"Jak mi řekl jeden z mých zdrojů: Problémem není to, že jsme do světa neposlali ukrajinské obilí, ale to, že jsme neposlali ani to polské. Ceny pšenice loni raketově vzrostly, v přístavech až na 2000 zlotých, takže zemědělci čekali ještě na vyšší ceny. Ale udělali chybu, protože to byla spekulace, která se jim nevyplatila. Teď je cena 900 zlotých a část pěstitelů své obilí dodnes neprodala."
Já v tom vidím tedy velký problém spekulací. Zemědělci si chtěli ve velkém vydělat, tak zadrželi obilí, aby na trhu zdražilo a ejhle, teďka mají plné sklady a prodělali by, tak natahují ruce a volají o pomoc.
Jestli ono to nebude tím, že spousty lidí žije v dvougenerečních domech, žije důchodce teďka sám. Stačí se jen projít po městě párkrát do týdne a uvidíte, kde nejsou záclony, kde nikdo neudržuje okolí, kde se nikdy nesvítí.
Člověk má hnedka odhad, kolik tak domů a bytů je prázdných.
Jen hezky zdaňme nemovitosti a ono se hnedka ukáže, přece jenom chodníky, osvětlení atd. využívají všichni kdo tam bydlí.
Mělo se to uzákonit jednoduše.
Kdo chce dodávat elektřinu do sítě, musí ji dodávat stabilní přenos 24/7/356.
Pokud toho není schopen, platí poplatky za to, že se to musí vyrovnávat.
Bohužel to teďka je naopak. Když mají elektřiny moc, tak se platí, že ji nespotřebujeme a když nedávají žádnou, tak ČEPS platí, aby nějaká byla, plus pravidelné platby aby na takovou chvíli čekali.
Tohle je tak pokřivený trh, že se nedá o trhu vůbec mluvit.
A všechno to zaplatí domácnosti.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Na to aby člověk takhle od stolu hnedka veděl co a jak, je tam málo informací.
Svítila Škoda, svítili obě světla? dneska člověk potkává mraky aut, co jim svítí jen světlo ke škarpě a vypadá to jako kolo.
Úsek mi přijde docela přehledný, takže paní řidička jela na prase s tím, že se vejdou, neodhadla vzdálenost nebo si myslela, že je to kolo?
Proto se je dobré mít v autě kameru, jak jinak dokázat, že dané auto nesvítilo.
2 odpovědi