Zajímavé, že tyhle kozačky mají nejraději malé obtloustlé padesátnice a s legínami a vytahaným svetrem jsou trendy ..... Kozačky nad kolena jen hodně hodně štíhlým ženám a dívkám a to ještě s velkou opatrností,protože se z elegance snadno stane vulgarita
Ve vysokých kozačkách černé barvy jsem naposledy viděla mladou ženu, sice štíhlou, ale malou a měla hodně velká chodidla. Vypadala jak kocour v botách. Jenomže to je na každé ženě, co na sebe navlékne. Ona si myslí, že jí to sluší. Jedna zdejší učitelka mi vždy záviděla, že jsem vysoká a mám dlouhé nohy, ona že je malá a nohy má krátké. Ale vždy měla na sobě boty bez podpatku a dlouhou, širokou sukni. To ji dělalo ještě menší. Chodila tak vždy a chodí tak stále. Kdo z nás je módní guru? Taky na sebe navléknu kde co. To, co mám a v čem se cítím pohodlně. Nějaké kozačky mi mohou být ukradené. A Vás jsem nikdy neviděla, takže mohu těžko posoudit, zda jsem vždy "trendy" "in" nebo "a la mode (nemám na klávesnici obrácený apostrof)".
V Maďarsku, odkud toto jídlo pochází, ho bohužel dnes dostanete i s kečupem a dalšími nesmyslnými posypy. Poptávka a nabídka. Tradice ale byla pouze s česnekovým potěrem. Před skoro čtyřiceti lety jsme u Balatonu tuto pochoutku objevili, a protože jsme sebou měli tříletou dceru, tak jsme u stánku poprosili o džem, protože langoš je vlastně velký vdolek, ale byli jsme odmítnuti s tím, že na langoš patří právě jen ten česnek. No a dnes koupíte i královský langoš, nekupte to, když to jedli i králové!!! Myslím, že takové novoty langoši škodí. A myslím, že pravý langoš udělá pořádně jen Maďar z jejich mouky, droždí, kapičkou octa do těsta, bez vajec a mléka a grifem, kdy mouka je různě nasákavá a on či ona to prostě poznají, jak stou moukou pracovat. Langoš má být lehký a vláčný a ne skleněný poklop, který sice křupne, ale správně se trošku netáhne. Bublinky jsou žádoucí, ale pod nimi se má těsto trochu táhnout. Přestože jsme v Maďarsku během let byli několikrát, tak už jsme kromě jednoho případu, kdy ho udělal starý Maďar nejedli takovél angoše jako tehdy . Dnes to dělá kdejaký Turek atd a je to poznat. To je můj názor. Spousta lidí bude tvrdit, že má langoše vynjkající, já o tom dost pochybuji, a to i proto, že lidi z toho dělají pokusné jídlo, do těsta jogurty a já nevím co ještě. Prostě pokus omyl. A jiní to jedí u stánku ze zmraženého polotovaru za nekřesťnskou cenu, nacucané olejem, posypané a potřené vším možným a pochvalují si to. Fuj! Bez maďarské mouky a jejich grifu máme prostě smůlu..
Vše nej v novém roce všem!
Ano, kečup se používá v receptech na Seznamu ČR na kde co. Na langoše kečup nepatří. A nepatří na ně ani strouhaný sýr. Langoš je to stejné jako v Čechách podplamenice nebo na Moravě podplameňáky. Když se zadělávalo na chléb, tak se vyválely bochníky chleba, těsto, které zbylo v díži, tedy chlebové těsto, se rozplácalo na placky a když se roztápěla pec na pečení chleba, tak tyto placky z chlebového těst se tam dávaly upéct. Upečené se potíraly česnekem a husím nebo vepřovým sádlem. Lang je v maďarštině plamen. Maďarská, slovenská, moravská nebo česká kuchyně nezná "kečup". Tedy, ta původní jídla a ty původní receptury. Dnes kde kdo zalije kečupem kde co a myslí si, že je světový kuchař.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
No, tedy, rozhodně nechci být takový babo-chlap, jako ta kulturistka. Zadělat ručně těsto na buchty nebo na knedlíky nebo na vánočky, vyválet - to je fitko! Udělat ručně nudle třeba z pěti vajec. Vypracovat těsto, vyválet placky, nařezat na proužky, pak na nudličky - další fitko! Porýt zahradu, když je sníh, tak odhazovat lopatou z cesty před barákem. Sport a fitnesscetra, to jsou jen náhrady za namáhavou fyzickou práci.
1 odpověď