Paní Nova, tak tahle část z Vašeho příspěvku: ...který stačilo zrenovovat👌 a ostranit nevkusné reklamní polepy.👌... tak se Vám fakt "povedla". Myslíte fakt že by to stačilo? Ještě než se "do mě pustíte", nehraju tady ani za jednu stranu! dovolte mi otázku: Jste z Plzně?
Ano. Zažila jsem, když dům stavěli. Byla to do prostoru originálně zasahující stavba. Nebyla jsem nikdy jejím velkým fanouškem, ale byla jsem proti zboření, z více důvodů. Zkuste se podívat na následující obrázek:
Takže vznikne firma, která bude dodávat pouze do EU, bude vědět, že dostane 5 % pokutu, tak rovnou navýší EU cenu o 5 % ,a bude na tom samém. EU spotřebitelé budou mít o 5 % vyšší cenu, ale úřad udělující tuto pokutu bude mít pěkný příjem... jako by spotřebitelům navýšil cenu o 5 % rovnou...ale takto za to bude moct ten ošklivý Katar...
V článku záměrně zapomněli napsat, že nová výstavba také znamená zboření PRIORu (kulturní památka - obchodní dům Prior, dnes Tesco), nejen tedy zastavění nevzhledné jámy, která vznikla po zbytečně zbouraném originálním kulturním domu, který stačilo zrenovovat a ostranit nevkusné reklamní polepy. Též půjdeo ucpání této lokality spoustou aut. Nejsem proti, aby zde vzniklo něco pěkného, ale chování developerů, kteří si vezmou kus města, vybourají vše a postaví pytle na obchody, co nejvíc pater na byty, zeleň se nevejde, tak se dá na střechu, aby to vypadalo na vizualizaci hezky, taky strom do každého balkonu, ať to je hodně zelené, pak nějaká ta světla, a hned to všichni chtějí, i když to byl od začátku nesmysl.
Domácí úkoly jsou nepovinné obecně. Nesmí být povinné podle vyjádření Školské inspekce...
Najděte si dokument "ŠKOLNÍ ŘÁD – DODATEK č. 3, platný od 01. 09. 2023" na stránkách školní inspekce, a zjistíte, že se mýlíte. Též Stanovisko MŠMT k zadávání domácích úkolů ze dne 4. 5. 2023 doporučuje zadávat domácí úkoly jako dobrovolné. Tedy doporučuje a nenařizuje, nezakazuje.
Můžete, pokud máte pocit, že to je nezbytné pro ochranu vás, nebo jiných. Má to přísná pravidla, které si policista očividně pohlídal, jinak by GIBS rozhodlo jinak. Rodiče samozřejmě selhali a měli nejdřív osobně komunikovat s vedením školy. Nahrávání vyučujícího je až krajní řešení
Pro ochranu před domácími úkoly? Nikde není v článku řečeno, co na to školní řád dané školy, a pokud ten umožňuje dávat nepovinné domácí úkoly, musela by učitelka vyžadovat povinné domácí úkoly, aby se provinila, a tyto úkoly by jistě nějak hodnotila (puntíkem, pětkou), a v tom případě stačí napadnout toto hodnocení. Obávám se, že ve článku není vše, protože nahrávat někoho kvůli domácím úkolům je neadekvátní. Policista, pokud si byl tak jistý svým postupem, mohl svůj postup veřejně komentovat a obhájit si to, ale nějak už nechce...
Už vidím, jak v rodinách, kterých se to týká, koupí každé holce minimálně deset takových kalhotek, aby měla na výměnu, než se ostatní vyperou a uschnou (jedny takové kalhotky stojí několik stovek). Plus ještě starost s praním, které se nemůže odložit až na někdy. Víte, jaký je hygienický standard ve zmíněných rodinách?
Minimálně deset menstruačních kalhotek? Normální holce stačí polovina, chudá musí mít dvojnásobný počet? V chudých rodinách nemají hrnec, mýdlo a vodu, kde si večer ručně kalhotky přeperou, když nemají na pračku? Jinak stát nebo firma může nakoupit na aliexpressu s cenou 100Kč za kus i s poštovným a zcela jistě dostanou při velkoodběru slevu. Pratelné vložky se zapínáním pak stojí polovinu. Jinak účelem dotací je pomáhat, ale vždy by se měli dotyční také trochu snažit a alepoň část nákladů pokrýt sami. Např. 2 ks kalhotek a 2-4 ks pratelných vložek na rok. Pratelné vložky si lze také ušít.
Hodně žen a dívek přechází na mentruační kalhotky - je to prostě příjemnější a ekologičtější. Další využívají látkové vložky na více použití. Podtrženo a sečteno - výrobcům jednorázových vložek se tenčí trhy, tak hledali a hledali, až našli - přidali pohádku o chudých dívkách a dostali se k dotacím. Ono by bylo vhodnější té chudé dívce, která nemá na vložky, přispět na opakovaně použitelné mentruační kalhotky,
bylo by to ekologičtější a hospodárnější, ale ne - to by přeci výrobcům jednorázových vložek nehrálo do karet!!!
Cože? Víte co to je veřejnoprávní televize? Když se nebudou platit koncesionářské poplatky, ale televize začne získávat peníze z třetích stran, tak tím pádem už nemůže být veřejnoprávní, ale stane se komerční televizí. Komerční televize většinou mají za úkol zaujmout co nejvíce diváků, můžeme to vidět ve zprávách. Např. Ta Nova nebo Prima dá do zpráv co nejvíc "krimi", protože tohle lidi zajímá víc než to, s jakým rozpočtem hospodaří Olomoucký kraj (příklad). Takové zprávy ani nemusí být faktické nebo přesné, stačí prostě, aby se na to lidi dívali. A proč to dělají? Protože čím víc lidí se bude dívat, tím víc peněz dostanou za reklamu. To, že platí koncesionářské poplatky všichni, ale ne všichni se na ČT dívají, sice není nejlepší způsob, ale momentálně je nejlepší, který máme. Žádný normálně myslící člověk nemůže být tak hloupý, aby navrhoval udělat z veřejnoprávního média komerční, natož státní...
Veřejnoprávní TV by měla být zpravodajsky nezávislá, ale sem patří i např. kritika vlády. Naše veřejnoprávní TV se ale chová jako státní TV - prostě vysílá to, co chce stát, a vůbec se ho nedovolí kritizovat. Tak ať je to státní TV placená státem, ne že se tu hraje na "veřejnoprávní" a zároveň stát nařídí zákonem, aby lidi platili, aniž by se jich zeptal, zda ty státem cenzurované zprávy chtějí.
Řidič za to nemůže. Už dávno nejezdím na kole, protože starší netrénovaní lidé se při seskoku z kola neudrží a spadnou i s kolem. I mě se to stalo, ale u domu, kde nejezdí auta. A věřte, ani předepsaná vzdálenost nestačí na takový pád. Nejsem žádná padavka, ale v dnešní době jsou cyklisté sebevrazi.
Možná může. Už stála, než k ní dojel, ale spadla pod přívěs. Možná se jí zatočila náhle hlava, ale možná také jel moc rychle a blízko a zacloumal s ní vítr tak, že spadla. Někteří důchodci jsou jako věchýtek. Možná jel moc blízko, tak, že se bála a chtěla uskočit, ale místo toho spadla. Prostě, pokud ji nemohl objet dostatečně obloukem, měl kolem mí projet krokem. Ona udělala, co mohla, aby ke srážce nedošlo.
Ze stipendijních fondů se běžně vyvádějí peníze přes stipendia. Někdy se z toho platí i lidé, kteří nejsou na fakultě vůbec zaměstnáni. Jindy se stipendia vyplácejí dětem členů akademického sboru, aby mohly studovat zdarma na nějaké světové univerzitě, a to včetně soukromých nebo takových, kde nejsou meziuniverzitní smlouvy. Není to jen ZČU.
🤣🤣 takže blbost na n tou. Já budu platit protože mám internet ale ČT nesleduji a rozhlas neposlouchám. A babička platit nebude protože nemá internet, počítač atd a sleduje ČT a poslouchá rádio 🤣
Ano, je třeba vytáhnout peníze z nastupující generace, kterou vůbec ČT nezajímá. Navíc z generace, která je zvyklá si zaplatit za to, co potřebuje, a byla by ochotná si zaplatit i ČT, pokud by ČT potřebovala... Ale ČT se nesnaží být potřebná a nezávislá, zvykla si na snadný život z poplatků a dělá hlásnou troubu vládě. Pak ji může stát platit rovnou z daní.
Vůbec není jisté, zda to auto přehlédl řidič nebo se spolehl např. na navigaci osoby, co nepřežila. To se stalo mé známé, že vezla maminku s kytkou na hřbitov, která jí na křižovatce řekla, že nic nejede, řidička přes kytku neviděla, tak se na to spolehla, a ono jelo a maminka nepřežila. Také se nepíše u 17 kluka "skoro dvacetiletý", protože v určitém věku jsou 3 roky velký rozdíl. Můj otec je stejný ročník 1936, je mu 87 let, a též stále řídí. Jak jinak by si dojeli nakoupit do obchodu nebo 50 km na chalupu posekat 10tis m2 zahrady, sklidit jabka nebo brambory. Manželovo otec ročník 1937 to samé. Možná za 3 roky, až jim bude opravdu 90, řídit již nebudou. Tři roky jsou i v tomto věku velký rozdíl.
7
Sledujících
0
Sleduje
7
Sledujících
0
Sleduje
On je v Plzni ještě PRIOR?
2 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ano, budova současného Tesca je vedena u památkového úřadu jako "kulturní památka - obchodní dům Prior"