Jasně zrušit veřejnoprávní médium, druhému příškrtit finance a můžeme se těšit na vládou a olygarchy ovládaná média. Než vypustíte nějaký svůj názor, tak si ho raději promyslete ať nejste zbytečně k smíchu.
Pane Staňku, nazor pana Piechowicze ke smíchu není. Veřejnoprávní tv nám trochu rozbujela počtem svých stanic. A zřejmě o to, dle reakcí zde, většina lidí nestojí, včetně mně. Nevím k čemu je tolik programů, které vysílají stále stejné pořady a filmy často natočené v minulém režimu, stále dokola. Někdy mám chuť se večer podívat na tv, ale když se podívám do programu, tak mě chuť přejde. Ani na ty zprávy se moc dívat nedá.
Pohraničníci nebyli žádní hrdinové ale normální bachaři.
Já jsem narukoval k PS a nikdo se mě neptal, jestli chci jít na vojnu a kde chci sloužit, takže bych si vyprosil, abyste nás zakládaky nazýval bachaři.
Hlídali jsme před zapnutou signální stěnou, aby jsme sami neutekli na západ. A bylo to motivačně zcela jednoduché: za chycení ,,kopeckare" opustak domů, mnohdy po mnoha měsících kdy voják neviděl své blízké, při neúspěšném zásahu trest.
A stát v noci v lese na hlídce, kde byla určitá pravděpodobnost, že budete muset zasahovat proti někomu, kdo bude chtít přejít přes hranici a může být ozbrojen, to docela určité hrdinství vyžaduje.
Milý autore, prodlouženou rukou režimu jsme byli v té době všichni i ti v civilu, byť jsme o to nestáli.
Pohraničníkem se voják základní služby nestal dobrovolně, ale byl tak odveden a zařazen. Hranici hlídali vojáci před signalizační stěnou, nikoliv za ní , z toho je vidět, že jim režim až zas tak nevěřil a že se nejednalo o samé kované spolehlivé soudruhy. Těch bylo mezi 19 letou mládeží v době kdy jsem musel sloužit minimum. Obdivovali jsme zakazovanou západní kulturu rockové muziky, džíny, dlouhé vlasy.
V 70. a 80. letech už moc narušitelů pohraničníci nezastřelili. Výkon pohraniční služby měl svá přísná pravidla. Použití zbraně, bylo až to poslední řešení.
Nelze srovnávat 50., 60., 70. ....... léta, protože se režim nějak vyjel a s ním i ochrana státní hranice.
Nemůžete proto celé období zobecňovat a společně hodnotit.
Pohraničníkem jsem byl v době své základní vojenské služby nerad a nedobrovolně, ale nebylo zbytí.
Nyní, si myslím, že v dnešní době by ochrana hranic EU mohla být důkladnější a preciznější.
Vadí mě, že svým článkem dost zkreslujete historii a atmosféru a ducha té doby, zřejmě proto, že jste ji nezažil. To je asi stejné, jako bych já chtěl psát o období protektorátu.
Skutečnost, že Ukrajinci už většinou nechtějí bojovat za svou zemi dobrovolně, se odvíjí od historie. Už od svého odtržení od Sovětského svazu byla Ukrajina země chudá, a pro své občany a zemi nedělala vůbec nic, vládla tam korupce vládních špiček, většina obyvatel žila na hranici chudoby a zemi ovládalo pár oligarchů. Proto také Ukrajinci už přes třicet let imigrují za prací do vyspělejších zemí (aby vůbec uživili rodinu), a tento způsob života tam přerostl ve standard. Navíc si tato země při svém vzniku zvolila politický systém tzv. poloprezidentské republiky, kdy prezident má prakticky pravomoci předsedy vlády a jeho moc je nesmírná, což se nyní ukazuje jako nešťastné. A protože se Ukrajina za třicet let nedokázala postarat o své občany, nebo jen velmi málo, národní hrdost a povědomí se tam už logicky nějak vytrácí. Protože tak nějak není za co bojovat. Život má každý člověk jen jeden, a pokud ho má položit, tak za věc, která má hlubší smysl. Snad už v brzké době dojde k nějakému kompromisu, aby zbytečně neumírali další lidé.
Tak tomuhle bych i věřil že to tak v reálu je. Akorát je asi jeden fakt, že Rusy nenáviděj.
Záleží, kde ta rodina žije byt / barák, kolik mají děti a jak jsou staré. Protože domácí práce se přece nedělí jen na mamku a tatku, ale ledacos mohou doma vykonat i děti. Pokud rodinu např. tvoří matka, dvě dcery a otec a bydlí ve starém domě, tak je jasné, že táta více dělá kolem domu, než domácí práce. Nebo pokud má taťka casove náročnou práci s vysokým platem, tak je jasné že jeho podíl na domácích prácech bude nižší. To je přece případ od případu a věc domluvy. A jestli jsou někteří chlapi lempli a nemají pořádnou práci, ani se doma o nic nestarají, tak si je v dnešní době ani žádná nevezme. Dnes to už není jako dřív, že se často museli brát po krátké známosti, protože čekali děcko a přes neshody se manželství snažili za každou cenu udržet.
Co je vám do toho? Je to život, chce to on, ne vy. Starejte se o sebe, do jiných vám nic není.
Každý by měl žít i ku prospěchu společnosti ve které žije a ne ji být přítěží. Měl by mít nějaké práva, ale i povinnosti. Pokud to nefunguje jde ta společnost celá do pr.ele a to bohužel zrovna u nás prožíváme. Je chyba, že se nestaráme víc.
Vážený pane Mertl. V článku píšu o tom, že někteří lidé mylně zaměňují vojnu za přípravu na život. Je to vidět i zde v diskusi. Já naprosto chápu, že to teoreticky je příprava na válku a logicky nápad o znovuzavedení přišel po vypuknutí konfliktu na Ukrajině. V modení válce vojáci samozřejmě potřeba jsou, ale (a to píšu v člunku také) základní branec je jen potrava pro děla. Vycvičený voják zvledne bojovat daleko lépe. Dneska je třeba naprosto nemyslitelné, aby kdokoliv kdo není profík, zvládl během války pilotovat letadlo. K tomu ej třeba dlouhý výcvik. A platí to u všech složek. Tedy základn vycvičený člověk se hodí tak leda do kuchyně nebo do skladu. Na frontě je prakticky zbytečný.
Ze samopalu se naučí střílet každý, dávat náboje do kononu taky, jezdit s náklaďákem a zásobovat první linii rovněž a asi bychom našli spoustu dalších činností, které se zakládak naučí za 1/2 roku a které jsou třeba.
Povinná základní vojenská služba by měla být. Měla by to být základní povinnost občana ke své vlasti. Lidé by neměli mít jen práva, ale i povinnosti. A pokud je naše společnost tak feminizovaná a nedělá rozdíly mezi mužem a ženou, pak by se ta povinnost měla bohužel týkat i žen. Ale to už je jiné téma.
V době války armáda nepotřebuje jen specialisty profesionální vojáky na ovládání složité vojenské techniky, ale i obyčejné vojáky. Jak vidno na Ukrajině, tak je třeba i v průběhu konfliktu doplňovat nemalé ztráty v řadách profesionální armády. Určitě by měli být vycvičeni i na různé živelné pohromy, jako záplavy, atd.
Určitě by ta základní vojenská služba neměla probíhat jako za minulého režimu.
Zásadní věci z pohledu potřeb občanů se stejně řeší na úrovni bývalých okresů . Dnes aby to nevypadalo hloupě jim nově říkáme ORP. Podle mne dnes ani krajští zastupitelné nebudou schopni vysvětlit užitečnost kraje. Ve velkém míře pouze dablují již zmiňované ORP. Sem tam hrají hru jako že řídí nemocnice nebo školy. Tady má ovšem hlavní slovo stát, který vytváří platové tabulky a úhradové vyhlášky.
ORP nejsou bývalé okresy. ORP nemá v podstatě žádné politické vedení, kdežto bývalé okresy měly. Dle bývalých okresů bylo dříve organizováno zdravotnictví, policie, hasiči a kdo ví co ještě. Myslím že e to nebylo špatné uspořádání. Bohužel v horských oblastech to lidé měli do okresního města daleko, třeba i 20 až 40 km.
Hurá zase jsme něco zničili, to je tak úžasné. Lidé jsou opravdu jako viry, jen ničit a zabíjet a ještě z toho mít radost. Možná horší než virus,ten z toho nemá rozum.
Většina lidí u nás z války na Ukrajině radost nemá. Ale pokud byl zasažen sklad raket a munice, tak z toho já osobně radost mám, protože tyto už nebudou moci být agresorem na nikoho vystřeleny.
Pane autore, myslíte, že dnes lidé nedělají zdraví škodlivou práci, kdy jim pak nikdo neuzná zdravotní následky ? Pobavte se někdy s lidmi co pracují na směny, třeba v montovanach, ani to bydlení jim to nepřinese. Každá doba je pro obyčejného chudáka na prd, pokaždé trochu jinak, nejhůř však bylo když Vašek K zaváděl u nás kapitalismus, v podobě v jaké na západě už nikde nefungoval. S některými důsledky se potikáme dodnes, např. privatizace bytového fondu a z toho plynoucí nedostatek nájemních bytů. Viz porovnání Praha / Vídeň. Některé západní země mají lepší sociální politiku, než tady byla za komunistů o době po revoluci ani nemluvím.
Nejakej Palous. Tady už si může tvrdit věci kde kdo. Hnus. Ale řekl jednu pravdu. Válku Ukrajina nevyhraje. Bude muset jednat tak nebo tak. Takže tisíce životu ukrajincu, miliard eour a dolarů, CR v krizi, to vše je vlastně úplně zbytečne. Jen kamaradickove ve zbrojení dostávají miliony, je to jen kvůli penězům. Nic víc. Říkám to od začátku.
To není nějaký Palouš, to je pan Palouš, člověk vzdělaný, zkušený, férový. Takových lidí bychom se měli ptát častěji na jejich názory.
UA neválčí aby se měli zbrojaři dobře, ale válčí za svou svobodu a tak trochu i za nás a jiné bývalé země soc. tábora, abychom nebyli zas zpátky v ruské sféře.
Přepisování historie zcela potlačilo fakt, že se režim v období 1948 - 89 výrazně měnil. První polovina padesátých let byla ovlivněna studenou válkou. V ní nešlo o lidi, ale o změnu mocenské rovnováhy. Tehdejší režim se snažil vybudovat nový socio-ekonomický systém. Ano, znárodňovalo se, jenže... Znal jsem Miroslava Vinopala, který založil společnost Meta s asi 60 zaměstnanci. Z ní nakonec vznikl úspěšný podnik Chirana n.p. Modřany s několika tisíci zaměstnanci. Už neexistuje a já se zcela neutrálně ptám: Co byl větší zločin znárodnění nebo privatizace, která podnik zlikvidovala? Ta doba ovlivnila i kulturu a proto třeba vznikl film v němž nadšená traktoristka předjíždí sedláčka orajícího pole s jedním koníkem. To se změnilo v šedesátých letech kdy dospěla první poválečná generace. Šedesátá léta rozvlnila celý svět. Byly i jiné filmové školy než ta naše česká. O hercích se dozvídáme jen to, že všichni trpěli, přišly tanky, normalizace a za každým
sebetenčím kmínkem nejméně jeden skrytý StBák. No a v té době třeba Josef Kemr, který chodil do kostela a vápnem obnovoval zanedbané kapličky měl jednu roli za druhou. Stačí se podívat na ČSFD. Normalizací byl stíhán Hrušínský st. protože neodvolal podpis pod Vaculíkovými 2000 slovy. Hrál v ND a postupně se propracoval k titulu Národní umělec (1988). Vaculík se přestal hodit a pes po něm neštěkne. Nevíme nic o poměrech mezi herci a nemusí nás zajímat kdo s kým souložil. Mělo by nás zajímat, proč se po sametu neobjevily skvělé role, představení a kultura vůbec. A že kamsi zmizeli filosofové.
Ano, minulý režim měl svá negativa, ale i klady a zdaleka nebyl po celou dobu trvání stejný. A to se dá říci o každém politickém systému.
Četl jsem knihu o Rakousku Uhersku, to byl despotický policejní režim, ten minulý byl proti němu v podstatě demokratický. Tím chci říci, že lidská paměť je velmi krátká a věci minulé značně zkresluje. Kdyby se do mě nějaký neurvalec za tyto řádky chtěl pustit a nadávat mě do komunistů, tak tím jsem nikdy nebyl a s tím režimem jsem nijak nesympatizoval.
Zaprvé číst umím ve škole mě to naučili dokonce i psát.
Zadruhé je zvláštní, že jsou zde prezentovány pouze jednostranné názory.
Zatřetí byla to moje reakce na neobjektivní pohled na portálu, který nepodává vyvážené informace a všemožně zkresluje politické dění ve světě.
Začtvrté chápu, že jen vy a vám podobní máte jediní pravdu.
Zapáte nechme to na Amerických voličích místo stupidních článku o prezidentských kandidátech, kteří skončí ve vězení.
Zašesté vám přeji krásný a klidný víkend bez emocí, tak se prosím neuražte a respektujte i jiné názory.
Není pravda že jsou prechzentovány jen jednostranné názory, podívejte kolik je tu příspěvků opačného názoru.
Že je to na amerických voličích nikdo nepochybuje.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
Pro česko je nejduležitějši konec teto probruselsko/ukrainske vlady a jeji nesmyslne "propagandy strachu z ruska" a opakovani naprosteho nesmyslu: RUSKO PO UKRAJINĚ PUJDE DAL".tato vlada vyvolava zaměrny strach aby překryla svou neschopnost.meně informovani spoluobčane si řikaji:MAME VŠECHNO NEJDRAHŠI A VLADA NIC NEDĚLA PRO NAS!!!!!ALE HLAVNĚ NAS DOBŘE CHRANI PŘED NAPADENIM RUSU.to je samozřejmě naprosty nesmysl. ZAVĚR:VITĚZTVI TRAMPA BY MOHL ZNAMENAT KONEC VALKY NA UKRAINĚ A TUDIŠ I KONEC NEJHORŠI VLADY V ČR. Ps:duležite!!!!!:novy prezident usa bude tvrdě hajit zajmy sve země např. 2% hdp na zbrojeni atd.
3 odpovědi
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Těšíte se u nás na nějakou pro Ruskou vládu, když se Vám nelíbí orientace na EU ? Ta Vámi nenáviděná vláda premiéra Fialy asi ten bordel částečně i po někom zdědila, nemyslíte ? A ten někdo bude zřejmě usilovat o zvolení v příštích volbách. Připadá Vám to jako dobra perspektiva pro naši zemi ? Navíc nežijeme v totalitě ani v monarchii, za spoustu bordelu si můžeme sami, nemůžeme vše házet jen na ty ,, nahoře ve vládě ". To bylo za minulého režimu, že lidi nadávali, že za to mohou soudruzi ( např. že není toaletní papír).