Ono je to stejně fuk, ty ceny jsou neporovnatelné - komouši si nastavovali ceny, jak chtěli, těžko tedy mluvit o tržním hospodářství. Prostě např. brambory a mléko (2 Kčs) a bůček a pivo (1,70 Kčs) byly levné, aby nikdo neremcal, že zdechne hlady, a videopřehrávač Tesla stál 19 999 Kčs (při průměrné mzdě cca 3 000 Kčs), protože to považovali za zbytečné kapitalistické pozlátko...
Asi tak..
Proč se vlamujete do otevřených dveří. Vědí
to lidé, vědí ti obce, jen Hladík, který dostal zaplaceno, to tlačí na sílu. Celá socialistická EU se bude moc divit, jak stoupá množství plastů v přírodě. A hlavně lidé omezí nákupy minerálek v petkách.
A to je špatně? Já slazené nápoje už rok vůbec nepiju, kromě toho , že ušetřím, jsem pár kg zhubl.
A nebylo by možné upravit automaty na zpětný odběr tak, aby braly i sešlápnuté petky? Pokud by výrobce vytisknul (vylisoval, zalidoval, vyryl či jinak vyznačil) čárový kód přímo na tělo petky, pak by se mohlo sešlápnout a nemusela by být ani etiketa.
Výrobce PET lahví není totožný s výrobcem nápoje. Ten ho pouze plní do láhve, kterou koupil od výrobce. Podle druhu nápoje ji pak opatří etiketou s kódem. Takže Váš nápad je neuskutečnitelný.
Takže když někoho přepadnu se zbraní v ruce a on na svoji obranu vytáhne zbraň, tak je legální ho zastřelit a říká se tomu sebeobrana? Větší blábol jsem neslyšel. A srovnávat příslušníky VB, kteří měli za úkol především chránit majetek , a to i soukromý, a životy občanů, s represivními složkami německé armády ? Velmi podivný náhled na jejich práci. Nebo snad poválečná ČSR neměla mít vůbec žádnou policii? Pro mě, a myslím , že je nás většina, jsou Mašínové prostě vrazi.
Pane Král, vy jste novinářské eso. Mimochodem, kolik je vám let? Že tak zasvěceně píšete o socialismu.
Nezastávám se všeho. Ano, spousta potravin nebyla k dostání a nebo jen například před vánocemi. Dnes se vláda kasá tričky a slogany: "už nikdy fronta na banány". No, to je pravda, ale spousta lidí na ty banány nemá. Zajímalo by mě třeba, kde jste viděl veksláka, který za mnohonásobně větší cenu prodává maso. Už vidím, jak před Tuzexem stojí vekslák ověšený salámy a věncem buřtů a vyvolává:.....uherák! Nechceš uherák, nechceš gothaj?....
Kdysi jsem tu na "mediu" četl článek o potravinách za socialismu, kde autor zmiňuje maso. Prý bylo drahé, nedostupné. Hned další odstavec byly uzeniny. Byly nekvalitní, protože se "vyráběly z masa, které bylo levné a dostupné a ne z drahé a zdravé sóji...". "Médium" je plné takových perel a vy se odvoláváte na vaše články. To je jako bych sám napsal článek, že za socialismu bral každý měsíčně několik milionů korun, měl dvě vily u moře a vlastní tramvaj a odkaz na ten článek bych posílal jako pravdu pravdoucí.
Kdysi "Médium" šlo číst, dneska je to jedna perla za druhou, která vychvaluje do nebes dnešní dobu a nadává zejména socialismu a Rusům.
P. S, Budete zase před vánocemi psát o tom, jak pohádky natočené za socialismu byly těžká politická masírka? Fakt se u toho bavím . Vloni bylo od vašeho kolegy Jana Zieglera o "Pyšné princezně". Pan Ziegler je tedy lepší než vy, měl byste ho letos nějak trumfnout.
Pro zájemce posílám odkaz a doporučuju
Bohužel, dnes jsou ty tisíckrát omílané banány mnohem levnější, než tuzemská jablka. Za socialismu stálo kilo banánů 17 Kčs, dnes asi jednou tolik. Kvalitní česká jablka kolem pětikoruny, dnes až desetkrát tolik.
Zase účelově lžete a vykládáte bludy, co jste vyčetl někde z bulváru, nebo modré stranické příručky. Některého masa byl nedostatek, ano, ale řeznictví určitě nezela prázdnotou. Aspoň ve městě. A co se týká uzenin, bylo to přesně naopak. Dnes jsou plné náhražek a éček a chutnají povětšinou odporně. Dřív byl špekáček plný masa a tak výborné už bohužel neexistují. Milovala jsem lečo s párkem. Bylo vynikající i díky výborné klobásce, která v konzervě byla. Když jsem si to samé koupila po revoluci, nežral to ani pes. Možná vás to překvapí, ale normy byly mnohem přísnější, než dnes. Samozřejmě se našli vykukové, kterým byly k smíchu, ale nesnažte se tvrdit, že dnes se nepodvádí!
To já si pamatuji jeden vtip z té doby: Jaký je rozdíl mezi řeznictvím za první republiky a dnes ? Za první republiky bylo v řeznictví na hácích nalevo maso, napravo uzeniny a uprostřed ochotný řezník. A dnes ? Nalevo nic, napravo nic a uprostřed cedule: Brigáda socialistické práce ...
Co to tady ten neználek píše za nesmysly , pravděpodobně v té době asi ještě čůral s tatínkem na plot .Tu dobu jsem zažil a nepamatuji se , že by bylo maso nedostatkové .Uzeniny byly opravdu uzeniny a ne jak dnes,tak pane autore si proím přestante vymýšlet.
Já si to také pamatuji, v sedmdesátých letech bylo dokonce omezené množství masa při jednom nákupu na celkem 2 kg. Kdo tehdy potřeboval masa více na rodinou oslavu, či dokonce na svatbu, měl problém. Začátkem osmdesátých let - byl jsem vedoucí samoobsluhy- jsme měli na uzeniny tzv. měsíční fond, který nám nedovolil objednat více kg uzenin, než bylo stanoveno. Ve výrobním závodu -tehdy byl jen jeden širokou daleko - to na expedici hlídali. Když jsem stanovené kg vyčerpal, nedostal jsem už nic . Šunka, šunkový salám, trvanlivé salámy, klobásy, to vše se nedalo objednat ve větším množství, dostávali jsme je tzv. na příděl. Pravda ale je, že tehdy byly uzeniny kvalitnější a skutečně voněly.
3
Sledujících
1
Sleduje
3
Sledujících
1
Sleduje
Co byly normy? To bylo to,co dávalo zákazníkovi jistotu kvality. Dnes? Žrádlo pro dobytek.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pokud ovšem ten salát "nevylepšil" personál prodejny neprodanými zbytky všech druhů uzenin....