Péráky byly nízke, s blatníky nebo bez. Zvlášť atraktivní a drahé byly "proutěné ". Pak přišly kočárky na vysokých kolech, u nás omyvatelné, z ciziny i látkové s pláštěnkou. Byly k mání i vícebarevné, ty látkové i spotiskem. V sedmdesátkách kočárky s okýnky. Vyráběly se určitě i u nás, moc se nechytly. Děti v nich byly jak ve skleněné rakví. To už ale kočárky měly spíš menší kolečka. Na kovovou kostru se nechala koupit sedačka- sporťák. V osmdesátých kolečka čím dál menší a trojkombinace. Tyhle kočárky byly lehčí mivaly problémy s těžištěm a občas se stalo že praskly. Nepravidelně. Plátěné golfky byly v osmdesatkách bězně k mání,stály do pěti stovek. Rozdíl byl hlavně v materiálu toho podvozku. Postupem času čím dál lehčí a lepší.
Přesně tak.. úplně jednoduše mohla skutečnosti ověřit a transakci nepodepsat.
Odsouzená úřednice pak předkládá i další podobný dopis ministra Ivana Fuksy datovaný 1. červencem 2011. „Splnění podmínek pro vydání veškerého zemědělského majetku restituentům bylo již prokázáno,“ píše se v dokumentu, v jehož závěru níže podepsaný ministr Ivan Fuksa ukládá úkol: „Tímto ukládám pozemkovému úřadu v souladu se závěry Ministerstva zemědělství pozemky vydat.“
A co se na to podívat z druhé strany. Paní učitelka jinými slovy napsala: Máte doma blbce a škola to s ním nestíhá a protože mám ve třídě dalších 30 podobných, tak se taky trochu proboha snažte, ať mu nemusím dát na vysvědčení pětku
Ne. Paní učitelka napsala: Nezvládám svou práci ale naštěstí pracuji za plat a ne za mzdu. To bych už dávno byla v jiné profesi.
Domácí úkoly a příprava do školy byly dříve samozřejmostí.
I opakování o prázdninách.Tam by měla učitelka opakování doporučit, ne rozdat úkoly. Nicméně...vlivem této doby, chování dětí a rodičů mnozí učitelé,zejména mladí pověsí toto řemeslo na hřebík.Nebo...bude učit kde kdo a s hroší kůží.
Není motivace na nároky rodičů a děcek ve výchově,,bez mantinelů".
Ani motivace finanční.
Jsem ráda, že nejsem učitelem a není co závidět.
Můj první "pracovni" školní rok byl 1982/83. Dva týdny po jeho zahájení dvě kolegyně, čerstvé absolventky pedagogické školy, odešly. Takhle si tu práci nepředstavovaly. Je to pořád stejné. Těm tehdejším zlobidlům je dnes přes padesát a já jen žasnu jací to byli uctívači učitelské autority.
A jak, milý autore, poradna či škola přijde na to, že dítě je romské? Jak vůbec lze nějakou takovo statistiku či studii udělat, když na celém našem území není Romů ani patnáct tisíc. Zřejmě se vyhodnocují nějaké jiné parametry. Naše základní školství je elitářské. Máme tady děti fajnovější, šedý průměr a lúzu. Kdo to určuje? Lidi s vaším uvažováním! Namísto podpory speciálního školství a hledání cest k dalšímu vzdělávání dětí a dospělých, tady máme ohrnování nosu nad prací speciálních pedagogů a kvalifikovaných asistentů. Vyloučeni ze vzdělávání ! A co na těch speciálních školách vysokoškolsky vzdělaný personál asi s žáky dělá? Brání snad občanům naší republiky navštěvovat veřejné knihovny? Odrazuje je od dalšího studia? Naopak je nabádá aby využili všechny dostupné možnosti. Protože prostě nikdo není segregovany romský chudák. Romské neromské všechny děti jsou občané našeho státu.
Za zmínku stojí i to, že mnozi " nizkopřijmovi" živnostníci by na různých dávkách na péči o osobu blízkou, v hmotné nouzi, na bydleni... měli mnohem větší příjem, neplatili by zdravotní ani sociální a možná i vyměřovák na starobní důchod by byl příznivější. Náš stát miluje závislého občana lapeného v síti zákonů a předpisů.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Proboha, mám své rodiče oba důchodce, nad 80 let, mám spoustu kamarádů, kteří také mají rodiče dlouho v důchodu. Ale oni nejsou vůbec chudáci, a to nebyli inženýři, lékaři, advokáti. Viděl někdo nákupy důchodců v supermarketech, kavárničky obsazené babičkami.... nevidím to náhodně, chodím po našem velkém městě a často si člověk němá kam sednout. Aby nevznikla špatná interpretace! Přeji jim to, ať se mají dobře, opravdu, ale ať nikdo neblábolí, že se dnes důchodci nemají dobře, mladé rodiny jsou na tom často o mnoho hůře!!! Problém je, že často babičky nad 80, 90 let bydlí v bytě 3+1, 4+1, ... Ještě neumíme moc přemýšlet, že někdy je nutno začít žít trochu skromněji.
8 odpovědí
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Článek je ale o investování do akcií a jejich výnosech v pozdější, důchodové době. Pro silné ročníky kterým hrozí nízký a pozdní starobní důchod, to je téma jak hrom. Dnešní důchodci jsou v jiné situaci.