Možná to bude tím, že tam nemají tolik hloupých zákazníků.
Ono je to hlavně tím, že když jedu do Kauflandu v Žitavě ve středu v pozdní odpoledne, kdy končí platnost slevového letáku, tak všechno zboží , které je ve slevě, je stále k dispozici. Kdyby tuto povinnost, mít zlevněné zboží na prodejně po celou dobu slevových akcí, měl řetězec i v Česku, myslím si, že by se slevové akce dostaly do přijatelných mezí.
To jsem čekal....komentáře o tom,že je nebezpečná i pomalá jízda.No tak prostě chvilku počkám a pak bezpečně předjedu.Je to jednoduché.Tímto úsekem jezdím denně do práce.Je to snad 1,5 km.Jedna zátočina a jeden horizont.Stačí chvilku jet v klidu a živý a zdravý přejedete z Vracova do Bzence.
Jj a od Vracova je tam ještě omezená rychlost na 70km/hod. a celý ten silniční hrb nemá vice jak 200 m a to jak od Vracova, tak od Bzence.
Jen za včerejšek zemřelo na silnicích sedm lidí. Ročně jich zemře skoro pětset. Tady je další případ nebezpečného důchodce s řidičákem. Je zajímavé, že přesto nikdo nevolá po omezování řidičských průkazů a psychotestech pro řidiče. Nikdo se neptá jak je možné, že kdejaký senilní děda může mít řidičák.
Na kolika , z těch včerejších sedmi zemřelých lidí lidí na silnicích se podíleli senioři?
Vážení,
dlouho se bavím nad články o obchodech. Rád bych Vám zde alespoň trochu nastínil, jak to chodí. Jen pro představu, jsem vedoucím v jednom ze supermarketů (ne manažerem). První diskutovaný bod - otevírací doba - změnili nám otevírací dobu z 21:00 na 22:00. Za mě je to super. Když byla otevírací doba do 21:00, nebylo možné stihnout objem práce, pracovník se pomalu nedostal na toaletu, natož na svačinu. Nyní se práce stihne a pracovník není úplně zničený z nesnesitelného pracovního tempa. Navíc tím, jak se nestíhalo, zůstávalo se několik desítek minut přesčas. Nyní se stíhá a chodí se domů tak, jak je naplánováno. Čili se pouze zlegalizovalo to, co už dávno bylo.
Druhý bod - zavřené neděle - no to by byla tragédie! - Musíte si uvědomit, že pracujeme v sedmidenním pracovním cyklu. To znamená, že pokud by byla neděle zavřená, byl by to náš den pracovního volna. A k tomu by, ne vždy, byl druhý den volna sobota nebo pondělí. Takže bychom měli volno například středa, neděle. Prosím, chceme si odpočinout a mít dva dny volna v kuse. A to by v případě zavřených nedělí nešlo. A ani se nebavím o zajímavém příplatku za víkend.
Třetí bod - otevření o Štědrém dnu a na Silvestra. Šest týdnů před těmito dny manažer vyvěsí rozpis a kdo chce, dobrovolně se napíše na tyto dny. Nikdo nikoho nenutí, nikdo není penalizován, pokud nejde ani jeden z dnů. Uvědomte si, že příplatek za Štědrý den je v řádu nižších tisíců a je spousta pracovníků, co Silvestra nemají rádi, neslaví...
Navíc jsou všechny tyto body prozákaznické, a o to jde.
Opravdu nepotřebujeme zastání.
Šťastný Nový rok 2024!
No nevím, ale asi by to chtělo zamyslet se nad Vaším druhým bodem, protože když nebude neděle pracovním dnem, tak lze asi těžko mluvit o sedmidenním pracovním týdnu a potom je pro všechny volná vždy neděle. Nehledě na to, že potom , pokud budete potřebovat po zaměstnanci, aby šel v neděli do práce, tak mu budete muset vyplatit přesčas se všemi příplatky za práci ve svátek (50%,...), což se u sedmidenního pracovního týdne neproplácí,....
Mladí lékaři za státní peníze vystudují a pak jdou za lepšími do zahraničí,Já bych jim to studium hezky nechal zaplatit a pak by si to možná rozmysleli.
Za úvahu by jistě stálo, když zadarmo, tak po absolvování VŠ pracovní umístěnku tam, kde je to potřeba a to na 10 let, včetně zahraničních studentů. Ti co si studium zaplatí, tak na ně by se umístěnka nevztahovala.
Mluvit se děcka ve škole nenaučí, to je nutné se naučit mluvením. Buď někde v zaměstnání nebo pobytem mezi anglicky mluvícími lidmi.
Chyba je ve způsobu učení cizích jazyků. Spousta času se ztratí učením podrobné gramatiky, když základem jsou slovíčka a následná konverzace. Jazyk musí být naposlouchaný a teprve potom se každý domluví. Mám dojem, že pokud školy neseženou jako učitele pedagoga pocházející ze zemí, kde se mluví anglicky, tak úroveň vyučování angličtiny je na základních školách velice špatná.
Františku, pořád jsem přemýšlel, kde já jsem to už slyšel ......... už vím, toto měl být finální přístup komunistů - každý podle svých schopností, každému podle jeho potřeb.
nic ve zlém, ale nikdy jsem neslyšel, že by price money na turnajích zohledňovalo náklady na cestování, ubytování, trenéra a vyplétače raket.
Price money je odměna za práci, nikoliv úhrada vynaložených nákladů. a pokud někdo svou práci odvádí stejně dobře jako jiný, ovšem o 1/3 resp. 2/5 déle, měl by být také podle toho odměněn. Jak by se Vám líbilo, kdyby Vaše kolegyně Jiřina, které odvádí stejně kvalitní práci jako Vy, odešla již v 13:00 a Vy jste tam za stejné peníze byl do 16:00? Jen upřesním, že neuvažuji hodinou mzdu a pro zjednodušení uvažuji šesti a devíti hodinový pracovní čas, aby mi to poměrově odpovídalo.
Na běžných turnajích WTA jsou PM nižší, často i o 2/3, proti PM ATP a to i přesto, že obojí hrají na 2 vítězné sety Jinak Vám ve Vašem přirovnání unikl jeden drobný detail a to ten, že tenisti a tenistky nejsou zaměstnanci, ale podnikatelské subjekty a tak zcela nesrovnatelné s nějakým pracovním časem . Oni totiž mají náklady materiální, režijní, apod. Ale vcelku souhlasím s tím, že za více práce má být vyšší odměna.😁
Za mě asi tolik:
1) stejná odměna na GS je nespravedliva bo muži hrají na 3 vítězné, ženy na 2.
2) markéta si to nevymyslela, to musí Nick brečet jinde.
K bodu 1) ono je úplně jedno jestli se hraje na dva nebo na tři vítězné, protože to je ten jediný rozdíl. Náklady na každém turnaji jsou stejné nebo podobné pro muže i ženy. Nebo si myslíte, že ženy platí třetinu proti mužům za ubytování, pronájem kurtů, trenéry, fyzioterapeuty, vyplétání raket, letenky? Zatím jsem o tom neslyšel.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Tento komentář byl smazán uživatelem.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No a v prodejně Action je koupíte okolo 25,-Kč