Nelze srovnávat zda lépe, nebo hůře, prostě bylo to zcela jiné a spousta věcí nebyla špatná, svět není černobílý. Mě nejvíce vadilo, že pokud si člověk myslel politický něco jiného, než bylo povoleno, byl perzekuován. V 50. letechu šlo o život a i později si režim nebral rukavičky a dokázal lidem za jejich názory zničit život. A to je hlavní důvod, proč je pro mě ten komunistický režim nepřijatelný a taky ten současný ruský.
Kdyby to někdo porovnal se životem i nás za Rakouska Uherska, tak se za minulého režimu žilo v podstatě dobře a svobodně.
Dnes je spousta starších žen, ve věku babiček, které na svůj věk vypadají opravdu velice dobře a z pohledu mužů, dá se pro to použít výraz sexy. Je to ale takové klamání mužského pokolení, protože v tom věku už o muže ženy většinou nestojí, pokud je jako feministky přímo nenávidí. Mám pocit, že jsem od naši hrdinky četl nějaké články, které zrovna o mužích nepsaly moc pěkně, za mě skupina II.
Milý autore, prodlouženou rukou režimu jsme byli v té době všichni i ti v civilu, byť jsme o to nestáli.
Pohraničníkem se voják základní služby nestal dobrovolně, ale byl tak odveden a zařazen. Hranici hlídali vojáci před signalizační stěnou, nikoliv za ní , z toho je vidět, že jim režim až zas tak nevěřil a že se nejednalo o samé kované spolehlivé soudruhy. Těch bylo mezi 19 letou mládeží v době kdy jsem musel sloužit minimum. Obdivovali jsme zakazovanou západní kulturu rockové muziky, džíny, dlouhé vlasy.
V 70. a 80. letech už moc narušitelů pohraničníci nezastřelili. Výkon pohraniční služby měl svá přísná pravidla. Použití zbraně, bylo až to poslední řešení.
Nelze srovnávat 50., 60., 70. ....... léta, protože se režim nějak vyjel a s ním i ochrana státní hranice.
Nemůžete proto celé období zobecňovat a společně hodnotit.
Pohraničníkem jsem byl v době své základní vojenské služby nerad a nedobrovolně, ale nebylo zbytí.
Nyní, si myslím, že v dnešní době by ochrana hranic EU mohla být důkladnější a preciznější.
Vadí mě, že svým článkem dost zkreslujete historii a atmosféru a ducha té doby, zřejmě proto, že jste ji nezažil. To je asi stejné, jako bych já chtěl psát o období protektorátu.
Záleží, kde ta rodina žije byt / barák, kolik mají děti a jak jsou staré. Protože domácí práce se přece nedělí jen na mamku a tatku, ale ledacos mohou doma vykonat i děti. Pokud rodinu např. tvoří matka, dvě dcery a otec a bydlí ve starém domě, tak je jasné, že táta více dělá kolem domu, než domácí práce. Nebo pokud má taťka casove náročnou práci s vysokým platem, tak je jasné že jeho podíl na domácích prácech bude nižší. To je přece případ od případu a věc domluvy. A jestli jsou někteří chlapi lempli a nemají pořádnou práci, ani se doma o nic nestarají, tak si je v dnešní době ani žádná nevezme. Dnes to už není jako dřív, že se často museli brát po krátké známosti, protože čekali děcko a přes neshody se manželství snažili za každou cenu udržet.
Povinná základní vojenská služba by měla být. Měla by to být základní povinnost občana ke své vlasti. Lidé by neměli mít jen práva, ale i povinnosti. A pokud je naše společnost tak feminizovaná a nedělá rozdíly mezi mužem a ženou, pak by se ta povinnost měla bohužel týkat i žen. Ale to už je jiné téma.
V době války armáda nepotřebuje jen specialisty profesionální vojáky na ovládání složité vojenské techniky, ale i obyčejné vojáky. Jak vidno na Ukrajině, tak je třeba i v průběhu konfliktu doplňovat nemalé ztráty v řadách profesionální armády. Určitě by měli být vycvičeni i na různé živelné pohromy, jako záplavy, atd.
Určitě by ta základní vojenská služba neměla probíhat jako za minulého režimu.
Pane autore, myslíte, že dnes lidé nedělají zdraví škodlivou práci, kdy jim pak nikdo neuzná zdravotní následky ? Pobavte se někdy s lidmi co pracují na směny, třeba v montovanach, ani to bydlení jim to nepřinese. Každá doba je pro obyčejného chudáka na prd, pokaždé trochu jinak, nejhůř však bylo když Vašek K zaváděl u nás kapitalismus, v podobě v jaké na západě už nikde nefungoval. S některými důsledky se potikáme dodnes, např. privatizace bytového fondu a z toho plynoucí nedostatek nájemních bytů. Viz porovnání Praha / Vídeň. Některé západní země mají lepší sociální politiku, než tady byla za komunistů o době po revoluci ani nemluvím.
Když je vleklý konflikt jako na Ukrajině, tak profesionální armáda v opotrebovaci válce nepostačí. Nejsem si jist, zda by všechny členské státy NATO napadené členské zemi skutečně vojensky pomohly, když vidím jak se členské země EU názorově a politický v čase zmítají,
Asi je třeba mít takový systém armády jako Izrael, protože je prověřen mnoha konflikty a osvědčil se.
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Plastika je snad její intimní problém, to nepotřebuje vědět celý národ.
Beztak si myslím že článek někdo napsal a zveřejnil bez jejího vědomí.
V plavkách ji to moc sluší.