Tak konkrétně já učím na klavír. Mám právo po dítěti chtít aby doma cvičilo? Hudba a matematika jsou provázané. Děti nadané na matiku jsou většinou i dobré na hudbu. V hudbě se dají nalézt logické vzorce. Když je dítě objeví, mnohem rychleji se skladbu naučí. Většina dětí s tím má ale potíže a pokud chce skladbu zahrát, musí nad ní strávit víc času. A podobné to bude se školní matematikou. Během 45 minut 4 x týdně látku pochopí jen ti nadanější. Ostatní se můžou zamyslet v klidu doma. Ale je naivní představa, že se dítě samo od sebe zamyslí nad matikou, kterou přece k ničemu nepotřebuje. Proto ten povinný úkol. Aspoň to přinutí i rodiče strávit s dítětem čas nad něčím smysluplným. Pokud k tomu rodič přistupuje pozitivně, může být řešení úkolu součást rozvíjení vztahu s dítětem. Podobně důležité jsou úkoly na češtinu a cizí jazyk. U ostatních předmětů by být nemusely.
Já měl ohromné štěstí, že když mi selhaly brzdy po nepříliš dlouhé jízdě, nikoho jsem nenaboural a nezranil. Povedlo se mi celou situaci vyřešit, ale jsou situace, kdy bych nabourat musel. Auto jsem nechal odtáhnout. V servisu s ním několik dnů dělali vše možné, ale závadu nenašli. Nechal jsem je pro jistotu vyměnit brzdovou kapalinu. Takže kdybych někomu ublížil, šel bych do vězení a nikdo by mi nevěřil. V případě zde popsaného řidiče bych se asi pokusil co nejvíc zpomalit ručkou a narazit do některého z velkých vozidel. Jenže kdo ví. V tu chvíli jednáte iracionálně a instinktivně se srážce chcete vyhnout co to jen jde. Nevím kde je pravda.
Po mnoha letech cítím hrdost na naší zemi. Naše vláda sice dělá spoustu chyb, ale z diplomacie má za jedna. Perfektně zvládnuté předsednictví EU, jednoznačná podpora Ukrajiny, teď podpora Izraele. Tomuhle by přece pátá kolona Ruska mohla rozumět. Tam se mají sice prachbídně, ale jsou hrdí na svojí zemi. Tak jako já na tu svoji.
Nezpochybňuji změnu klimatu a ani nepodceňuji vliv člověka na klima planety. Dokonce souhlasím s tím, že s tím musíme něco dělat nebo se to totálně vymkne kontrole (různé body zlomu). ALE: pro lidskou civilizaci je v mezích několika málo stupňů přijatelnější oteplení než by v té samé míře bylo ochlazení. Adaptovat se na oteplení o 1,5 stupně lze. Adaptovat se na ochlazení o 1,5 stupně by bylo daleko náročnější. O více stupňů by to bylo nemožné. Proč o tom píšu? Vzhledem k těm grafům co jsme viděli v článku a informacím o tom jak klesá výkon Slunce, by se mohlo třeba stát, že by se nám planeta začala pomalu ochlazovat. To by samo až tak nevadilo, ale zřejmě by se začala rozrůstat ledová plocha v okolí pólů. To by způsobovalo stále větší odraz slunečního záření o bílý povrch a zrychlovalo by to ochlazování planety. Tento efekt nabalující se sněhové koule pak může vést k nástupu doby ledové. Takže moje otázka zní, nezachránili jsme si tím skleníkovým efektem život?
Jenže pane prezidente, ta Babišovo politická zkušenost je tristní. Totální neschopnost. Takže k jakému chirurgovi raději půjdete? K tomu, který sice studoval medicínu, ale na operačním stole mu zemře deset z deseti pacientů nebo raději zkusíte řezníka u kterého máte aspoň nějakou naději? To přirovnání je každopádně nesmysl. Vždyť náš nejlepší prezident byl Havel, taky bez politické zkušenosti.
Nevím, kam Honsová na ty předpovědi chodí. To, o čem se píše v tomhle článku, předpovídaly modely minulý týden. Od té doby od tohoto scénáře všechny významné modely upustily. Jak ECMWF, GFS tak ICON na tento týden předpovídají tlakovou výši nad střední Evropou, po jejímž severním okraji k nám bude proudit vzduch od SZ až Z. To celé by mohlo být provázeno nízkou oblačností, která se občas bude protrhávat. Žádné srážky nejsou předpokládány minimálně do soboty.
Pokud řidič natankuje plnou nádrž a poté najde pumpu přesně po 100 km aby opět natankoval, bude to asi dítě štěstěny... Teda pokud nebude kroužit kolem pumpy. Já takové štěstí nemám a tak si po natankování plné nádrže vydělím počet natankovaných litrů počtem kilometrů od posledního tankování vydělených 100. Většinou mi vyjde něco pod 5 l na 100 km.
Autoři článku vůbec nezmínili fakt, který je lékařům dobře znám. Covid totiž výrazně zvyšuje riziko trombóz, embolie a mrtvice. Náš strejda zemřel pár týdnů po vyléčení ze středně těžkého covidu na embolii. Ve spánku. Do covidových statistik se taková úmrtí ale nepočítají. Takže to může být také nějaké procento z těch "záhadných" úmrtí. Zanedbaná péče v tom určitě taky hraje roli. Ale to bych neházel na lékaře. Všude se najdou černé ovce, ale naprostá většina nemocničních lékařů padala na hubu.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Forum 24: O meteorologii se zajímám už 25 let, takže na těchto tématech poznám bulvární splašky od seriózních článků. Takže jestli takhle přeháníte a překrucujete realitu i v jiných oblastech, nemůžu vám už nadále věřit.