Tak to Vaši známí musí dělat v nějaké hodně dravé korporaci, na dálku do Irska nebo v Praze. Případně principálové typicky s 15 - 20 lety praxe. Pár firem se v Brně najde, ale vyšší mzda je vykoupena mj. korporátním kolotočem, drsnějším hodnocením vč. omezení benefitů jako flexibilita pracovní doby či prostředí.
Zkuste si třeba něco půl roku řešit, i třikrát do týdne uprostřed pracovní doby. Pojistná událost (stačí nespolehlivý řemeslník), zlomené rameno a jiné zdravotní záležitosti nebo byrokracie. O dětech, sociálním životě, apod. nemluvě.
Ano, mám nižší mzdu, i když jsem 8 let na plném úvazku, ale nikdo mě nevyhodí, že nejsem v 9 ráno v kanclu nebo na meetingu, co začíná o pěti a místo toho víc práce udělám večer. Taky vím o programátorech, co vyhořeli, otevřeli si hospodu (a z té vyhořeli taky).
No a ten státní sektor, tam není ani průměr celkově, pokud to není třeba NÚKIB. Většina menších firem (i technologických) taky platí podprůměr, tuplem mimo Brno a Prahu. Známý šel radši učit na SŠ (bydlí ve Zlínském kraji).
Ano, ano, banky, velké korporáty a firmy sídlící v Praze. Hodně kolegů z bývalé práce bylo ale i z Hradce, Ostravy, Plzně, Brna, odevšad. Od covidu se pracovní kultura dost změnila a tak můžou pracovat na HO a v kanclu se ukázat jednou za 14 dní. Já osobně jsem chodila do kanceláře 2x týdně a teď v novém zaměstnání jsem full na HO, což je docela výhoda práce na počítači.
Zatím jsem setkala jen s hodně flexibilní pracovní dobou, hlavně dnes už je to takový trend, že striktně od devíti do pěti nikdo nikde sedět nechce, hlavně v tomhle oboru. Spíš tam vidím ten tlak hlavně na team leadery od kterých se očekává hodně a ještě víc.
Vaše poznámka o vyhoření a otevření hospody (a opětném vyhoření) mě pobavila, protože přesně tenhle případ znám taky 😄.
To by mě zajímalo co dělají a jakou mají praxi, asi to budou nějací senioři. Já teda konkrétně neznám platy ajťáků, akorát si pamatuju že v dávným dobách lidi, kteří dělali webové stránky (a tehdy to nebylo jen klikání ve Wordpressu) měli sotva průměrnou mzdu a nebylo to nic extra.
Spíš mě zajímá na kolik bych si přišel kdybych se rozhodl dělat v IT dnes, tedy s minimální praxí v oboru (ale obhospodařovat si své virtuální servery umím), když nabídky většinou požadují desetiletou praxi u technologie staré 5 let :)
Tak různě. V bankách, eshopy, online potraviny,.. Praxi mají dlouhou, většinou celoživotní, věnovali se tomu od střední školy třeba, takže kolem 20 let i dýl. Ovládají několik programovacích jazyků, umí FE i BE a pořád se učí nové věci. Většina si dělá i svoje věci jen tak pro radost, protože je to baví. Myslím, že naskočit do toho s minimální praxí by bylo dost těžký, ale já jsem jen prachobyčejnej tester, tak co můžu vědět 😄.
Proč takový negatismus? V této rozhárané době, je to příjemná píseň! To, jestli si to určí obyvatelé PRAHY 2, je jejich záležitost! Všichni tito kritikové mi připadají, že volí hnutí ANO, SPD nebo Stačilo! Ozvete se, kdo volí Spolu, já se vám omluvím.
Já a přijde mi to přehnané. Působí to prostě směšně 🤷♀️
3
Sledujících
0
Sleduje
3
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
LOL