O tom nepíšu. Píšu o tom, že Chruščov to hnal na ostří nože a kdyby Kennedy uhnul, jsme v dupě všichni. A dnes to bude probíhat velmi podobně, v lepším případě.
Asi jste to nepochopil, SSSR tak donutil USA k jednání a odstranění jaderných zbraní z Turecka. Jsou to dvě největší jaderné mocnosti a pokud by dnes došlo k rozpoutání
Víte, jak skončila Karibská krize v roce 1962? Chruščov vezl atomovky na Kubu a Kennedy mu jasně řekl, že když přejedou určitý poledník, nechá celý konvoj potopit. A Chruščov samozřejmě vyhrožoval atomovou válkou a Kennedy jen řekl: "dobře. Tak do toho jdem".
A to je celý. Konvoj dojel přesně na daný poledník, US stíhačky a bombardéry na letadlových lodích byly nastartované a stačil jediný povel.
A tam se Rusi zastavili, otočili a mohlo se začít teprv jednat.
Mužik rozumí jen síle. Myslím, že stejně se to vyhrotí i v případě Ukrajiny (v tom lepším případě) a bude zajímavé sledovat, jestli je Trump taky takový chlapák.
Doplňte si informace, něco zásadního Vám tam chybí. Nejdříve rozmístilo USA jaderné zbraně na hranice SSSR do Turecka.
A co takhle člověk? Kam vleze,tam vše ničí,vraždí zvirata,Kači lesy.to se může? Ale běda jak se některé zvíře odváží ohrozit člověka,je zle..kdo to vymyslel,že člověk je víc než zvirata?
Souhlasím s tím, že člověk se množí moc a měl by s tím něco dělat. Pokud ráda jíte maso jako většina lidí, tak to "vraždění zvířat" od Vás neberu. Nic se nemá přehánět a to ani o nějaký návrat vlků do hustě zalidněné Evropy. Vlci mají jako druh miliony km2 v málo zalidněných oblastech např. Ruska, Kanady, Aljašky.......a není žádné nebezpečí jejich vyhynutí. V Kanadě se v současné době střílí stovky vlků z důvodů ochrany sobů karibu. Zcela jistě se brzo dočkáte něčeho takového i v Evropě. Vlci a medvědi v zalidněných oblastech mají mnohem větší potravní nabídku a tak se množí daleko více jak v panenské přírodě. Jak to pak dopadá viz. příloha z wikipedie.
vlci v Indii
V Indii, ve státě Uttarpradéš, bylo v roce 1878 zabito vlky 624 lidí.[9] V reakci na to bylo zabito 2600 vlků. Roku 1900 bylo zabito 285 lidí ve střední Indii.[10] V letech 1910–1915 bylo 115 dětí zabito vlky ve státě Bihár a 122 lidí bylo zabito ve stejné oblasti v letech 1980–1986. Ve státě Uttarpradéš vlci zabili 21 dětí a 16 dalších zranili v období od 27. března 1996 do 1. července 1996. Od dubna 1993 do dubna 1995, pět vlčích smeček napadlo 80 dětí v Biháru (20 z nich bylo zachráněno).[11] Děti byly napadány především v létě ve večerních hodinách, často přímo v lidských sídlech. Vlci v Indii téměř neútočí na dospělé, většinou útočí pouze na děti.
A to tento vlk je asi poloviční hmotnosti oproti vlkům v našich podmínkách. F.R.
Rychlá odpověď
Odkaz Někdy se zkus podívat na čísla předtím než začneš panikařit. Pak zjistíš že šance napadení vlkem je asi taková jako bobrem. Limitně se blíží nule. Žiju v Jeseníkách a má oblíbená kratochvíle je spát venku na horách. Neznám nikoho ve svém okolí kdo by se bál vlků. Samo že chovatelé ovcí, ale ti se nebojí nýbrž je zajímá spíš finanční stránka věci. Odkud jste vy vystrašení lidi ? Tipuju že z měst a přírodu jste viděli tak leda na National geographic
Rozdáváte rozumy a o věci nevíte téměř nic. Útoků na lidi přibývá i v Evropě. Zpráva z "Novinek" 29.8.24 - "vlčí smečka zabila 6 dětí a ženu". Je to zpráva z Indie kde žije vlk červený. Smrtelných útoků je tam mnohem více a přibývají od cca. od r. 1980, kdy se započalo s ochranou vlka. Úřady tam situaci řeší jen plašením a pokusy o odchyt ale situace se nadále zhoršuje. Informace lze na internetu snadno dohledat, např. na stránkách "Vlk trávu nežere".
Vás bych zavřel do klece a ukazoval lidem.
Od doby začátku ochrany vlka v Indii /cca. 1980/ počet usmrcených lidí prudce narůstá. Na stránkách "Vlk trávu nežere" je uvedeno 9 usmrcených lidí za 45 dnů /z toho 7 dětí/. Úřady situaci řeší odchytem a plašením vlků namísto odstřelu. Je vidět, že o této problematice nevíte vůbec nic. Pro vlka jsou na Zemi miliony km2 téměř téměř bez lidí a tak není žádný důvod vlky a medvědy v takové míře prosazovat v hustě zalidněné Evropě. Skandinávské země již jejich stavy redukují výrazným odstřelem. Rovněž v Kanadě a na Aljašce jsou ve větší míře loveni z důvodů ochrany sobů. A to jsou oblasti kde je zalidnění i stokrát menší oproti podmínkám u nás. Toto úsilí by se mělo obrátit na zastavení obrovského úbytku hmyzu, kde je narušen potravní řetězec /ptáci a drobní hmyzožravci nemají potravu/.
Jestřáb to opravdu není. Základní rozpoznávací znak je oko. Sokol ho má tmavé a jestřáb žluto oranžové. Jinak souhlasím s nitrií a ondatrou
Zdravím, jde o to, že skoro ani jedna "poznávačka" není bez hrubé chyby. Autor by se měl sám začít doučovat a ne špatně něco opisovat a zkoušet druhé. Navíc si za takový paskvil nechá dobře zaplatit. Dětem v hlavě dělá akorát zmatek.
Jestřába označil jako sokola. Pak tam jsou ještě 2 snímky na kterých nejsou dobře vidět potřebné rozpoznávací znaky. U kočky divoké by to měla být mohutnější oháňka s tupým koncem. U ondatry může také dojít k záměně- nutrie je podstatně věší a má kulatý ocas a jsou jí vidět dobře hlodáky, z úhlu záběru by tento znak nemusel být patrný. Chyba se může vloudit ale člověk, který to sám pořádně nezná nemá právo zkoušet děti.
A co takhle udělat FUNKČNÍ hranice mezi státy EU a třetími zeměmi a nevpouštět je vůbec do EU, resp. odvracet pokusy o NELEGÁLNÍ vstup do států Schengenu, a to bez pardonu.
Proč máme hranice, když je vlastně nemáme, resp. nemají žádný jiný než geografický význam!!!
Za hranicí Německa platí německé podniky cca. 1/3 platů co v Německu. Jsme moderní kolonií Německa.
8
Sledujících
0
Sleduje
8
Sledujících
0
Sleduje
Poslanci jsou zaměstnanci státu placení z veřejného rozpočtu. Ve kterém chybí peníze a musí se šetřit. Pochybuji, že jsou poslanci 3,5x výkonnější a efektivnější než běžný pracující člověk. Mnozí spíš naopak, jejich pracovní neúčast není nijak finančně sankcionována, když ji ( spíše formálně) zdůvodní.. Tady vidím jasnou ukázku toho, kde se dá výrazně ušetřit. A upravit pravidla jejich pracovní činnosti, aby sněmovna nepřipomínala holubník.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A to se skoro vůbec nemluví o paušálních náhradách které jsou asi 160 tisíc Kč.