Jak jít v lese na WC?
Možná nad nějakým potúčkem.
Co asi znamená ta zkratka „ WC " ?
Možná první WC existovalo v antice, ale to bylo jenom prkno nad řekou, potokem, v kterém bylo pár otvorů na usednutí.
Výsledný produkt odnesla voda.
Bohužel se tehdejší puberťáci bavili tím, že po vodě posílali kusy dřeva, na kterých byla zapálená sláma.
Správně! Water Closet. Vodní místnůstka/komůrka. Jak tedy jít na WC = vodní místnůstku v lese? To nám v článku nikdo nevysvětlil.
Tak to už fakt ukazuje na historickou neznalost souvislostí, v lepším případě. Křtiny byly nejdříve 3 měsíce po narození,často i později, pokud bylo novorozeně zdravé. Pohoštění chystala celá rodina, ani hosté nepřišli s prázdnou.
Byla to velká a radostná rodinná událost. Výjimkou byly situace, když hrozilo,že miminko nepřežije, pak se urychleně volal do rodiny kněz, aby dítě stihl v tichosti pokřtít
a neodešlo z tohoto světa jako tzv. "nekřtĕňátko".
To pro upřesnění.
Ale nic to nemění na tom, že absolutně asi nejen já nechápu, proč sem taháte historky našich babiček a prababiček, jen abyste obhájila nehorázné chování tchýně, která očekává "něco napečeného ke kávě"?!
Kdyby to byl vtip, tak se novopečená babička zasmĕje a vytáhne z tašky " napečeno" třeba z cukrárny, to je jedno, ale hodilo by se to.
A naprosto autorovi věřím, že ho to nemile překvapilo.
Moje švagrová v roce 1980 přijela z porodnice
s chlapečkem, přirozený porod, přitom dítě 4,10kg!
Novopečená maminka z těžkého porodu potrhaná a zničená. Ale také kvůli manželovi souhlasila s návštěvou jeho matky už v den návratu domů.
Když si tchýně po gratulaci směla miminko pochovat, prohlásila "my se o malého postaráme a ty můžeš jít uvařit oběd"...Nato ji její syn slušně požádal, že stačilo a její návštěvu sám ukončil a požádal ji, aby se odešla naobědvat domů.
A že se vracíte do dob o století a více a oháníte se Jiráskem a Raisem, no tak na to snad ani nemá cenu reagovat...🤕😄👎
A on má/měl někdo někdy jistotu, že to dítě do druhého dne / tří měsíců neumře? Někdy nesla dítě ke křtu porodní bába nebo otec, když matka nemohla. A že sem "tahám" historky našich babiček a prababiček - to zní hodně neuctivě. O to hůř vyznívá Vaše srovnání s příběhem z 80. let. Tohle by si k těm babičkám a prababičkám nikdo nedovolil. Jak ostatně sama píšete. A nereagovat na zkušenosti našich babiček a prababiček už se nám mockrát vymstilo.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Opravdu? Tak třeba ta poslední otázka: Co třeba dělali lidé, když ještě nebyli adventní věnce ani stromky? A advent už tu byl od nepaměti. Co zdobili? Rozjímali! Takže Vánoce nejsou o zdobení. Určitě to není smysl čtvrté adventní neděle.
2 odpovědi