V domácnosti bych se asi snažil o maximální míru soběstačnosti, ideálně bez závislosti na plynu: Odkaz
Na první pohled to je pěkné, jenom zapomenul, že tu elektřinu je potřeba nějak vyrobit, zejména v zimě a virtuální baterie je z pohledu energetiky nesmysl, protože to žádná baterka není a opět je potřeba tu elektřinu vyrobit. Toto je výhodné jenom pro daný objekt, pro ostatní nikoliv a ministerstvo by se mělo dívat na celek, což mi nepřipadne.
Cenu povolenek určuje Brusel množstvím, kolik jich vydává. Pokud jich vydá víc, cena poklesne. Cena povolenky je tedy přímo v rukou Bruselu.
To máte pravdu, že povolenky v rámci EU ETS 2 Brusel slíbil, že budou na ceně 40 €/t. Problém je v rychlosti rozhodování EU. Tady vidím problém společně se spekulativními nákupy.
Jako vždy to bude, že myšlenka je dobrá, pouze provedení bude na nic.
No když vidím, jak v zimě se prázdní zásobníky napadá mě, kolik vydrží když máme zvýšit odběr my i Němci. Ty jsou ve stejné fázi a nic jiného než plyn je také nenapadá.
Zásobníky plynu na území ČR se vždy během zimy vyprazdňovaly, to není nic neobvyklého. Jiná otázka je jejich kapacita a úroveň naplnění. Aktuálně jsme na tom bohužel hůře než v roce 2022 na druhou stranu aktuální přítok je cca 1/3 maxima z roku 2023. Otázka tedy hlavně je, kolik nás to bude stát.
A proto vzhůru k elektromobilitě, abychom výrazně navýšili spotřebu elektřiny, zvedli tím její cenu všem občanům, včetně těch, kteří jezdí jen na kole nebo chodí pěšky.
Pokud by se používalo HDO, tak jak bylo původně zamýšleno, tak by EV s pomalým domácím zabíjením mohly pomoci vyrovnávat spotřebu v době NT. Rychlonabíječky bez akumulace jsou z pohledu regulace nesmysl. Nemám na mysli V2G a jiné dotační nesmysly jako agregaci. Stejně jako 100% elektromobilitu, která je taky aktuálně nesmysl.
Ale tak to funguje i u nás. Soud rozhodne o něčí vině s odkazem, že s žádostí o odškodné se máte obrátit na občanskoprávní soud . Takto je to bohužel nastaveno, zřejmě i v Belgii.
Pak soud měl rozhodnout pouze o vině a nikoliv i o kompenzaci za újmu. Zarážející je právě ono spojení obou věcí dohromady.
Jasně tam máte napsáno že spalováním uhlí zbytečně prodáváte radiaci.
Vzhledem k výšce komínů, které mají zajistit rozptyl případných emisí na co největší plochu, tak je otázka jak velká je onen radioaktivní spad. Prý je mnohem horší výskyt radonu, který se ve starých domech nekontroluje. Vzhledem k tomu, že máme nějaké hygienické limity pro emise, a elektrárny musí tyto limity splňovat. Jinak by měly problém s různými ekologickými spolky. Takže přidávání radiace spalováním uhlí je spíše na teoretické úrovni a pro podporu OZE.
Vidím zde názory typu - stavebníku starej se, měli jsi zjistit. Oproti tomu - směna bude trvat několik let, nikdo není jak monitoruje, odmítá řešit ap., nakoupili levné pozemky. Jo páni diskutéři.Stavebníci koupili v dobrá víře, že obec a ostatní úřady /placené z jejich daní/ dělají svoji práci. A zde ji nedělali a nedělají. Potom k čemu takové úřady - zrušit bez náhrady. Jinak se v tomto státě nic nezmění. A to jako kacíř bych mohl mluvit o náhradách škod odpovědnými osobami.
Úředníky sice nemám rád, ale v článku je napsáno, že se uvedené stalo dvakrát. Není uvedeno, jestli se tak stávalo i v minulosti, čili je otázka, zda v územním plánu se na to mohlo reagovat. Pokud se to stávalo i v minulosti, tak i na zahradě musely být vidět naplaveniny. Jako laik vidím, že ten potůček začíná u remízku, čili je otázka, jestli se nestalo něco tam.
V článku chybí nějaká fakta a je otázka proč.
Tak podstatné v rozsudku není výše odškodného, ale přiznání viny a odpovědnosti ze strany Belgické justice, potažmo státu. To myslím bylo cílem. Výše odškodnění se myslím bude měnit při odvolání.
Proč soud nemohl rozhodnout zcela, tj. jak o vině, tak i o smysluplném trestu. Pokud to musí řešit odvolací soud a hned na začátku je zrejmé, že ta částka je špatná, tak ten soud byl a je zbytečný, zejména personálním obsazením.
O dávce záření vím,i když spíte vedle někoho dostáváte dvojitou dávku. Ale proč zbytečně přidávat spalováním uhlí,nejsme ve středověku. Vlastně jsme protože i jaderné elektrárny jsou parní stroj. Hrůza
Proč ji zbytečně přidávat tím, že ležím vedle někoho?
Všechny tepelné elektrárny jsou sice parní stroj, ale mají trojnásobnou účinnost ve srovnání s FVE, pokud nepočítám, že fungují i jako teplárny.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A nebylo by jednodušší s elektřinou šetřit a vyrovnávat průběh spotřeby během dne a měsíců?
1 odpověď
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Myšlenka je to pěkná, ale realizace z pohledu úspor už dávno funguje pomocí ceny za elektřinu. Vyrovnávání spotřeby nefunguje a věci jako agregace a flexibilita jsou hlavně pro eliminaci negativního vlivu velkých OZE, nikoliv pro budoucnost ukončení výroby elektřiny z uhlí.