Nevím co nechápete. Myslíte si, že stavba /prostor/ stanice se nerazí, jako ostatní tunely?? Jasně se píše , že chybí vyrazit ještě prostorl, kde pojedou vlaky. Tak příště pozor na to , kdo je hloupější !!
Asi jste nepochopil, že kritizován je zavádějící titulek "Stavba metra D je v polovině", který navozuje dojem, že se staví /razí směrem k Písnici už daleko za krčskou nemocnicí. Titulek rozhoduje o tom, zda si čtenář článek přečte. Bohužel titulky často lákají na něco co není pravda nebo na něco, co v článku vůbec není.
Rozdíl mezi tím, co tvrdí titulek, a mezi tím, co říká první věta článku "Ražba stanice metra Pankrác na lince D je zhruba v polovině" je dost výrazný
Pláčete na špatném hrobě, o tomto státě nerozhodují Pražáci. Podívejte se, odkud pocházejí členové současné i bývalých vlád. Řada z nich v politice začínala jako členové obecních či krajských zastupitelstev, pokud už zapomněli, s čím se tam potýkali, není to chyba Prahy.
Pražáci by si naopak mohli stěžovat, že se do vedení Prahy díky stranickým vazbám dostali "venkovani" a k řízení života v Praze přistupují stejně, jako by spravovali své městečko.
Dle Odkaz je Suchdol rodu mužského
Proč musí být u každého článku za každou cenu jakákoli fotografie, byť s obsahem článku nijak nesouvisí?
Řadu měsíců stará fotografie nezobrazuje inkriminovanou zastávku (ta je asi o 300 m jinde), ale ani Nákladové nádraží, nýbrž novostavby v místě okrajové části bývalého nádraží (pokud to vůbec část nádraží byla). T tam raději mohli dát Žižkovskou věž, ta ja také na Žižkově a z popisované zastávky je vidět, nebo Čechův most, což by alespoň bylo vtipné.
To je samozřejmě nejlepší.
Ale osobní jednání s úřady by se mělo zpoplatnit, aby se odradili spoluobčané, kteří chtějí využívat tuto dražší variantu, která přináší vícenáklady. Tyto vícenáklady by měli nést uživatelé, kteří si vyberou osobní kontakt sami.
V tom případě by úřady měli platit občanům, pokud je nutí, aby na úřad přišli, jako v případě, kdy několik tisíc lidí si muselo měnit občanku a opravit technický průkaz (=3 návštěvy úřadu) jen proto, že Koněvova byla přejmenována na Hartigovu a protože naši digitální odbornicí nejsou schopni či ochotni v databázích vedle nového názvu ponechat i název starý.
"Je to jako s lodí – kurz upravujete v okamžiku, kdy je pravděpodobnost nárazu na mělčinu. Když to vůbec pravděpodobné není, tak proč měnit směr lodi?" .. pane Hample, budu Vám oponovat.
Jsem technik-projektant. Když navrhuji nové zařízení, musím dodržovat platné zákony a návrhové normy. Mou povinností je pro nové zařízení vyhotovit analýzu rizik. Ta analýza rizik je živý dokument a provází navržené zařízení po celou dobu jeho užívání. Na ní jsou navázány prvky aktivní a pasivní ochrany primárně zdraví osob. Jak by se vám líbilo, pokud bych v případě neodvratné havárie zařízení, ve stavu své nouze, jako své jediné opatření změnil obsah platné analýzy rizik?!
A co kdyby nešlo o mělčinu (ta by měla být v mapách), ale o výbuch sopky a vznik nového ostrova (nebo alespoň mělčiny) v moři, nebo sesun skály (třeba kvůli zemětřesení) do řeky, což by i všechny sonary a další vymoženosti zachytily až na poslední chvíli?)
Zatím jeden z mála přímých svědků a je to dobře. Nejsem si jista, proč i tahle fakulta nebyla včas varována po tom, když už věděli po kom konkrétně jdou. V Celetné na přednášce kde měl být ho nezastihli. Měly být varovány všechny fakulty - v tento čas. Ale my na to nejsme připraveni, určitě se chyby najdou ale na nikoho bych neukazovala prstem.
Jak se nám hodnotí, že zaostala špionáž v Gaze, když jim přepadali všechny kibuci nejblíže hranicím s Gazou? To jsme byli okamžitě kritici a soudci.. Oni mezitím se soustředili na opačné území Palestiny - západní břeh Jordánu.
Taktika plánujícího vraha je někdy podobná - odvést pozornost. jinam a od sebe 🙁
Šli tam, kde měl mít přednášku a kde se teoreticky mohl vykytovat. Ale on vůbec nemusel jít do školy. Měli vyklidit celé Staroměstské náměstí, nebo raději Václavské, nebo uzavřít Karlův most???
Trošku mi autorův problém nedává smysl.
Zkusím to vzít pěkně polopaticky, protože jsem asi nepochopil nějakou naprosto jednoduchou věc.
Takže autor si nakoupí lahve s nápojema a odnese si je domů. Z toho můžeme udělat závěr, že pokud je láhev plná, autorovi se domů vejde.
Autor následně nápoj vypije, flašku nesešlápne a ta se mu nyní už domů vejít nebude. Chce autor říct, že flaška, pokud je prázdná, se zvětší?
Někdo možná namítne, že autor mohl flašky vyhodit, teď ale bude muset do obchodu. Jenže když autor ze 6 plných lahví, udělá 6 prázdných lahví, tak za prvý má pořád stejnej počet lahví, kterej zabírá stejnej prostor, a za druhý už nemá co pít, takže do obchodu stejně půjde.
Takže kde vězí autorův problém s prostorem?
Autor psal, že plné dá do lednice, má tam vracet i ty prázdné?? Nakupovat se zpravidla chodí odpoledne/večer cestou domů (málo kdo má obchod přímo u cesty, takže s nějakou "zacházkou"). Vracet láhve znamená vrátit se domů, vzít lahve a pak až si nimi jít na nákup, což zabere nikoli nepodstatný čas navíc.
U skleněných lahví také existují dvě možnosti: kontejner na sklo nebo v případě zálohovaných lahví vrácení v obchodě za 3 Kč. Upřímně - v příkopech moc skleněných lahví nenajdete. Zdatní pijáci nebo obchodníci kupují pivo rovnou v basách a stejně ho i vrací. Čímpak to bude?🤔 Zato nezálohovaný plast se válí úplně všude...
Protože pokud někdo odhodí skleněnou lahev, ta se nepoškodí, a vždy se najde někdo, kdo ji sebere a odnese vrátit, U plastových to většinou již možné nebude
Všechno je otrávené a toxické, vzduch, voda, potraviny, objevují se i mikroplasty a vy tady melete pořád ty vaše nesmysly. Naši předci byli daleko zdravější, i když se dožívali nižšího věku. A domorodé národy jsou také zdravější i bez té vaší posr**é péče. Tak si ji strčte za klobouk a už konečně táhněte ke všem čertům, vy nenasytní mamonáři.
Předci a domorodci byli "zdravější" i díky tomu, že se dožívali nižšího věku (dle vás tedy umírali sice dříve, ale úplně zdraví). No tu * péči si klidně mohou strčit za klobouk v případě, že až vám něco bude, nebudete volat sanitku nebo navštěvovat v noci pohotovost s "rýmičkou", ale ani když vám bude něco vážnějšího v tichosti s chcípnete doma.
Švédský stůl je podroben kanibalismu, zdravotnictví je rozežíráno vlastní nehospodárností a hamižností.
Nehospodárnost? Ano, ale ne kvůli zdravotníkům, ale díky lidem, kteří chtějí mít nemocnici hned za rohem a politikům, kteří to umožňují. Skutečně potřebujeme např. několik chirurgických oddělení cca 30 km od Prahy, kam si soukromý chirurg nebo ortoped ap. posílá své pacienty z Prahy? Hamižnost? Je hamižností to, že mladí lékaři po šesti letech studia a další mnoha letech vzdělávaní chtějí mít takový plat, aby uživili rodinu. Nebojují o to, aby měli příjmy, jako např. právníci, kteří mají hodinové sazby v řádů tisíců.
hodování se samozřejmě účastní i lékaři...
Zapomněl jste na pacienty. Kolik jich zbytečně volá sanitky nebo přicházejí na urgentní příjem s "rýmičkou". Kolik jich nedodržuje doporučenou léčbu a při zhoršení stavu pak je léčba nákladnější. Kolik jich nechodí na preventivní vyšetření, která by mohla závažná onemocnění odhalit včas (s úplným vyléčením v řádu tisíců Kč), ale až s pokročilým onemocněním (jehož léčba může stát stovky tisíc a vyléčení nemusí být dosaženo)
Nákladové nádraží nebyly jen zobrazené funkcionalistické budovy, ale i rozsáhlé kolejiště. V rezidenční čtvrť se již proměňují právě prostory původního kolejiště, zobrazené budovy mají být zachovány. Možná měla paní redaktorka lépe poslouchat a napsat v co se mají proměnit ony funkcionalistické budovy.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Jeden z problémů při užití titulu při oslovení je v tom, že titul "krade" jméno. V anglosaském světě je oslovení Mr Smith! nebo doctor Smith!, u nás většinou jen pane doktore! Mnohdy to vede k směvným situacím, když na zavolání pane doktore! reaguje několik přítomných.