souhlasím s tím, že vězení nikomu fajn prostředí neposkytne, ale v případě přiznání by to snad mohlo projít s podmínkou - nejsem odborník na právo. Důležitý je ten samotný akt, přiznání, uznání viny a pochopení, že takhle už ne. To je gró celého případu. Představte si, že by ten kluk někoho zabil: jako rodič mu asi domluvíte, že? A co rodiče toho zabitého? Určitě si oddychnou, že mladistvému delikventovi bylo domluveno a že už to nikdy znovu neudělá. Víte, když se řekne A, je k tomu vždycky i B.
To jste přehnal, ne? Kde píšu co o tom, že kryju něčí prohřešky? Co je vám do výchovy mých dětí? Jak víte, jak já se tvářím? To nemyslíte vážně? Jste poněkud vztahovačný, nemyslíte?
Vztahovačný? Vidím, že jste vyletěl jako čertík z krabičky vy. Nevím, jak vychováváte své děti a ani vám do ničeho nemluvím. To byla moje všeobecná reakce, jestli mají rodiče udávat své děti nebo krýt jejich zločiny.
Zrádná, sebe-spravedlivá matka. Neschvaluji loupež, ale rodina by měla vždy držet při sobě, zákon ne zákon.
Jestliže jako matka, rodič ...nedovolíte, aby si vaše dítě neslo odpovědnost za své činy, tak potom nevím. Čemu ho naučíte, že se všechno zamete pod koberec? Víte, co z něj vyroste? Pámbu nás ochraňuj před takovými jedinci. Pokud mu nedáte pocítit odpovědnost, tak pak lžete. Ne, že vám krádež vadí, vám nevadí. Schvalujete zločin, byť je to u vašeho dítěte. Není proti tomu oponentura.
No jestli vědí? Ale kašlou na to. No a pak přijdou jednoho dne k zubaři, chtějí mít čím kousat, a ejhle jeden zub 35.000,- . Nové zuby se dělají do pětky, to je 20 zubů. Třetina vadná = asi 220.000,- Tak buť pečovat, nebo šetřit.
No, to jestli kašlou, to je druhá věc, ale vědí! V současné době nikdo neunikne informaci, že o zuby se má pečovat. Zkrátka neunikne, ani kdyby chtěl, reklamy jsou všude, tlačí se to už do dětí. Tak proč to pořád omílat? Mám spíš na mysli to, že se pisatelé a pisatelky stále opakují, jakoby nebyla jiná neotřelá témata.
Ano. Rodiče by měli udávat své děti. Děti rodiče. Sousedi navzájem. Bratr bratra. A potom Jaromíre, potom už policii nikdy potřebovat nebudeme...
To jste přehnal, ne? Matka udělala nesmírně inteligentní výchovný krok. Jak chcete vychovat své děti? Tím, že přikryjete jejich prohřešky (pardon, tohle nebyl prohřešek, to už zavánělo něčím, co bylo silně za čarou) a tváříte se, že se nic nestalo? Takže své děti vybavíte do života teorií, že svět je tu od toho, aby si ony dělaly co chtějí a okolí je povinno to respektovat? To nemyslíte vážně.
Jde vidět, jak mladí lidé vůbec neví, o čem je řeč. Asi se s tím budeme muset smířit. Stačí, aby jim řekl někdo něco nějak jinak a už jsou na scestí, kde je vlastně pravda. A přikloní se pochopitelně k tomu, co se jim víc líbí. Je to trochu současný trend, měnit co se dá, pohrdat tím, co bylo, zásadně neuznávat minulost, protože tam bylo všechno špatně. A my to teď všechno víme nejlépe. Co nám, vy starší, budete vykládat. Bohužel i tím, že se máme dobře, děti se rodí do skvělé doby, nemají nedostatek, všechno považují za automatické, všichni mají na všechno právo (bez ohledu na to, že se ze slova "právo" už stává spíš ideologie), my dospěláci-vychovatelé jim cpemem všechno pod nos, aby náhodou nestrádali... pak se nedivme, že nejsou schopni pochopit skutečnost, že kdysi bylo lidem sakra horko.
Pracuji ve zdravotnictví. Lékař, který mimo jiné i očkuje, mi při osobní konzultaci řekl, že to, co se děje v Rakousku je pouze hysterie, zkrátka něco nenormálního. Sám nad tím kroutil hlavou. Opravdu je zvláštní, že v okamžiku, kdy sousta odborníků tvrdí, že Omicron není tak nebezpečný, ač jeho nárůst je vysoký a rychlý, ale není tak hrozný, že by zavedl všechny ty, kteří se jím nakazí, na JIP nebo ještě hůře... Z ničeho nic nás všichni politici chrání. Zajímavé. Přeci kdo je přesvědčen o nutnosti očkování, tak ať se nechá i pětkrát, vždyť je to na rozhodnutí každého. Virus tu bude pořád a neroznáší jej přeci jen neočkovaní, ale i očkovaní a pokud ti u toho nemají příznaky (nebo jen minimální), tak je to ještě horší. Ano, očkování nás ochránilo před spoustou nemocí, ale nám stačila jedna dávka (kromě tetanu) a bylo to.
Nová doba. Lidé se radují, že jsou nemocní a budou pak mít dobrou imunitu. Pro všechny, kterým Covid vymyl mozek: normální je být zdravý, neonemocnět. Ideálně tak, že jste odolný "od přírody", protože vás to ochrání i proti dalším nemocem. Nebo pokud si tak nevěříte, nechte se očkovat. Pokud přesto onemocníte, někde jste udělali chybu. Málo spali, špatně jedli, byli vyčerpaní, ve stresu. Můžete mít horší imunitu od narození. To není důvod k radosti a už vůbec ne dávat se ostatním za vzor.
Mám pocit, že lidé byli nemocní vždy, žádná doba neměla žádnou výjimku. Ano, normální je být zdravý, jenže... A protože se tak trochu pohybuji ve zdravotnictví, můžu říct, že při testech na výši protilátek, bohužel drží prim ti, co nemoc prodělali. Opakuji, bohužel, ale je to tak. A to i velmi dlouho po prodělání nemoci, nejen toho oficiálně uznaného půl roku. Kam se hrabou očkovaní. Ať se vám to líbí nebo ne. Přirozená imunita je přirozená. A tím nechci říkat, že se lidi nemají očkovat.
0
Sledujících
3
Sleduje
0
Sledujících
3
Sleduje
"Z hrušky dolů!" Ale jak, když nám někdo čmajznul žebřík?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, správný dotaz. Lidstvo vylezlo pomocí žebříku na vysokou zeď a pak si nechalo žebřík podrazit. Bohužel už nám ho nikdo nevrátí zpět. Prostě věci se mění a s největší pravděpodobností se budeme muset smířit s tím, že veškeré hodnoty, úcta, pokora, slušnost jdou do ... Nová doba.