Chili se mi moc líbí ve Stardance, je veselá a opravdová, a tohle by porazilo i nejednoho profesionála. Já bych se snad rozbrečela. Uz jak nemohla slézt ze závěsu, a pak ta vlečka... Ani jsem se nemohla dívat, jak mi jich bylo líto a že snad spadnou. A to jsem se zaradovala, že tančí na Lesley Goreovou a její You don't own me.
Balt je super svým pojetím kina, k filmu vám donesou pití i jídlo - sám David Paškevič se na Hithitu tituluje i jako "hajzlbába". Na záchodě tam dokonce můžete sledovat film. Škoda jen, že se z toho stala tak exkluzivní záležitost - kvůli kapacitě je toho dost hned vyprodáno, loni když začínali, byl větší výběr. Užila jsem si maraton Nezvratného osudu, naprostá kultovka. Mrzí mě, že jsem se nedostala na Kruh.
Za mě je to nehorázné množství informací, které v podstatě jako rodič určitě nemáte povinnost číst. Jako jedna webovka na obědy, k tomu denně bakaláři a komunikovat přes whatsapp? Vždyť to ani nemám povinnost mít - škola internet ani chytrý telefon neproplácí. Sama bych se na to vykvíkla a čas raději věnovala dítěti, když je dnes vidím už v 1. třídě do 16.30 v družině, protože rodiče (často jediný rodič) pracují. Mamka už na střední ani nechodila na třídní schůzky - učila jsem se sama, byla jsem dvojkařka, s občasným nezdarem, běžně zodpovědná. Třídní učitelce to max. potvrdila do telefonu, že o schůzce ví, ale nikdy se na nic nich extra nedozvěděla, a vidí to jako ztrátu času. Za to vás fakt sociálce nikdo hlásit nebude.
Mám výhradní home office už 4 roky, a zaměstnavatel mi to umožnil hlavně ze zdravotních důvodů. Neměnila bych, nemusím dojíždět, ušetřím za oblečení a obědy, protože víc vařím (i na víc dní) a nechodím na menu do restaurace či do boxu. Mám klid, kontakt mi nechybí, předěl nepotřebuji, protože prostě vypnu pracovní web a zapnu si třeba film. Ale myslím, že s dětmi to musí být hodně těžké, protože mají pocit, že jste vlastně "doma" a na příjmu.
Kdyz to vidím v současnosti - jako kontrast k době, kdy jsem byla dítě a teenagerka - tak ty vztahy nevydrží, do svatby se nikomu nechce, kolikrát spolu lidi nevydrží ani do porodu, batolata pendlující mezi rodiči nejsou nic neobvyklého. Taky si zvykají na přítele a přítelkyně svých rodičů, pak jim zmizí ze života. Rodiče zde jsou dospělí, a chtít poznat jen "vážnou známost" čili snoubenku či snoubence mi přijde dětinské. To by se nemuseli dočkat ještě 15 let. Bud jim to vydrží, nebo ne, ale proč by ji nemohl přivézt na oběd, oslavu, Vánoce?
Tak budou růst příjemci příspěvků na bydlení. Když jsem si pronajímala byt v r. 2010, byl to ideální byt o 40 metrech pro jednoho, dnes se stejně velký byt pronajímá i za 20 tisíc. A příspěvek na bydlení pak v tom případě vychází na 6 až 8 tisíc. To vede k růstu výdajů na dávky, které dnes pobírají zaměstnaní lidé s mediánem, dlouhodobě to je neudržitelné, takže nastaví brzy určitě vyšší laťku. A ještě se boomeři pozastavují nad "mamahotely", neochotou k mateřství/rodičovství, nad "starými" matkami. Ale když ani v 25 letech se slušnou prací dáte 60 procent mzdy jen za bydlení, kde případné dítě ani nebude mít vlastní pokojíček?
Ty obědy zas tak drahé nejsou. Před 25 lety v roce 1999 mí rodiče platili 24 korun (masné/bezmasé jídlo) a jednou týdně jsem si mohla objednat "trojku", což bylo něco fancy jako pizza nebo vdolky nebo losos, a ta byla za 28. Platy slabě nad průměr. Mamka teď už ani průměr nemá (pražský už vůbec ne), ale pokud bych to brala podle průměru, tak by ten oběd měl stát spíš 70. Jenže dnes spousta lidí dává polovinu platu jenom za bydlení, na hypotéku na byť malý byt už lidi s mediánem jako já nedosáhnou a nájmy jsou vysoké.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Souhlas, i když Jj a Nn používám ve zprávách skoro výhradně. ☺️ Zkratky mi přesto vadí méně než nepotřebné zdrobněliny. Respektive je to oboji zbytečné - ušetřím slabiku u atmosféry, tak ji hned nacpu vedle. Výsledkem je vyjadřování nehodné dospělé osoby.
Jo, a "kondiš" znáte?
1 odpověď