Současná situace mě až tak nepřekvapuje. Ale nikdy jsem nepochopil, co se stalo mezi lety 2004 a 2015. Vzpomene si někdo jak jsme vstoupili do unie a největší starost Němců byla, aby tam nepřišlo pár tisíc řemeslníků z bývalého komunistického bloku?
Kvalifikovaný dělník z východní Evropy byl pro ně jako by měl svrab. To bylo kvót a omezení.
Uteklo deset let a najednou příval lidí, kteří si neumí ani urtit zadek, byl vítaný.
Nechápu. Jednou bych se rád dozvěděl, co byl ten totální obrat.
Já doufal, že už se na to zapomnělo. Takže teď v létě mě nebude sluníčko budit už ve 4, abych šel v 8 do práce, ale už ve 3. Fakt super. A s vlahym letním večerem se také můžu rozloučit, protože v 9 tma.
Ať máme klidně martansky čas, ale ať se pak přizpůsobí i pracovní doba, otevírací doby atd.
A když se tak argumentuje přirozeností.
.. Je přirozené celou zimu nevidět svetlo, protože za tmy do práce, za tmy z práce? To určitě nemá žádný vliv na lidské zdraví, narozdil od posunu o hodku dvakrát ročně.
Co nechápete na sdělení, že se Piráti, po vystoupení z vlády, kde, mimo jiné, zavedli také ten váš centrální registr hotelových hostů, zase vracejí ke kořenům. Omlovám se za složitou větu. Přečtěte si jí víckrát.
Ten jejich. Já s ním nemám nic společného.
To vrácení ke kořenům poznám jak? Zatím vidím jen breceni a absenci vize.
Ale jděte. Piráti, po té co opustili vládu, se vracejí ke kořenům. Původně byli radikální, levicově liberální stranou, s příklonem k zeleným, odmítající kontrolu státu nad vším možným. Docela dobře srozumitelnou.
Tu kontrolu státu nad vším možným odmítli tím, že zavedli třeba centrální registr hotelových hostů. Jo to dává naprostý smysl.
A u nás nic. Bych to bral hned. Moc lidem ještě nedošlo, že která obec úložiště získá, tak ta bude opravdu vítězem...prachy, pracovní příležitosti, nejlépe monitorovane životní prostředí široko daleko. A i kdyby to byla ta nejposlednejsi zadel světa, tak se dostane "na mapu" a žádný politik si nedovolí, aby právě tam byla rozbitá silnice nebo obec neměla kanalizaci atd atd.
protože to lidé 50+ nezvládnou a když to budete mít digitálně, tak na ty odběry krve zapomene jít úplně, prosté a jednoduché.
Lidé 50+ chodí ještě min 15 let do práce. Jen by mě zajímalo, co dělají, když, podle Vás, jsou na tak mizerné mentální úrovni.
A vážně si myslíte, že to sestra 90 letemu člověku nevytiskne nebo mu to alespoň nenapíše na papírek?
Hlavně na první dobrou nadávat na cokoliv.
Aha, takže 80 letá babča si pořídí chytrý telefon (naše ho má, ale k čemu platit data, když je běžně nepoužívá), je ráda, že zvládá telefonovat a napsat zprávu. No a teď další - kam se asi tak všechno nahraje - do které nemocnice, protože takhle vám strčí do ruky papír a objednejte se kde chcete - nebo chcete-li kde vás dřív vezmou. Takže fakt obecně výborné to bude. Co se aplikace týká doufejme, že nebude stejně zabezpečená jako e-občanka.
A na každé návsi by měla být Kupka sena, kdyby náhodou někdo přijel bryčkou.
Každý nadává, že se nedigitalizuje, ale když se to udělá tak se zase šermuje důchodci, kteří jsou najednou úplně neschopní. Zajímavé, že jich je plný Facebook, ale nedejbože, aby jim duchod chodil na účet.
I blbemu dojde, že papír bude vždy v záloze.
Ale proč nenadávat úplně na vše a za každé příležitosti.
Upřímně je mi úplně jedno, jestli by si někdo na digitalizaci namastil kapsu. Podstatné je, aby to fungovalo. I kdyby někdo ukradl miliardu za bílého dne, ale doručil funkční systém, tak lepší než co udělal Bartoš. Spálili peníze, výsledek žádný, dopad na ekonomiku určitě v miliardách(minimálně) a příští rok čekám žaloby na stát za náhrady škod.
Ať už přestane brečet jako urazeny malý fakan. Jasně, Fiala to lidsky podelal, ale politika není mateřská školka.
Cílem jeho návštěvy je zajistit bezproblémove uzavření konečné smlouvy...? Jako to musí tady v demokratickych zemich litat prezident aby to takto "zajistil"??
Ano, i v demokratických zemích se prezident zapojuje do mezistátních obchodu za stovky miliard. Ne, že by obchod technicky domlouval, ale svou autoritou dává znamení, že jeho země za zakázku ručí.
Znak dnešní doby... odborníkům není popravano sluchu. V éteru jsou slyšet jen urvani aktivisté většinou s humanitnim vzděláním(navíc často pochybné kvality).
Je to v nadsazce jako "slavná" debata pana Grygara s nějakým plochozemcem.
Odborník něco spočítá, ale aktivista má dojmologii a to se bere jako argument.
Btw kde je slavná energetická koncepce Greenpeace, kde tvrdili, že můžeme v klidu vypnout jádro i uhlí cca v roce 2010?
Netvrdím, že se nesmí odborníkům oponovat, ale mělo by to mít nějaké hranice. Jinak se tahle země že stagnace a postupného úpadku nedostane.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Systém, který předpokládal poctivé Němce, co by ani nepřešli na červenou. Ale Německo se za posledních 15 let hodně změnilo.
2 odpovědi