Zvyšování poplatků by se mělo realizovat v dobách, kdy prosperuje hospodářství státu a jeho obyvatel, kdy je to nebude tolik zatěžovat a ne po dvou letech dvoumístné inflace, kdy se zdražilo všechno. Ono se to hezky žije z peněz, které do nich musí nalít každý občas formou koncesionářských poplatků.
na jednu stranu si přidají zhruba čtvrtinu toho, co bere průměrný občan v době, kdy ten průměrný příjem je víc a víc mizerný díky neustálému zdražování. když už si chtějí přidat, tak v době, kdy se vede hospodaření státu a ne když česko už tak dost pokulhává za zbytkem evropy. A do toho všeho Pat a Mat v jedné osobě slibuje lidem do čtyř let plat jako v Německu. To by nedokázal asi s kvalitou české a německé Nutelly.
Ano, protože ve škole je ale vůbec nic nenaučí. Vidím to u dcery. Je na střední, nebyl dostatek učebnic, angličtinu mají na úrovni 8.třídy základní školy, ještě že jí má už od školky, v němčině je to stejné, za čtyři roky se ve škole nenaučila nic nového. Ještě že má Netflix a podobné platformy, kde si může pouštět filmy v angličtině a přítele z Rakouska, se kterým se může domlouvat jak anglicky tak i německy. Jinak české školství a jeho zástupci jsou téměř k ničemu. A bylo to to samé na základce v Průhonicích.
možná by bylo vhodné ještě uvést, jak cenu másla v socialismu ovlivňovala záporná daň, tedy kolik cenu másla dotovat stát z eráru, aniž bychom nadávali na to, kolik za něj musíme zaplatit v samošce. U některých položek potravin ta daň byla až 270 procent. Takže to, že tehdy máslo stálo 10 korun neznamená, že jeho skutečná hodnota nebyla vyšší. Ale díky pětiletkám, kde se určovaly i ceny potravin na pět let dopředu, se ceny produktů držely díky těm záporným daním.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jemu už vyšel.