na tu blbost se nedivám, stačí nadpisy na seznamu aby měl člověk představu jak moc to je hodnotné...avšak Janovi vadí jakou měla minulost / nedivím se / ale že by on nikdy takový pořad s lehkými dívkami nesledoval se mi taky nezdá, když to chlap sleduje, někteří na tom ujíždí úplně to je v pořádku, ale ta co to pro takové chlapy, tj pro drtivou většinu natáčí je špatná, kdo je horší, ta co to natáčí nebo ti co to sledují...¨
že ty holky nepobraly moc inteligence a některé jsou plastikové je další věc, proč takovou show nesleduji
Takze odted je sledovani porna na stejne urovni jako nataceni porna? Jako vazne?
25 K nemá ani kuchařka, která je vyučená v oboru a má praxi, takže plně vzdělaná a plně kvalifikovaná. A z té bídy jí bude zaměstnavatel / stát vypočítávat i důchod, stejně mizerný. Spořit na lepší není z čeho a na příspěvky od státu nedosáhne, protože o 100 Kč překročí limit. Stát je v tomto případě výrobce chudých.
Minimálka pro příští rok je 20800 Kč. Pokud tedy bude pracovat na plný úvazek, v 90% případů se dnes ředitelé snažili posunout je na maximální stupeň v platových tabulkách a běžně to bylo v 5. nebo 6. třídě, což tuhle minimálku převyšuje. Nicméně ten rozdíl vůči dalším, kteří mají právě třeba zodpovědnost za děti je směšně malý a to je to, o čem já píšu. Klidně ať kuchařky dostávají 30. Ale musí tam být zachována posloupnost a poměr dle náročnosti profese.
Vy si myslíte, že kromě pedagogické už žádná jiná práce není důležitá? Všechny jsou důležité! Řemeslnické, gastronomické, úklidové. A to,, pocení krve na pedagogických fakultách" už za mého mládí? Oproti lékařským téměř zašívárna
Není to o ale jenom o tom, jak je práce důležité nebo nedůležitá, ale také o tom, kolik lidí ji může vykonávat, kolik lidí na ni má kvalifikaci a jak dlouho trvá získat tu kvalifikaci. Uklízečku může dělat v podstatě každý. Kuchařku o kousek méně, ale pořád poměrně velké množství lidí. U pedagogů to tak rozhodně není. Upřímně je mi jedno, kolik uklízečky vydělávají, nebo ne. Ať klidně berou 40. Důležité ale je, aby tam existoval smysluplný poměr vůči ostatním zaměstnáním. Nejde prostě donekonečna zvyšovat mzdy u základních profesí.
Jak opět lišácky napsané. U pedagogických pracovníků v tarifu zvednuto o 7% a u nepedagogických o 1400,- Kč (tedy kolik % v tarifu) podle zařazení. Toto zvýšení opravdu nestojí nepedagogickým pracovníkům za to aby na pozicích zůstávali. A pokud někdo chce psát hlouposti tipu "tak ať odejdou" ... tak pak ať rodiče chodí po svých dětech uklízet, udržovat poničené věci, vařit a podobně. Nebo ať platí ze svého na tyto nadstandartní služby. A to pak mnohé psát nesmysly přejde.
Na druhou stranu tohle je zacarovany kruh. Proc by si mela uklizecka nebo kucharka vydelavat balik? Ucitele treba na 1. stupni ZS maji nastupak kolem 30k hrubeho a museli na tu pozici 5 let studovat, potit krev a navic pak maji zodpovednost za celou tridu (jak fyzickou, tak rozvojovou). Proc by mela sakra kucharka nebo uklizecka vydelavat treba 25? To proste nedava smysl.
Tak si udělejte výlet do Rumunska. Bukurešť ano, civilizace, ale hned za městem končí dálnice a začíná bída bída bída.
Rumunsko jsem projel letos o prázdnínách poměrně zevrubně a zásadně nesouhlasím. Ano, je tam pořád spousta vyloučených lokalit a malých vesniček kdesi mezi kopcema, ale nikde jsem nepotkal žádnou tu vyloženou bídu. Pokrytí 4G/5G signálem skoro všude, krom přejezdů mezi horami, většina obyvatel, které jsme potkali, vypadali naprosto běžně, v rukách iphone, normálně oblečení. Menší obchody skoro v každé trochu větší vesnici, běžně dostupný sortiment, často i hezčí auta, než u nás. Ano, všeobecně bych řekl, že jsou pořád cca 5 - 10 let pozadu, ale na to, jak ta země vypadala ještě tak 20 - 30 let zpátky, je to obrovský skok.
Tady nejde o to, jestli já něčemu věřím nebo nevěřím, já tady totiž popisuji fakta a zkušenosti, které jsem sama udělala. A dám klidně hlavu na špalek za to, že nejsem sama a že tady a po celém světě jsou miliony stejně smýšlejících lidí jako já.
A víte proč?
No protože kdyby to bylo tak, jak tady v těch všelijakých ubohých článcích píší, tak by ty obchody nemohly existovat, protože by jim klientela ubývala! A ono to je přece naopak! Ty obchody přibývají.
Většina lidí totiž houpá není a okrádat se nedají. Mně, kdyby se to stalo jednou, tak už mne v tom obchodě víckrát neuvidí. A to by udělali i další.
Tak co kdybyste se pro jednou zkusil zamyslet sám?
To, že Vy konkrétně nejste pro ně buďto jednoduchým, nebo chtěným cílem neznamená, že někdo jiný být nemůže. Z pohledu sběru dat, které Temu a další jiné aplikace provádí (nebudu nutně říkat, že z Číny, protože takových podvodných aplikací jsou desítky a z různých zemí) jde jen o to, jak snadný cíl jste. V článku je i hezky zmíněno, že se to například daleko více týká uživatelů systému Android, protože tam lze aplikaci povolit téměř všechno. To, že například zjistí číslo vaší karty je jim v určitý moment k prdu, pokud je potřeba přes biometrii (otisk prstu atp.) potvrzovat každou jednotlivou transakci z dané karty. Jsou tu ale uživatelé, kteří toto mají vyplé a nebo nemají vůbec nastavené ověřování plateb na internetu. Ti jsou pak snadným cílem. V podstatě celý princip tohoto typu "hackingu" je založený jen na lidské hlouposti - na začátku je prostě často "nevinná" aplikace, která jen aktivně sbírá data - jména, čísla karet, tel. číslo apod. Následně pak nějaká tlupa lidí jen vyhodnotí, jak snadný cíl daný člověk je a eventuálně se pokouší o nějaký kontakt (např. oblíbené hovory na whatsappu poslední dobou), nebo třeba jen tvoří takovou databázi, kterou pak prodají někam dál (pak vám chodí často do mailu například spamy). Procento úspěšnosti je naprosto mizivé, nicméně díky rozsáhlosti právě třeba Temu jim to pořád dobře sype.
zvorala výběrové řízení, kdyby bylo vše transparentní a jasné, tak by ÚOHS neměl důvod vyhovět stížnosti a zakázat uzavření smlouvy
Tak teď jste mě pobavil... oni nezakázali uzavření smlouvy a ani nevyhověli žádné stížnosti. Podat podnět/stížnost může každý účastník tendru nehledě na to, jak moc je oprávněná či nikoliv. Úřad se tou stížností musí zabývat, opět nezávisle na tom, jak moc je oprávněná či nikoliv. A jelikož se jedná o složité výběrové řízení, tak, aby ÚHOS zvládl takovou stížnost projednat, vydal předběžné opatření, které jim zajišťuje více prostoru pořádně připomínky prostudovat a zvážit. Ze zákona totiž mají pouze 60 dní, za které to logicky není stihnutelné.
Může mi někdo rozumný vysvětlit systém ČR?
Vyrábíme svoji elektřinu z elektráren které se staví z našich daní!
Prodáváme do Německa kolem 2,7kč a vykupujeme zpět za 10-19.kč
Je tohle normalni?
My žádnou elektřinu do Německa neprodáváme (nebo naprosté minimum, když je přebytek), už přestaňte omýlat tenhle kec furt dokola. Akorát jsou naše elektrické sítě hluboce propojeny a ceny na pražské burze se výrazně odvíjí od těch německých. Navíc na burze se prodává samotná elektřina, v ceně, kterou platí koncový uživatel je ještě několik různých poplatků za distribuci apod. Ikdybychom vyráběli elektřinu zdarma, tak za nic stejně jako koncový uživatel budeme platit.
Tohle říkáš jen do momentu, než přijde nějaká společnost a nabídne pár desítek milionků za odkup. Ale pevně věřím, že bys to odmítl a raději vytěžil ropu sám, věnoval ji na zpracování do ČEPRA, aby všem lidem v ČR klesla cena benzínu a nafty.
Ale zpět do reality - každý pozemek někomu patří a patří mu i to, co je pod pozemkem. Když to patří státu/obci, tak na tom ve výsledku profituje stát, kde se to pak promítně na příjmech státu a tím třeba v důsledku na nižších daních atp. V tomto případě ale na to stát kašle, tak se toho ujala soukromá firma, která si pozemky odkoupila na vlastní náklady a tudíž z toho bude primárně profitovat tato firma. To je celé.
Až na to, že vůbec. W11 používám téměř od jejich uvedení, pracuji s nimi denně a žádné bugy, nestabilní chování či problémy s kompatibilitou neznám. Ano, nikdo nevyvrací, že se nemohou vyskytnou problémy, stejně, jako se vyskytovaly u W10, W8, W7...
W11 jsou nástupcem W10, udržovat dva systémy současně, je nákladné a nesmyslné a je tedy logické, že MS chce jednu větev ukončit, obzvlášť, když už víme, že příchod W12 je jen otázkou času...
Taky nechápu, co má pořád kdo za problém. Na herním PC jsem upgradoval na W11 téměř ihned po vydání a zdarma a nikdy jsem nezaznamenal jediný problém. Předchozí pracovní notebook Dell Latitude taky neměl s upgradem problém, aktuálně mám pracovní Lenovo Thinkpad, kde je W11 už od začátku, a funguje naprosto bezproblémově. Děcka maj na hraní starý PC s i7-2700k, což je téměř 13 let starý procesor, a W11 tam sviští bez problému taky (ano, bylo potřeba udělat instalačku s TPM bypassem, ale co už..). Ale důležité je tvrdit, že přece vydávat záplaty pro oba systémy současně není žádná práce navíc, protože pan Hurta určitě pracuje přímo v MS (nebo v jiné firmě vyvíjejícíc tak složitou věc, jako je operační systém) a rozumí tomu nejlíp na světe a ten škaredý Microsoft to dělá jen aby nás strašil, žejo...
Muska nemám rád, ale on značně financoval OpenAI, která měla být zdarma pro všechny. Sudí se s nimi, za to, že není služba poskytována zdarma. Jde vidět, že s chatgpt nemáte zkušenosti. Rozhodně nelze poskytovat jakékoliv citlivé údaje a ani nic zcela konkrétního. protože kdokoliv si to pak z toho může vytáhnout... je to prostě otevřené
Akorát že vůbec. Víceméně nikdo na světě nechápe, jak si AI ukládá data a jak v nich pak vyhledává. Takže ne, dokud citlivá data nejsou součástí dotazu na ChatGPT, které by si někam ukládal, tak si tam nikdo nic nevytáhne. Navíc ChatGPT zdarma je.
Tak když už se ve zdanění chceme opičit západem, tak bych začal třeba u DPH na 19 % jako to má Německo. Co?
Ještě donedávna tu DPH 19% byla, stát se tolik nezadlužoval. Jak to že to dnes nejde? Jaktože se vybírá rekordně nejvíc v historii na daních a přitom jsme rekordně zadlužení? Jak je to možné?
Ono i kdyby od nás všech vybrali 99 % tak nebudou mít nikdy dost! Zvětší to jen objem peněz, na který se přisajou paraziti.
Ještě taky řekněte co za ty daně tady dostanu.
Nefunkční zdravotnictví (doslova mě obvoďačka udělala víc škody než užitku) a čekací lhůty na měsíce.
Nefunkční školství kdy vám nevemou dítě do školy/školky a i tak se v těch ústavech nic pořádného nenaučí.
Nefunkční policie. Nepamatuju si kdy jsem ve svém městě naposledy viděl policii.
Zkorumpované stavitelství, kdy se 40km zvlněné dálnice staví 3 dekády a oslavuje se to jako zázrak.
Kde pořád berete ten západ? Země, které jsem vyjmenoval, nepatří na západ ani za mák.
Ale abych odpověděl na tu otázku ohledně toho, jaktože se při nižší DPH stát nezadlužoval - důchody a zdanění superhrubé mzdy. Důchody se tu omílají 20 let pořád dokola, konečně se před 15 lety vymyslel třetí pilíř (ikdyž to nebylo úplně dobré řešení, tak alespoň něco), pak se to před 10 lety zase vesele zrušilo a zavedla se valorizace důchodů navázaná (v podstatě) na inflaci. Proto za poslední 2 roky důchody extrémně stouply. Data se dají hezky vyčíst třeba zde: Odkaz (v půlce stránky je hezká tabulka, kde je vidět, že dříve stoupaly meziročně důchody o jednotky procent, alezhruba od roku 2019 rostly důchody násobně více a posledních několik měsíců (data jsou do půlky roku 2023) stoupaly neskutečným tempem. Dříve nebyl rozdíl vybraných peněz na sociálním pojištěný a vydaných peněz na důchody tak velký, ale třeba pro rok 2024 jsme za první 4 měsíce už téměř 80 mld. v mínusu jen na důchodech (viz. Odkaz ), zatímco v roce 2016 jsme měli takové saldo skoro za celý rok. Pokud vláda letos plánuje schodek 250 mld., tak je docela možný, že celý ten schodek bude dán z velké části jen samotnými důchody (tedy že se vydává víc, než kolik se do systému vybere). Stejně tak, co se týče superhrubé mzdy, tak jen za první rok po jejím zrušení státní kasa přišla o 40 mld. Kč.
V čem je komunistické to, že trh ovládá několik developerských společností a desítky/stovky jedinců, kteří jen měli štěstí na správný čas/místo a a já bych chtěl, aby dnešní mladí, na který se furt jen nadává, měli možnost sami něco taky koupit? Zvýšení daně z nemovitosti donutí lidi prodat staré prádzné domy/byty, trochu ožije trh. NIžší zdanění práce naopak pomůže těm bez nemovitostí mít víc peněz v kapse a šetřit.
Ono je treba si ale zjistit jak k tomu jednoduse receno prumeru dospeli nez nekoho osocovat a vysmivat se za nazor.
Spousta lidi v tomhle state bohuzel na ten prumer ani nedosahne. Jeden bere 30 a je rad a druhy bere statisice...to se to pak krasne pocita a hulaka ze prumer je zde cca 40 k...co naplat ze minimalne ppolovina naroda se pohybuje nekde kolem 20 tis. A diky mazakum, kteri maji 300 k a milionove premie jsme v temer te vami zminovane polovine...pane Špačku 😉
Spousta lidi zkratka dre, aby meli vlastni a zlodejsky stat nevi jak je jeste vice vzit u huby
Ale takhle to funguje všude a proto se tu bavíme o mediánu a ne průměru. Zkuste si zjistit, co je to medián, protože ten přesně reflektuje ten problém, o kterém píšete. A navíc ty změny, které jsou v článku navržené, budou přispívat k tomu, aby ta spousta lidí, která dře, měla více peněz (díky menšímu zdanění práce). Stát zlodějský možná je, ale jezdit po nových silnicích vám uričtě nevadí. Stejně tak jako hromada dalších věcí, které jsou řešeny z daní...
97
Sledujících
0
Sleduje
97
Sledujících
0
Sleduje
Jsou vždy ve prospěch dítěte.
Nebo snad myslíte, že mu vlastni rodiče chtějí škodit?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Takovych veci, kterymi si rodice mysli, ze diteti pomahaji, ale vlastne mu nevedome skodi, je spousty… ne kazda uleva pro dite ma vylozene pozitivni charakter, byt si to rodice na zacatku mysli. Navic odklady se nerusi, jenom proste bude potreba pro to udelat vic, nez jen to, ze rodic rekne “ja chci”.