Je to vina ekonomů, kteří neumí účetnictví průběžně financovaných sociálních systémů, důchodového a zdravotního. Ekonomové, díky své totální neznalosti, zavinili jen v roce 2023 tunelování Prvního důchodového pilíře ve výši 68,4 miliard korun a tunelování zdravotnictví ve výši 20 miliard korun. Navíc těch 88,4 miliard korun mělo jako vedlejší produkt dezinformaci! Dezinformaci, že na zabezpečení ve stáří stačí jen pracovat, vychovat děti, budoucí plátce daní, není zapotřebí. Důkaz? Ve druhé kapitole Ekonomové a dítě v knize Ekonomům to myslí černobíle. Knihu si můžete vypůjčit v městské knihovně v Praze, knihovnách ČNB, MF ČR, VŠE v Praze a dalších.
Nevšiml jsem si, že by někdo z vlády měl být jen základní ekonomické vzdělání nebo praxi
Každý živý plot, ať je to keř, nebo túje potřebuje dvě věci - stříhat a tvarovat
A to několikrát za vegetací. Pokud jste líný toto provádět postavte si plot z betonových dílů - určitě budete se svou zahradu IN.
Vysázel jsem různé keře, okrasnou trávu, hortenzie a trvalky. Něco co je zajímavější než túje, která se skutečně hodí pro líného zahradníka bez špetky vkusu .
Asi nechapete jak funguje prubezny system - penize co se vyberou, se rozdeli mez stavajici duchodce a uz dnes to nestaci a musi se dotovat z jinych dani.
Ted jsme v demografickem poklesu, pocet narozenych deti setrvale klesa a na trh prace vstupuje mene lidi, tedy platcu, nez odchazi do duchodu, tedy prijemcu.
Jinymi slovy, bude do znacne miry jedno co jste odvedl v minulosti, v budoucnosti na to nebudou zdroje - dost mladych lidi v populaci.
Velmi dobře chápu průběžný systém, pojistnou matematiku, statistiku. Dokonce víc než obecná populace z ohledem na ekonomické vzdělání a práci okolo penzijních fondu.
To, že jsme v demografickém poklesu neznamená, že politická reprezentace degraduje principy průběžného financování jeho nepřehledným financováním.
Moje tvrzení je, že důchody:
a) se mají platit pouze z toho, co se vybere.
b) důchod má být zásluhový a přímo úměrný odvedeným prostředkům
c) nízké důchody a další sociální případy se mají řešit přes sociální dávky - jsou účelové, časové a je potřeba dokládat životní situaci.
Dobrý den, Vaše myšlenka je sice zdánlivě pěkná, ale v podstatě nemožná, řekl bych až nesmyslná:
1) Myslíte to tak, že byste si peníze z pojištění ukládal na nějaký svůj účet a pak si je v důchodu vybíral? Podobně jako spoření v bance? Tak za prvé, z čeho by se platily současné důchody? A zadruhé, kolik byste si vybíral měsíčně? Kdyby málo, nemusel byste stihnout vybrat všechno. A kdyby hodně - co když by Vám tam peníze došly? Pak byste chtěl po státu, aby Váš další - neplánovaný - život financoval?
2) Tento systém by popíral princip solidarity (na kterém je založeno třeba i zdravotní pojištění) - že bohatší občané část svých příjmů oželí a poskytnou je chudším. Ano, můžeme se o tom bavit - ale co s těmi, kteří by nedosáhli ani úrovně životního minima? Navrhujete řešit je přes dávky. Ale to je jenom jiná forma přerozdělování - protože na ty dávky musíte nejprve získat peníze z daní.
3) Systém by nemusel být sanován, kdyby se v důchodech vyplatilo přesně to, co se vybralo. Vybírá-li se méně, měly by být důchody menší. Ale když to současná vláda udělala (omezení valorizací), tak jí za to všichni neustále nadávají. Tak co tedy chceme?
Pěkný den.
1) Současný princip průběžného financování chrání před vlivy znehodnocujícími měnu. Fondový je lepší jen jako doplňkový. Tedy vyplacení podle současného modelu je bezpečnější.
2) Princip solidarity nemá v důchodech co dělat. Každý bude jednou v důchodu (pokud se ho dožije) a je jeho odpovědností jestli pracoval a odváděl nebo se flákal. Podle toho by se měl mít i v penzi.
Něco jiného je zdravotní pojištění, které pracuje s nezaviněným rizikem. Není to zase solidarita ale pojistná matematika vycházející ze statistiky
3) Dávky jsou adresné a účelové. Pokud někdo nezvládá platit nájem, musí dokládat. Naproti tomu důchod je jednou přidělen a už se jen valorizuje
Neplatíme žádné sociální pojištění, ale daň a název na tom nic nemění. Z toho plyne, že systém je součástí rozpočtu a tudíž je sanován z ostatních daní. U zdravotního pojištění je situace skoro stejná díky absenci možností různých podmínek u jednotlivých zdravotních pojišťoven.
A to je právě ta chyba, že se směšují pojmy. Systém by nemusel byt sanován, pokud by fungoval na principu zásluhovosti - kolik jsme odvedl, adekvátně tolik bych měl dost. Je to normální pojistná matematika životních pojištoven. Sociální případy by se měly řešit přes dávky. Nikoliv tím, že těm co hodně odvedli se duchod krátí.
Stát nemá fungovat tak, že se sesypu všechny příjmy a ty se pak rozdělí podle preferencí politiků a populistického zadání.
Proč směšuje autor daně a výplatu důchodu. Každý pracující si platí sociální pojištění. Není funkci státu, aby do tohoto systému přerozděloval další prostředky z daní. Každý by měl mít duchod adekvátní tomu, co za život odvedl. Stát by měl nízké důchody řešit přes sociální dávky a ne umělé zvyšovat nízké důchody a tomu kdo odvedl více zase důchod redukovat.
Mají vůbec cenu jakékoliv volby, když se potom nejak všichni dohodnou, že budou vládnout? A vytvoří kolacie ze stran, že jako volič by je určitě nechtěl? Ve sportu je vítěz jen jeden, to by mělo
platit i v politice. To je jako doběhnout závod a pak se druhý se čtvrtým a šestým dohodnou, že si zlatou medaili rozdělí a první dostane stříbrnou
Příklad s vyřízením žádosti koluje na FB jako jediný příklad rychlého vyřízení žádosti. Tento příklad zveřejňují jen fanatičtí příznivci neschopné ministra Bartoše nebo zaplacení PR novináři, kteří o stavebním řízení neví vůbec nic. A pokaždé se jako reakce v diskuzi objeví, že příklad nerespektuje že ke stavebnímu řízení se vyjadřují další orgány a účastníci a každý má lhůtu na vyjádření. Světelnou rychlosti opravdu žádný dotčeny stavebního řízení nepracuje.
Viníkem není nějaké ekologické hnutí nebo jiný aktivista. Na vině je především stát, že nedokáže rychle řešit jakékoliv námitky a je možné stavby ve veřejném zájmu zdržovat. Dalsim vinikem je místní samospráva. Jestli je jasné, že přehrada nebude tak jaká další řešení realizovala? Co třeba začít něco dělat a ne se jen vymlouvat. Kdo se stara s předstihem pak jen postaví protipovodňové zábrany a jiný bude překvapen, že je tady zase povodeň a shání na poslední chvíli pytle a písek.
Jj politici ve Veselý nad Lužnicí zainvestování do protipovodňové stěny. A profesionálně ji postavili.Naproti tomu záběry ze Severní Moravy jsou jen o tom, jak se všude staví pytle s pískem a politici se vymalování na vsechno možné. Od posledních povodní toho moc neudělali. Ale koho si na Moravě zvolili tak toho tam mají.
Prehrady nelze stavet vsude,vodni elektrarnu uz v CR vlastne nepostavite, protoze vam chybi spad vody. Takze jako tady rekreacni nadrz? Vazne? A jak ochranite ty vesnice a mesta nad prehradou?
To je omyl. Na vodních tocích je vytipováno hodne míst, kde by se vodní elektrárna mohla postavit. Ale nepostaví se vzhledem k obstrukcím při schvalovani.
Nemusíte být gay, abyste si dokázal spočítat, že přehrada N. Heřminovy by problém nevyřešila ani náhodou. Je příliš malá, má malý objem na zachycení padesátileté, natož stoleté vody. Popravdě, ani s desetiletou vodou by si neporadila...
To měl být vtip. Ale reálně se domnívám, že za jakékoliv průtahy nemůže ten, kdo dává námitky, ale ten kdo stanovil pravidla pro jejich vypořádání. To se ukazuje při jakékoliv stavbě veřejného zájmu, u dálnic je to mediálně neznámější. Nyní patrně budou probírány stavby, které se mohly za více jak 20 let od posledních povodních postavit a dosud nestojí. Jedno jestli přehrady, hráze, retenční nádrže, vhodné rozlivové plochy, zpětné klapky na kanalizaci atd. Závěrem jeden postřeh - Veselý na Lužnicí montuje do pevných sloupků kovové desky x z Moravy jsou záběry, jak se plní pytle s pískem - co dělala samospráva těch 20 let?
Tak doufám, že až vás někdo zmlátí, okrade a poníží, budete volat z okna a ne 158
Pokud věříte tomu, že Vás před Vámi zmiňovanými delikty ochrání policie, tak jste dost mimo realitu. Možná s Vámi tak sepíší protokol a pokud budete mít štěstí, pomůže Vám jen pokud tyto činy budou na nějaké kameře. Nevím ted aktuální čísla, ale dlouhodobě máme víc policistů na 1.000 než např. sousední Polsko.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Je nutné být ve správný čas na správném místě. Harrisová je sice úplná nula, ale zrovna byla po ruce když se hledala dvojka k Bidenovi. A zase tam stála, když Biden chtěl ukázat na toho, kdo bude místo něj (jeho paměť si prostě nikoho jiného v tu chvíli nevybavila)