bude to úžasné.. zejména ti nasraní lidé kterým stroj nevezme lahve či zdeformované plechovky,( protože s tím se počítá a nepřevzaté/nevrácené lahve mají zaplatiti provoz systému, tedy opět lidé,) které potáhnou přes celé město nebo jak krásně bude okolo automatu "vonět staré pivo z plechovek a limonáda a vosy budou mít okolo hody na zbytcích i lidech bojujících s automatem.... no a žluté kontejnery budou k ničemu protože s menším objemem plastu tam už nikdo nepůjde a hodí ho do popelnice, protože hlavní důvod třídit byli a jsou pet lahve, které jsou rozhodující položkou.. ale pan Hladík bude pyšný jak zachránil planetu....
Budou plné tak jako tak - kelímky od jorutů, kelímky a mističky od masa, lahvičky od šamponů a sprcháčů, igelitové tašky, sáčky a další foliové obaly. Sladké limonády a balenou vodu příliš nekupujeme, přesto co čtvrt roku vyvážím do žlutého kontejneru obří krabici od sekačky plnou těchto plastů...
DOTAZ , když bude záloha na plastový obal z oleje, kam mám vylít použity olej? Do kanalizace ? Nebo automat jej vezme i s olejem?
Některé lahve od oleje stejně nejsou šroubovatelné, osobně leju použitý olej do 2l a větší petky od nějaké limonády. Pak mi stačí odnést do sběrného dvora 1x za rok. Otázkou je, zda původní lahev od oleje se nebude muset ještě vydrbat v kvantu vody a jaru... to bych ji pak raději hodila do směsného....
Já jsem pro zachování střídání času, kdy jedním z argumentů je, že se stejně lidi neshodnou na tom, který čas zvolit. Polovina lidí - sovy - budou chtít zachovat letní čas, skřivani zase zimní. Nakonec anketa to rovněž jasně ukazuje.
Pokud by se měl zavádět jednotný čas, asi by mi nevadilo, kdyby to byl letní čas (možná by mi to dokonce i vyhovovalo), nicméně s celoročním zimním časem bych se smiřoval jen velmi těžko. Asi bych kvůli tomu vyšel do ulic. Vy (zastánci zimního času) vážně chcete, aby se třeba právě v říjnu stmívalo už v 5 ?!
A pokud bude v zimě letní, tak bude tma do 9:00, pracující a děti se budou v té černočerné tmě ploužit do práce a škol a dospávat na pracovišti nebo ve školní lavici. To taky není zrovna ideální. Správný čas je ten zimní, tudíž pokud se bude muset jeden zrušit, tak snad zruší ten letní.
Určitě dobře, že při nenadálé situaci budou potřeby k dispozici. Co ale není dobře je, že rodiče mají na chlast a cigára a na nutné potřeby pro svoje děti už ne. Taky jsme si nosily do školy v batohu preventivně vložku.
Ano nosily, jenže pak ji v plné třídě nenápadně přesunout z aktovky do kapsy u kalhot už problém býval. Myslím, že volně dostupné vložky na záchodech by měli být samozřejmostí.
Proč se rozčilovat? Za rok vyhraje ANO a vše, co nám tato vláda vzala, to přece vrátí. Takže vrátí třeba zdarma PET lahve, .... a vše, co by snad bylo zálohované. Nebo tomu někdo snad nevěří? Hmmm, no, uvidíme, jak dodrží dané sliby.
Nevrátí nic. Jenom se bude vymlouvat na předchozí vládu, jako každá předchozí vláda za posledních 20let.
myslím, že pokud na jednu petku nebude záloha 20.- tak se s nima bude nakládat jako doteď, tzn. nijak, protože už vidím jak lidi mají doma vyčleněnou vypolstrovanou místnost na petky, aby se jim nic nestalo a třeba v zimě to bude jiná sranda, co udělá petka, kterou vynesete z tepla do zimy?
Některé petky se deformují jenom tím, že se z nich napijete. A v zimě se budou muset nechat povolená víčka, aby nevznikal podtlak přechodem do zimy. Ty fronty u automatů u obchodu nechci vidět. Hodinový nákup se prodlouží na hodiny 2, z toho jenom hodinu budete čekat ve frontě na vrácení petek.
Očekávala bych spíš argumenty typu: Děti jsou hlučné, budou rušit seniory, nechceme řešit, že si na ně budou obyvatelé stěžovat. To samé ohledně hřiště, zápasy bývají hlučné, občas
se na hřišti mohou konat hudební zábavy... Argument, že děti budou mít trauma ze staříků je směšný. Spíš by se měli řešit ty další okolnosti, jako stavět v záplavové zóně atd.
Řeknu Vám kouzelné slovíčko pro tyhle případy - taxislužba. Až bude v novinách zase článek o zneužívání záchranky, žák se kouknete do zrcadla, at takového typického zneuzivace vidíte - zzs není náhradní řešení pro lidi, co nemají auto.
Už vidim jak 70-80 letý osamělý senior shání v noci na vsi taxíka. Pokud si pro něj bude volat a pojede pro nej třeba z 30 km dalekého města a dalších 30-50 km poveze do nemocnice, tak to bude seniora stát půlku důchodu. A nebo ještě může zkusit vzbudit sousedy a uprosit je o odvoz. Jenom si nedovedu představit, jak se člověk v bolestech plahočí vsí a zkouší zda se na někoho dozvoní. Mimochodem vesničani k lékaři chodí až když fakt bolestí nemůžou vydržet nebo jde do tuhého, protože se nikam nechtějí plahočit. Zato měšťáci lítají na pohotovost s každým prdem, mají to blízko, tak co by toho nevyužili.
Co zredukovat počet zdravotních pojišťoven na max. 2-3? Zredukovali by se tím náklady na jejich provoz a hned by bylo víc peněz na léčbu. Důsledně kontrolovat vynakládání peněz v nemocnicích, zda se zbytečně neplýtvá. A ano paralen na virozu si může každý koupit sám a podobných léků za 20,-, co platí pojišťovna bude víc.
Jinak u závažných onemocnění jako je mrtvice nebo infarkt nebo vážné nehody jde o čas. Čím větší vzdálenost mezi pacientem a nemocnici, tím menší šance na přežití bez následků.
Může mi někdo vysvětlit jak se třeba ve 10 v noci dostat z vesnice do krajske nemocnice na pohotovost ? A pak samozřejmě zpět někdy po půlnoci?
Když nemáte auto v rodině, tak jedině volat rychlou. Jinou možnost nemáte. A na zpáteční cestě budete muset vydržet někde na chodbě nemocnice než Vám pojede nějaký spoj domů, případně se domluvit na sanitce... ale to je na celý den, než se dostanete domů...
Myšlenka pěkná, ale v praxi nereálná. Člověk, který žije z 5 dohod a nic po celou dobu neodvádí skončí na sociálních dávkách.
Většina lidí, co žije jenom z dohod a dohody prakticky zneužívá, má několik (spíše více) exekucí. Protože se dohody nikam nehlásily, neměl jak exekutor postihnout tyto příjmy, protože je prostě neměl jak zjistit. Hlavně pokud zaměstnanec v exekuci tuto skutečnost zaměstnavateli zamlčí a mzdu dostává hotově.
Jsem ekonom a účetní. Od července platí "ohlašovací" povinnost pro zaměstnavatele - musí na správu sociálního zabezpečení odesílat každý měsíc seznam zaměstnanců na DPP a jejich příjmu. Za červenec jsem odesílal toto hlášní s "akcí" 2 - přihláška zaměstnance a přehled. Za srpen s "akcí" 1 - přehled a hlášení se mi vracela s tím, že taková DPP není na správě soc. zabezpečení evidována - je to podobné jako s digitalizací stav. řízení - stát vymáhá něco, na co není připraven.
Také tak. Co mi ale nejvíc vadí, je že co dohodář, to 1 formulář. Jako by nešel poslat přehled všech dohodářů na jednom dokumentu jako to je např.u Hromadného oznámení na zdravotní pojištění.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
To musí úžasně vonět, po čtvrt roce. Předpokládám, že ta krabice stojí celou dobu někde v bytě.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Kelímky od jogurtů dávám do myčky a misky od masa myju v ruce, takže jsou čisté a nic nesmrdí. Mimochodem, neumyté kelímky do plastů nepatří. Na třídící lince by je stejně vyhodili mezi bordel do spalovny, navíc mohou kontaminovat i zbytek vytřízených plastů.