Naprosto souhlasím s panem Gruntorádem - Jurečka by měl odstoupit. A to nejen pro tento konkrétní případ, ale pro jeho přístup k penzistům za celou dobu jeho působení. Kdyby ta snaha, dát penzistům co nejméně peněz, vycházela od ministra financí, tak to bych ještě pochopil. Ale ministr sociálních věcí by měl hájit zájmy svého rezortu, tedy i zájmy penzistů a nejen stále přemýšlet, jak na nich jen ušetřit.
Vládě už opravdu nerozumím. Na jedné straně drastické škrty a omezování výdajů a současně při to rozdávání milionů plnými hrstmi. Najít v tom chaotickém počínání vlády nějakou logiku, natož pak spravedlnost, je čím dál obtížnější, až nemožné. Je to hazardní hra s naší důvěrou a tolerancí této vlády.
Je to krok špatným směrem. Vedle nepříznivého dopadu na životní prostředí (hluk, spotřeba paliva) a zvýšení závažnosti dopravních nehod dojde ke zvětšení rozdílu v rychlosti pomaleji a rychleji jedoucích aut a tím ke zhoršení plynulosti dopravy. S tím má mnoho řidičů vlastní zkušenost z provozu na dálnici D1, která je i z tohoto důvodu tak nepříjemná a nebezpečná. Rychlost na daleko kvalitnějších dálnicích v USA je až na malé výjimky do cca 120 km/h a přeprava z místa A do místa B je při tom rychlejší, protože všechna auta jedou skoro stejně rychle a doprava je proto plynulá a bezpečná.
Nejsmutnější natom je, že pan ministr Jurečka hází svým jednáním (mám namysli např. jeho bezohledný přístup k valorizaci penzí) seniory přes palubu a toto "přes palubu" znamená do náruče Babišovi, SPD a komunistů. A je mu to zřejmě jedno, protože do voleb má ještě daleko, své křeslo má a na problémy seniorů ve svém věku ještě nedohlédne.
Zajímal by mě skutečný důvod, proč pan Jurečka v této chvíli říká, že se "nechystá" zvýšit věkovou hranici pro penzi. Znamená to, že věková hranice skutečně nebude zvýšena, nebo že se mu nehodí to udělat v této chvíli? Myslím, že dobře ví, že tato hranice bude muset být dříve nebo později zvyšována s ohledem na větší délky života. A proč se tedy "nechystá" (nebo proč to alespoň říká)? V situaci, kdy nyní nejprve sahá pouze na příjmy současných důchodců (seniorů, kteří se nemají jak bránit) by zvyšování hranice bylo "netaktické" a senioři by mohli získat podporu i mladší části populace, která se na rozdíl od nich má jak bránit a která si nyní může myslet, že se jí věc až tak moc netýká. A takovéto taktizování se mi vůbec nelíbí. Chápu, že je třeba šetřit a že dobře promyšlená důchodová reforma je potřebná, ale to, že se nejdříve šetří na nejslabší části populace a hlavně způsob jak je to na rychlo "upečeno", takticky po volbách načasováno a v režimu legislativní nouze nestandardně silově protlačeno, se mi zdá být velice nedobré.
Na fotografii č. 9 je přesvědčivě ukázáno, že kamiony mohou být pro řidiče osobních aut životu nebezpečné a když už musí po našich silnicích a dálnicích jezdit v tak velikém množství, měly by jezdit jen a jen v pravém pruhu. Jezdit mezi předjíždějícími kamiony je často jako jezdit mezi nákladními vlaky.
Hrůza! Že se někdo bojí očkování bych ještě pochopil. Ale že se sejde v této době několik tisíc lidí bez roušek a v takové tlačenici, to je trestuhodné! Ohrožují tím nejen sebe, ale i ostatní - zdravotníky, kteří pak musí další nakažené lidi ošetřovat, starší lidi se slabší imunitou i další lidi ve svém okolí. Je to bezohledné.
Zdá se, že si nový ministr koleduje o malér. Jestli dojde k rozvolnění právě o Vánocích a na Silvestra, když je kontaktů i bez těch hospod víc než jindy, tak to dopadne jako před rokem. A odnesou to zahlcené nemocnice a běžní pacienti, kteří nebudou moct být včas ošetřeni. A v konečném důsledku my všichni.
Myslím, že negativní postoj pana Dostála k očkování, který vyjádřil před volbami v září, byl hlavním důvodem pro tak velký pokles preferencí a propad Pirátů ve volbách. Nejde ani tak o to, jestli je některý politik očkovaný nebo ne, ale o způsob prezentace jeho negativního postoje k očkování. Zvláště, když šlo o uvažovaného kandidáta Pirátů na ministra zdravotnictví.
Mnoho lidí onemocní, někteří zemřou, zdravotnící riskují své zdraví a jsou extrémě přetížení, řada živnostníků nemůže provozovat svojí práci a má existenční problémy, atd. atd., ale někteří potřebují i v této těžké době jezdit jako turisté do Namimbie. To opravdu nechápu. A že některé cestovky organizují zájezdy do takových míst, když se celý svět potýká s Covidem, to mi připadá hodně nezodpovědné.
Co je to za podivnou logiku? V článku se píše, že ze 196 studentů byla u 83 nákaza v rodině a z toho cca 3/4 mělo test na protilátky pozitivní a jen 1/4 byla negativní, tedy většina měla test pozitivní. A z toho se vyvozuje závěr, že ".. mladí lidé nepředstavují z hlediska šíření nákazy závažné riziko". To je přeci zcela jasný protimluv!
O tom, že omezení výuky ve školách je veliký problém nelze pochybovat. A že mladí lidé mívají lehčí průběh také ne. To ale nemění nic na číslech, uvedených v článku, tedy že většina z 83 studentů měla test pozitivní a výše uvedený závěr je proto nelogický.
Pane ministře, již jednou jste spoluzavinil fatální rozšíření inekce Covidu, které pak ekonomika zaplatila ohromnými ztrátami a lidé 30 tisíci mrtvými. Mějte to, prosím, na paměti, nepodléhejte nátlaku a neopakujte stejné chyby!!! Návrat k normálnímu životu si samozřejmě všichni přejeme a těšíme se na něj, ale návrat obezřetný - ne motivovaný politicky a populisticky s ohledem na blížící se volby (!!!), ale rozumný a opřený o mínění odborníků (skupina MeSES) - tak, aby jste se nepřičinil na místo návratu k normálnímu životu o návrat další vlny Covidu s novými mutacemi.
Havlíček by se měl konečně starat o své ministerstvo a ne stále zasahovat do věcí ministra zdravotnictví, do jehož kompetence protiepidemická opatření bezesporu patří. Myslím si, že jeho intervence do rozvolňování v prosinci měly svůj podíl na velmi zlém průběhu epidemie v dalších měsících a měl by se z toho poučit!
9
Sledujících
0
Sleduje
9
Sledujících
0
Sleduje
Pan Jurečka by pomohl KDU nejvíce tím, kdyby odstoupil. Myslím, že on je tím hlavním důvodem pokledu preferencí.
1 odpověď