Nemají společenský kredit? A vám to vadí? Mně ne, na nějaký kredit kašlu. Nestydím se za to, že jsem celý den v monterkach. Za pětikilo na hodinu bych dnes už nevstával a stejně je práce, že nestíhám. Občas má někdo pupínky u placení, tak ho vyhodis z kola dveřmi a on ti stejně za čas leze zpátky oknem a místo pozdravu už otevírá šrajtofli, jako se se poučil. Nakonec zjistíš, že ti tato práce dává větší smysl, než někde ze sebe v korporátu dělat jitrnici a vyplňovat excelove tabulky. Na straně druhé, delam řemeslo skoro 30 let a celé roky se to snažím dělat poctivě tak, aby byl zákazník spokojený a baví mne začínat tam, kde šmudla od konkurence už končí. A mimochodem, nejsem hodinář, takže za hodinu nedělám. Dělám vždy za mj a když nejsi trubice, vyděláš si násobky hodinovky.
Naprostý souhlas, v montérkách jsem se dostal do míst a bytů, kam se obyčejný člověk nemá šanci v životě podívat. Další výhoda u řemesel je, mám spoustý známých od kopáčů po lékaře,právníky na které se mohu s prosbou kdykoliv obrátit a vím předem, že nikdy neřeknou .
Konečná s Dostálem by se tam měli zajet podívat. Ať vědí, co hájí.
Podívat a hlavně už by se konečně soudruzi a soudružky měli omluvit za veškeré zločiny, omluvu každoročně opakovat a číst seznam obětí, přeživší zločince odsoudit klidně i bez nástupu trestu. Velkým varováním je, že nástupnická organizace má stále 193 817hlasů tj 3,6% v posledních volbách.
Takže budeme šikanovat řidiče a na ostatní účastníky provozu se z vysoka.... Ano to je řešení idiota. Pokud chodec, cyklista a hlavně děti, nerespektují pravidla, tak je vše o ničem. I 20 km v hodině je velká rychlost, když projíždíte sídlištěm ( kde parkují auta) a mezi auty vyběhne dítě. Šance zastavit je minimální. Ovšem dobré je, že už dopředu víme, že za vše může řidič a ne třeba výchova v rodině či škole, respekt k pravidlům, nebo i to, že policajti stojí na přechodech jako tupci. Děti jdou za sebou po třech metrech a oni je nezastaví, nechají je jít, ať si řídiči odpočinou. Zastavit alepoň opravdu ty mladé ať chvíli počkají na kamarády je totiž problém, tedy práce a tu od policie nemůžeme chtít. Takže stojí policajt ve vozovce a dětska se táhnou jako smrad a policajt nic. Takže děkujeme a dejte tam radši 10km/ hod, bude to jistější a ušetříte práci novinářům za zbytečné články o ničem.
No nevím, ale pokud zrovna stojí policajt u přechodu tak stejně musím zastavit a umožnit mu přejít .Ve městech je ve špičce rychlost chodce stejně rychlejší než auta. To spíš nechápu,když je oprava na silnici tak sníží rychlost na 20,ale značku konec nikam neosadí a potom musíte jet těch 20 až na první křižovatku klidně několik dalších kilometrů nebo ke značce obec.
Zajímavé Moskva může rakety poslat do Běloruska a USA jen do Německa, otázkou je proč ne např. Finsko,Estonsko,Lotyšsko, Litva,Polsko,Rumunsko. Není už čas, aby NATO dalo konečně najevo červenou hranici při které poskytne Ukrajině většinu skladových zásob,čím míň jich má Rusko tím míň jich je potřeba v Evropě.
Je to takové kostrbaté, 29,2% je sociální z vyměřovacího základu. Pak 13,5% z vyměřovacího základu je zdravotní. A 15% z daňového základu je daň. Vyměřovací základ je polovina z daňového základu.
Příklad (materiál jde mimo účetnictví, bez zaměstnanců), příjem 100 měsíčně (200 hod. po 500Kč), pro zedníka, tesaře, zemědělce, dřevorubce, kadeřnice atd 80%... daňový základ je 20, daň je 3 tisíce, sociální 3852, zdravotní 2968. Ze zbytkem (cca 90 tisíc) si dělá co uzná za vhodné (kupuje nářadí pro práci, auto, benzin, provoz domácnosti, telefon a to co se mu líbí).
Stejné pro neřemeslnou živnost 100, 60% it, uklízečka, administrativní služby, fotograf, reklamka, Vietnamec ve večerce atd. Daň 6, sociální 5840, zdravotní 2968. Zbytek (85) opět řeší podle svého uvážení, nájem kanceláře, pc, sw, auto, benzin, domácnost, zábava...
A pro právníky, daňové poradce, doktory, tlumočníky 100, 40%. Daň 9, sociální 8760, zdravotní 4050. Zbytek (78) opět řeší podle svého uvážení, nájem kanceláře, pc, sw, školení, auto, benzin, domácnost, zábava...
Není nikde dané, že každý na 100 dosáhne. Šikovný řemeslník ano, uklízečka ne atd. Je to jen pro představu. Když marodí, nemá nic. Dovolená, opět nemá příjem, ale povinnosti ano (sociální+ zdravotní). Asi by bylo přehlednější udělat roční výpočet...
Mě právě zajímalo kolik by měl teda měsíčně vydělat,aby mohl mít průměrný důchod, když má měsíčně zaplatit skoro 10 000,-na sociálním. Jestli ze 100 000 zaplatí jenom 3852,- tak nemůže pracovat za 500 ale za 1300 na hodinu aby řemeslník nebyl tím (parazitem na sociálním) a odvedl těch skoro 10 000 . To mě přijde nefér vůči těm co mají paušál 30% , protože ze stejné vydělané částky zaplatí mnohem víc na sociálním pojištění a tím budou mít vyšší důchod než ten řemeslník, který vydělá stejně. Jinak v rodině máme dvě účetní a ani jedna na otázku nedokázala odpovědět Velikost paušálu musel přece někdo vypočítat na základě nějakých reálných nákladů pokud by všichni pracující OSVČ i zaměstnanci měli paušál 80% tak to musí reálně položit státní rozpočet během chvilky.
Ono pokud by takto fungoval živnostník a dost jich tak funguje, nemůže jet na odpočet 80%, ale pojede účetnictví s náklady. Paušál je omezený na 2M. V tomto případě by si materiál koupil stavebník a živnostník by ho zpracoval....A asi by to tak fungovalo.
Je to jen příklad, třeba na staveniště dojede na kole, protože už propil řidičák. Je to verze bez zaměstnanců, bez exekucí atd 🙂. Pouze nástřel výpočtu, z hlavy bez kalkulačky.
Pokud živnostník někoho zaměstná jde tento výpočet do kopru a musí fakturovat asi tak 400 tisíc za práci. DPH je 70, 120 odvody za zaměstnance a 200 na výplaty ze kterých si stát ještě něco ukousne, že by 40-50. Zaměstnanci dostanou asi 150. Fakturace čtyřnásobná, lidi dostanou o polovinu víc než kdyby to vyzdil sám živnostník. A stavba nebude trvat měsíc, ale jen 14 dní 🙂. A pak nemá být draho...
Jestli jsem to správně pochopil tak nejnižší paušál je 30% asi běžné režijní náklady. Řemeslník má 80% z toho mi vyplývá,že materiál je 50% a 20% jsou náklady na mzdy a 30% na nářadí.Pracuje 47 let a má platit měsíčně 9766 a je to 29,2% tak je to 9766/29,2*100=33455 a to by mělo být těch 20% tj 33455*5=167275,- z toho je půlka materiál a mzda+režie tj 167275/2=83637 .Toto *12=1006044ročně a vydělím 11 měsíci =91459 /20 dní /8 hodin= tak mě vychází minimální hodinová sazba řemeslníka na 572 korun. A to nesmí za rok ani jednou zůstat doma (nemoc,práce pro stát daně,rozpočty). Pokud bude doma 1 den v týdnu na tyto práce tak by to bylo 91459/16 dní / 8 hodin potom je minimální hodinová cena 714,-Kč + DPH .Je moje úvaha správná?
Výpočet je jednoduchý, vyjděte z toho, že si zadáte vyzdění obvodového zdiva na nový dům včetně materiálu. Cena materiálu je 400 tisíc s DPH, za co nakoupil, za to prodá. Aby živnostník nebyl bitý 80% paušálem, za práci si vezme 100 tisíc a za měsíc máte hotovo. Pozor fakturace nebude 500, ale 515, protože 15 tisíc odvede živnostník státu na DPH. Těch 15 navíc není jeho příjem, ale příjem Dlužněny, Matly nebo toho kdo tam právě sedí!
Živnostník nemá důvod protahovat práci, odvede denně 10 hodin za měsíc 200. Vychází mu to na 500Kč na hodinu. Asi o 150 korun přijde na sociálním, zdravotním a dani. 800 tisíc má tedy ročně pro sebe.
Je-li rozumný, peníze investuje nejlépe do nemovitosti, tomu totiž rozumí, ví co a jak funguje a na důchod může pronajímat třeba dva byty za 20 tisíc měsíčně. Výsledek je, že má asi 25 tisíc měsíčně a jeho potomci navíc nějaké dědictví.
Není li rozumný, koupí třeba BMW a ne jen jedno, má na to, vypadá to dobře, ale v důchodu to poslední prodá tak za 200-500, na rok dva to stačí, pak je v...ale dobře mu tak.
Neměl by fakturovat víc? Nejsou započítany naklady na cestovné,stroje,nářadí,pojistné,účetní apod. Pokud vezmu zaměstnance tak určitě by měl mít nárok na běžné benefity stravenky,kocovinou dovolenou většinou 3 dny. Váš výpočet asi nezahrnule vše,
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To má jediné řešení stáhnou před sednutím kalhoty a místo židle ke každému stolu wc a jednu štětku :-)