Tak ono dost záleží, jestli si zvolil ke studiu obor s perspektivou. Já třeba měl velký zájem o malířství zvažoval jsem studium kunsthistorie na FFUK. Pak jsem si to rozmyslel a šel jsem studovat FEL, protože mě elektrotechnika zajímala již od základky a a ten zájem o umění jsem si nechal jako koníčka. Uvědomil jsem si že jako absolvent FEL najdu daleko lépe uplatnění.
Tak to rozhodně ano. Ale třeba kolegyně má dceru, která má za sebou učitelské minimum. Ve většině škol i školek chtěli praxi i když hledají i absolventy (???). Asi předpokládají praxi během studia, ale bez ukončeného studia nemůžete mít praxi, protože nemáte tu školu. Ale je fakt že když má někdo gympl nebo základku, o genderových studíích nemluvě, tak se zaměstnání hledá špatně.
Jejda, práce se také hledala mladý muži, ale po škole se mnohdy hned nenastupovalo na vyhřátě židle, ale začínalo se od píky a postupně se ten člověk pokud na to měl, vypracovával, ale dnes? Vylezou absolutně k nepoužítí, tak jako to bylo za nás, protože ta realita je jinde než učivo, ale chtějí platy jako manažeři, to je totiž jejich představa.
Jo, hledala se taková, aby Vám vyhovovala. Moje máma mi taky vyprávěla, že její první práce měla být svačinářka - vystudovala ekonomickou střední školu s maturitou. Nakonec se štěstím začala v baterkárně jako sekretářka ředitele aby dělal vlastně skoro to stejné. A aby člověk s maturitou nebo vysokou školou začínal jako dělník...no nevim, asi to není to pravé ořechové. To že lidi chtějí mít platy vysoké, není jen problém u mladých, ale také u starších lidí, kteří si myslí, že už si to zaslouží i neodvedou víc práce nebo práci kvalitnější, než jejich mladší kolegové.
Zapomněl jsi zmínit kult prezidenta s agenturni minulosti nebo předsedy vlády jenž svým zatajeným uloženým milionem sponzoroval podvodnou kampeličku ministra vnitra s kódovaným telefonem ze skupiny zkorumpovaných a obžalovaných lidí nebo ajtaka co nerozumí digitální technologií nebo aféry Dozimetr, kupčení s byty nebo Pražského dopravního podniku a další sekty a jejich nohsledy 🤮🤮
Vy jste oba dobrý individua.
Proč si vůbec nějakého jointa dávat? Je to snad věc nezbytně nutná k životu? Já vím, my senioři jsme geronti a ničemu nerozumíme. Za našeho mládí tady fet nebyl, takže jsme "zabrždění", když jsme to nikdy nezkusili.
Jen opakuji slova jednoho teenagera, který mi to řekl do očí.
O alkoholu nemluvím, to by byla jiná diskuze. Že za volant nepatří, to je nabíledni.
Teenager byl blb. Za vás fet taky byl, ať už tráva nebo jiné (pervitin, braun a další) jenom se o tom obecně nemluvilo. K Vaší otázce - ne jointa k životu nepotřebujeme. Stejně tak k životu nepotřebujeme široký výběr potravin a nápojů, auta, plný skříně oblečení atd.
Já nevím, ale zdá se mi všechno nějak moc složité.Já jsem dělal přijímačky na SVVŠ před 60 roky.Ještě si pamatuji, jak jsme přišli do třídy, dostali otázky a pak psali. Bylo to vyhodnoceno a ti , kteří uspěli nejlépe, tak byli přijati. Školy si to organizovaly samy. Spolužáci, kteří se necítili na gympl(tehdy SVVŠ) se rovnou hlásili na průmku či jinou střední školu. Jedna spolužačka s ne moc dobrými studijními výsledky se rovnou hlásila na SVVŠ v jiném městě, kde měla větší šanci se tam dostat a ústav byl znám menší náročností. Nepamatuji se, že by rodiče nás deváťáků dělali kolem těch přijímaček takové dusno. Prostě každý je svého osudu strůjcem. Kdo je dostatečně inteligentní a není flákač, tak ten se vždycky prosadí.
Před 60 lety jste neřešil, jestli si najdete práci. Nějakou Vám dát museli.
Virtuální realita má i svá rizika. Při nevhodném použití by mohla vyvolat u pozorovatele či uživatele stav, kdy začne mít problém jasně rozlišit mezi reálným a virtuálním světem. Tím se může celkově zkreslit psychické vnímání i hodnocení skutečného prostředí.
To je zase diskuze..kolik máte osobních zkušeností s hraním her, používáním AI a virtuální realitou? Kolik jste toho načetla nebo se zúčastnila přednášek? U virtuální reality určitě takové riziko existuje, ale od toho jsme ještě hodně daleko. Je to téma na dýl, než pět řádků diskuze na novinkách.cz. Ale jestli jakékoliv dítě má problém rozeznat rozdíl mezi realitou a počítačovou hrou nebo virtuální realitou, tak je problém spíš v tom dítěti a tím dlouho a jak intenzivně se této činnosti věnuje.
Co kdo nosí je jeho osobní vizitka. Ale rozhodně je mimo to někomu zakazovat.
Nikdo nic nezakazuje, ale určitě neschvaluji aby si každý nosil co chce kde chce. Nebo by Vám bylo příjemné potkat naturalisty v obchodě? Nebo takového nepraného člověka v MHD? Nebo holky v bikinách v divadle? Všechno má své hranice a myslím, že by měl být člověk soudný.
Na anketě jde vidět, jak spousta lidí přemýšlí. Jasně můžeme si brát co chceme kam chceme. A pak slýcháte jak lidi smrdí v MHD, do divadla chodí jak na procházku, tepláky ve škole atd. Uvědomění si, že všechno má svůj čas a svoje místo patří i do našeho chování. Tak se pak nemůžeme divit, že si lidi volají nahlas a podobný chování, protože "já si budu dělat co chci, kde chci".
Každému, kdo věří, že dnes máme svobodu, přeju, aby zažil devadesátá léta. V té době jsme nakrátko žili ve svobodné zemi, svoboda bez přívlastků znamenala skutečnou osobní zodpovědnost za své činy. Samozřejmě to mělo i negativa, tedy z pohledu latentních bolševiků, kteří nad sebou potřebují neustále nějakého policajta, protože se svobody, svobodného jednání a rozhodování o svém životě zoufale bojí. Tito lidé se nám postupně vrátili do funkcí, Listopad 89 jenom nakrátko přerušil jejich kariérní růst. A kde jsme dnes? Byrokrati na úrovni národního státu dostali obrovskou podporu Evropské Unie, útvaru, který je dnes na hony vzdálen původní myšlence a který ovládli levičáci, neomarxisti a bolševci, kteří ví nejlíp, co je pro nás dobré. A tak dnes tvrdíme, jako máme svobodu, ale někdo jiný nám říká, co můžeme dělat, říkat, myslet si, protože je to prý pro naše dobro. Nesmíte říct tlusťochovi, že je tlustej, starému, že je starý, ošklivému, že je ošklivý, no a teď nově se nenosí říct o kariérním komunistovi, že je to bývalý člen zločinecké organizace, protože on teď prozřel a proto má právo (PRÁVO!!!) být prezidentem. Jíst a pít, co chcete? Neexistuje. Zákony dnes diktuje, kdo má prachy, viz třeba dvojí kvalita potravin. Takže závěrem - jsem v rámci možností mladý člověk, ale svobody v této zemi už se asi nedožiju.
Co to plácáte? Můžu si dělat co chci, říkat tlustým, že jsou tlustý, teda musím počítat s tím, že mi třeba budou chtít dát facku, ale naštěstí můžu utéct. Paní Konečné i našemu prezidentovi můžu říct, že jsou komunisti, stejně jako to děláte vy. Váš příspěvek nesmazali ani u vás nikdo neťuká na dveře. Nebo snad jo?
Kupte si na burze akcie ČEZ a z dividendy pak můžete dotovat své platby za elektřinu. Já to tak dělám spoustu let a ještě mi zbude na pěknou dovolenou.
"Hraboši hrabou dál" já tím nemyslel, že hrabošům závidím, nebo mě štve, že dotuju jejich domy. Spíš to, že lidská činnost je někdy tak nesmyslná, a přitom všemi normalizovaná, až mám někdy světabol (německy Weltschmerzen).
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Za nás fet taky byl. Především v Praze, kde se i pár vyvolených dostalo k tvrdším drogám. Ale určitě nebyl v zapadlé jihočeské vesničce. Když jsem v 15 letech odešel na intr, koukal jsem jak puk, když Pražáci vyprávěli o fetování, že se čichá čikuli a smaží topinky na induloně. Já v té době i slovo "fetování" slyšel poprvé v životě. Nikdy jsem to ani nezkusil a myslím si, že jsem o nic nepřišel. Jsem skromný člověk- ne asketa- rád se dobře najím a hezky obléknu, bez auta to dnes moc nejde, ale chlast a fet fakt k životu nepotřebuji
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No vidíte, já jsem z malého městě v Sudetech, můj strýc rok narození 1962 mi vyprávěl právě o čikuli a dokonce i o trávě. No a co potřebujete k životu je nám oboum asi jasné. Ale určitě to není auto, nebo bez něj umřete? Ne, jenom budete mít těžší život, protože jsme si to jako společnost takhle zařídili.
1 odpověď