ABBA přinesla do popu podobně jako Beatles krásné a chytlavé melodie, které nezestárly ani dnes. Bjern a Benny byli geniální hitmejkři a na jejich písních je dodnes poznat, že nebyly šity horkou jehlou, ale promyšleně, kde má každý tón své přesné místo. Ty dnešní slátaniny vytvořené na počítačích zástupy neumětelů pouze zaplevelují veřejný prostor. Sem tam se i dnes vyskytne světlá výjimka, ale je jich jako šafránu. A co teprve až začne skládat umělá inteligence.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Jste z toho, slovy majora Terazkyho, tiež taký volaký zmetený, protože Fiala a náš prezident jsou na straně gruzínských demonstrantů, to znamená, že se stejně jako oni snaží nedovolit, abysme se znovu vrátili do náruče Sovětského svazu. A vy jste vlastně na straně gruzínských vládních činitelů, proti kterým gruzínci protestují.
Díky SSSR má dnes Litva hlavní město. Před válkou polské Vilno. Chce se to jen pohrabat trochu v historii.
S pozdravem Práci čest-rukám klid Král V.
Když už se hrabeme v té historii. Kromě toho, že Litva dostala díky SSSR své hlavní město, tak díky při členění k SSSR přišla nedobrovolně na desítky let o svou samostatnost. Proč už jsou 20 let Litva, Lotyšsko i Estonsko v NATO? A s nimi i všechny bývalé satelity jako my, Bulharsko, Rumunsko a další? Myslíte, že to je pro srandu králíkům?
Ukrajinu si po I.sv. válce rozdělili SSSR a Polsko. I Lvov byl polský. A o tom přesouvání. Proč nehorujete pro vrácení Kosova Srbsku? To bylo také ukradeno.
Nemůžete omlouvat jednu krádež území tím, že ostatní kradou také. To je nemorální argument.
Jinak Srbsko bylo vedoucí zemí bývalé Jugoslávie a rozpoutalo válku proti ostatním národnostně, kulturně a nábožensky odlišným členským zemím, které se chtěly osamostatnit a tedy z tohoto svazku vymanit. Srbsko mělo podobně jako my a Slovensko nechat bývalou Jugoslávii rozdělit pokojným způsobem a ne čekat, až si nástupnické státy svoji samostatnost proti Srbsku vybojují vojensky (Chorvatsko). Že se při tom Srbsko leckde dopustilo národnostní genocidy, o tom snad není pochyb. A jak už to ve všech válkách bývá, následně se jí dopouštějí obě strany. Co se týče Kosova, vinou Srbska je, že rozpoutáním války při dělení bývalé Jugoslávie výrazně zhoršilo vztahy obou etnik, promíchaně žijících na tomto území. Problémem naší civilizace je, že nemáme např. pod OSN nějakou účinnou vojenskou sílu, která by dokázala každého agresora zastavit už v počátku. To by ale OSN nesměli řídit politici, kteří se nikdy nedohodnou, ale jakýsi sbor moudrých bez politické příslušnosti. Všechny války totiž začali politici a válka není nic jiného, než pokračování politiky jinými prostředky.
Jinak vrácení Kosova Srbsku je v současnosti už nereálné, steně jako vrácení Krymu Ukrajině nebo Podkarpadské Rusi nám. Může se ale stát, i když v to moc nevěřím, že pokud by nyní Srbsko bylo k současnému Kosovu vstřícnější a přátelštější, třeba by se toto časem k Srbsku zase dobrovolně připojilo, a vsadím se, že Západ by nebyl proti.
Ta Stalinova půlka nyní patří Ukrajině, tak co Ukrajině brání, aby ji Polsku vrátila? A Polsko zase vrátí kus Německa?
Ukrajina byla samostatným státem, který byl SSSR anektován a začleněn do jeho území. Tím ztratila samostatnost. Když se SSSR rozpadl, Ukrajina se mohla rozhodnout, zda bude samostatným státem nebo zůstane součástí nynější putinovské nástupnické Ruské federace. Zvolila první možnost. Proč by tedy musela své vlastní historické území nyní dávat Polsku a tak opět a dobrovolně ztratit svou samostatnost. Ukrajina nic nezavinila, tím zlodějem jejího území a aktérem přesouvání Poláků na západ byl SSSR. Snadno se to přesouvá, když nejde o mé vlastní, ale ukradené území. A ten současný ukrajinský Krym si Putin od Ukrajinců koupil, nebo jak k němu přišel? Stejně jako si SSSR od nás "koupil" Podkarpatskou Rus. Tu by nám teď měla také vracet Ukrajina nebo ten skutečný zloděj?
Víme že Německo přišlo o východní část svého území které připadlo po válce Polsku výměnou za území Polska které připadlo SSSR,dnes Ukrajina,nikde jsem nečetl že SSSR cvičil piloty Lufwafe.
Jinými slovy píšete to, co jsem psal já. Polsko žádnou územní ztrátu neutrpělo, pouze bylo Ruskem posunuto o 200 km na západ na dnešní hranici Odra, Nysa. Z toho pramení m.j. současná nenávist Poláků vůči Rusku. Představte si, že by nás někdo vyhnal z naší České kotliny, obkroužené našimi horami, kde žijeme již přes 1000 let a přestěhoval nás nedobrovolně o 200 km na západ do současného německého Durynska a Saska. Jak bychom se na to tvářili a jak byste se na to tvářil vy. A to Polsko bylo od počátku, narozdíl od SSSR, v protiněmecké koalici a nebylo agresorem, nýbrž tím napadeným. Stejně jako dnes Ukrajina, kde už si u nás řada lidí plete agresora s napadeným a fandí tomu prvnímu.
Že SSSR cvičilo piloty Luftwafe a dalo k dispozici německým leteckým konstruktérům své letecké továrny za Uralem jste se nikde dočíst nemohl, protože se o tom nesmělo psát. Já jsem pilot a celoživotní amatérský letecký historik a také jsem o tom nevěděl, dokud to nepřiznal Gorbačov v době petestrojky. Přiznal i to, že v r. 1968 a 1969 probíhal mezi SSSR a USA urputný závod o to, kdo první vystoupí na povrch Měsíce. SSSR to celou dobu popíral, že o vstup jejich kosmonauta na Měsíc nemají zájem. Dnes už díky Gorbačovovi známe konstrukci a celý vývoj ruské měsíční rakety. SSSR boj o Měsíc odpískal, když měsíční raketa třikrát po sobě vybuchla na startovací rampě.
Ano. Druhá světová začala společným napadením Polska - Hitlerem od západu a Stalinem od východu. Hitler po své porážce o tu svou západní polovinu přišel, ale Stalinovi ta východní půlka, kterou tehdy se svým spojencem Hitlerem dobyl, zůstala a má ji dosud. Málo se také ví, že Německo a SSSR byly spojenci již od dvacátých let, kdy za Uralem SSSR vycvičil základy budoucí Luftwafe a německých tankových vojsk, protože v Německu to po prohrané první světové kvůli zákazu jakéhokoli zbrojení a vývoje nových zbraní nebylo možné.
Být současnou světovou špičkou v malém letectví umožnil krach všech našich státních výrobců letadel v r. 1989. Propuštění konstruktéři i ostatní odborníci přišli přes noc o práci a jestliže chtěli v práci, která se jim stala koníčkem, pokračovat, museli založit řadu malých "garážových" firem a v milované činnosti pokračovat. Je to další důkaz, jak soukromé podnikání válcuje neschopný a nepružný státní sektor.
Opět reakce občana bez mozku. Je vidět, že jsi tam nebyl, proto napíšeš takový blábol. V těch soutěskách je to ve většině případů pro horolezce. Můžeš jim to jít ukázat joudo.
Jsem přímo odtud, takže vím, o čem píšu. Když se chce, tak jde všechno. Ale proč riskovat, když chybí hmotná motivace. Vše je státní a státní sektor se s tím soukromým těžko dohodne- zvlášť když jde o peníze a o velké peníze. Být soutěsky v soukromých rukou, už na jaře by začaly jezdit lodičky.
Co je to za pitomost. Atomovou pumu dnes může, vzhledem k její váze a rozměrům nosit jakékoli letadlo, i sportovní nebo ultralajt. Taktické atomové pumy se dnes montují i do dělostřeleckých nábojů a ten má max. 30 kg. Utěšovat se nutností certifikace letadel a těchto pum je stejná blbost, jako se utěšovat tím, že nás ruskě tanky nemohou napadnout, protože nesplňují evropskou emisní noormu euro 5.
Ubohý člának, ubohá autorka. Kdyby dnešní rodiče vychovávali své děti dle zásad babičky Boženy Němcové, žili bychom dnes v úplně jiném světě, ve světě mnohem vlídnějším a příjemnějším, než je ten dnešní. Díky bezbřehému liberalismu a absenci vlastního příkladu rodičů dnes vyrůstají děti fakticky bez výchovy a to jak v rodině, tak ve škole a výsledky vidíme kolem sebe.
Orbán se nechal vyfotit s ještě mnohem mocnějším, než je on sám, doufaje, že část Trumpova moci a popularity přejde i na něj a zvýší jeho osobní prestiž. Ty kecy o míru jsou jen mlácení prázdné slámy. O skutečný mír totiž žádnému z politiků nejde, jde jen o to, v čemž mají politicii podporu i velké části vlastního obyvatelstva, to jest ukončení nákladné pomoci Ukrajině z ryze sobeckých a ekonomických důvodů a uboze to zdůvodňovat mírem, který prý nastane, až se poražená a vyčerpaná Ukrajina vzdá.
Autor článku píše, že počet kWh získaných z 1 kg benzinu musíme, oproti energii z baterie elektromobilu, snížit o 2 třetiny, protože spalovací motor má pouze třetinovou účinnost. 1 třetina energie odejde z motoru ve formě horkých plynů do výfuku a ohříváním vody v chladiči motoru. 2. ztracená třetina jsou ztráty třením v motoru a převodech. Využitelná je tedy pouze 1 třetina. To je sice pravda, jenomže ve spalovacím motoru se ta třetina reprezentující tepelné ztráty ohřívající vodu v chladiči motoru zároveň využívá k vytápění vnitřku automobilu. Elektromobily takovýto zdroj tepla zdarma nemají a musí auto vytápět elektřinou z pohonné baterie, což při zácpách v zimním období výrazně snižuje dojezd elektromobilu.
A jeden údaj nakonec: 1 kg benzinu obsahuje 40x více energie, než 1 kg váhy lithiové baterie v elektromobilu. Konstruktéři nových baterií mají ještě co dohánět.
Jsme malý stát, který se může bránit, jak se často uvádí, pouze 24 hodin. Jedinou pojistkou proti zradě spojenců ve smluvním vojenském paktu, s kterou máme zkušenosti už z r. 1938, je udržovat se všemi zeměmi, zdůrazňuji se všemi, korektní a přátelské vztahy, jak obchodní, tak společenské (viz Švýcarsko a další). Zvláště to platí vůči zemím velkým a silným. A je úplně jedno, jestli u nás budeme mít profesionální armádu nebo armádu složenou z vojáků povinné základní vojenské služby, jak doporučuje Řehka. Žádná z nich nás v případě klasického vojenského konfliktu neubrání. Jediné, co by agresora od našeho napadení odradilo, by bylo vlastnictví jaderných zbraní a jejich nosičů. Kdyby se Ukrajina po svém odtržení od Sovětského svazu dobrovolně nevzdala vlastnictví jaderných zbraní umístěných na svém území a nevrátila je zpět Rusku za záruku bezpečnosti svého území, dnes by žádná válka na Ukrajině nebyla. Rusko by se neodvážilo napadnout zemi vlastnící jaderné zbraně.
Porovnání množství energie jež má k dispozici klasický benzíňák oproti elektromobilu:
1 kg benzinu obsahuje 40x více energie než 1 kg baterie elektromobilu. Je tedy potřeba ještě hodně práce na vývoji baterií a možná že i vlastní baterie je slepou uličkou a ekologický pohon bude nutné hledat někde jinde. Současné elektromobily mají oproto klasickým automobilům na fosilní paliva ještě tolik nevýhod, že zatím nemá cenu si je bez masivních dotací vůbec kupovat. Porovnáme-li ekologickou zátěž při výrobě baterie, je pro přírodu zatím příznivéjší benzíňák s dokonalým katalyzátorem s perspektivou jeho dalšího vývoje.
2
Sledujících
2
Sleduje
2
Sledujících
2
Sleduje
........Budapeští pochodovaly tisíce lidí na podporu Orbána a míru.
Ze slova mír v tomto kontextu je mi na zvracení, protože všichni víme, že se jím pouze maskuje obyčejná lidská zbabělost a neochota pomoci druhému v nouzi.
Když se v r. 1938 britský ministerský předseda Chamberlein vrátil z jednání s Hitlerem o budoucnosti zabraného českého pohraničí, mával už na schůdcích letadla smlouvou o mnichovské dohodě o postoupení našich Sudet Německu a volal: "Přivezl jsem vám mír. Pan Hitler slíbil, že žádnou válku nezačne. Kvůli nějakému malému státečku v Evropě přece nerozpoutáme světovou válku."
Až zase Orbán nebo naši "mírotvorci" začnou mluvit o míru na Ukrajině zastavením pomoci napadené zemi, všichni již budeme vědět, co se stane, až vítězné Rusko zabere ne pouze Doněckou oblast, ale celou Ukrajinu a jestli se pak zastaví nebo bude pokračovat dál v Pobaltí, na Slovensku a konec konců i u nás. Hitler už nám ukázal, jak se to dělá a Putin, jak jsme ho všichni slyšeli, přece prohlásil, že jeho cílem je znovu vybudovat dřívější Sovětský Svaz v původních hranicích a k tomu já dodám, i s původními satelity.
NATO je sice dobrá věc, ale moc bych na něj nespoléhal. Vzpomeňte na náš předválečný vojeský pakt s Británií a Francií. Pořád jsme totiž malým bezvýznamným státečkem, kvůli kterému nemá cenu rozpoutávat válku s velkým Ruskem.
1 odpověď