Jsem již starší, takže si pamatuji dobu, kdy se lékaři bouřili proti rušení nemocnic (přišli by o práci), budoucí studenti protestovali pro školnému, i když školné na středních školách bylo běžné. V pohodě šli za větší peníze (to ten přepočet mezi tvrdou měnou a korunou) pracovat do zahraničí. Nyní zase, že mladí lékaři mají malé výplaty, ale pracovat jako praktický lékař, případně ambulantní specialista radši ne, to radši zůstanu v nemocnici.
Takže kdyby jakákoliv vláda, která se s těmito problém potýkala, skutečně dovedla do konce svůj projekt, neřešili bychom nyní , 35 let po revoluci problémy, které pramenily z nevůle politiků šlápnout do daného vosího hnízda (proboha, co kdybychom přišli o tu možnost mít moc). Místo poučit se z chyb vlád na západ od nás, jenom kopírovali jejich nedostatky. Nemocnic by bylo méně, ty stávající by byly opravené, lékaři by vystudovali za peníze, jenom ti opravdu schopní operovat by pracovali v nemocnici, další by ordinovali v ambulancích (nejenom v Praze nebo Brně) a ti, jazykově vybaveni, kteří bychtěli žít dobrodružněji by se stali levnou pracovní sílu v zahraničních špitálech. Prostě by pracovali, aby splatili své půjčky na studia. Vláda i lékaři si musí uvědomit jednu zásadní věc. Všichni hradí zdravotní pojištění, případně si ještě někteří hradí nějaké komerční pojištění, většina platí daně, takže to nejsou státní peníze, ale peníze všech pracujících lidí a je jedno jestli to jsou zaměstnanci nebo podnikatelé. A politici s nimi pouze hospodaří,a tak by se je měli snažit vrátit lidem.
Při výpočtech se neustále zachází s čísly dožití lidí, kteří odcházeli do důchodu v 56 (bezdětené ženy)-60letech(muži).
Pak skutečně vychází doba v důchodu 25-28 let. Statistici by měli začít počítat s novými daty.
A další odborníci by měli začít řešit co budou dělat tito starší lidé za práci. Většinu profesí nebude moci většina vykonávat. Samozřejmě se najdou někteří vitální jedinci, ale to je tak procento pracujících nad 65 let.
Nevím, proč řešíme podobné smysly či nesmysly? Ve Velké Británii působí BBC jako veřejnoprávní služba a vedle zpravodajství točí dokumenty, kriminální seriály a další služby, které nabízí i naše ČT. Pochybuji, že ve Velké Británii žijí jiní lidé než u nás. Tak se jako novináři zabývejte jinými problémy a dívejte se, jak to chodí jinde v západním světě.
Pan Skopeček by si měl uvědomit, že ti důchodci v produktivním věku přispívali ze svých daní i na léčbu nemocí, na léky- třeba antibiotika, na pobyt třicátníků a čtyřicátníků v mateřských školách, přes základní základní a střední školy až po vysoké, na jejich stravování ve školních jdíelnách v době, kdy tito dnes dospělí lidé nepřispěli do státního rozpočtu ani korunou. A tak zase 30 a 40-ti letí tyto příspěvky vrací ze svých daní na důchody. A panu Skopečkovi platí jeho mnoholetý pobyt v parlamentu. Ať přestanou politici stavět hráz mezi mladší a starší ročníky a přestanou vinit důchodce ze špatné situace státního rozpočtu. Ať radši spitují své svědomí zda vždy udělali potřebné proto, aby k této situaci nedošlo.
12 hodin denně v práci od pondělka do pátka a chcete tvrdit že jste je vychovávala a našla na ně čas. Nevěřím.
Já psala o jídle a výchově k jídlu. Protože článek byl o dětské obezitě. A to se týká jídla a pohybu. Večeře se dá připravit i po 18. hodině večer a snídaně a svačinky zase ráno, než odejdete do práce. A povídat s nimi, když přijdete, nebo když máte volno, tak to nic nestojí, jenom Váš čas.
Poloviční pravda. Hromada rodičů dělá od rána do večera aby na všechno měli a občas mohli dopřát dětem něco navíc. Dříve byla máma do 15 let zaměstnána na 6 hodin denně aby se mohla věnovat dětem. Dnes nemyslitelné.
Pracovala jsem 25 let ( v porevoluční době)) 10-12 hodin denně od pondělí do pátku, přes letní sezonu často i celé víkendy, nedovolila jsem být nemocná, abych měla práci a vydělala na všechno, co se muselo poplatit a dopřála dvěma dětem to, co měli jejich kamarádi. A vždy měly doma navařeno, připravené chutné snídaně a svačinky do školy a nespoléhala se, že děti někdo naučí pestře jíst. Nechodili do přebytku kroužků, ale chodili i do Sokola, kde se mohli zdravě hýbat. Dnes jsou dospělí a stejným způsobem se starají o svoje děti. Je to pravda někdy vyčerpávající. Je to o všem o životních preferencích. A ty máme každý někde jinde. To není nic špatného, že každý má svoje představy o životě a svobodně se rozhoduje.
Ale nemůžeme se spoléhat, že naše děti vychová někdo druhý a stát někomu přikáže jak se starat o jejich zdraví. To je na nás, jako rodičích a tuto starost z nás nikdo nesejme. Ať pracujeme na 6, 12, 18 hodin.
Hlavní zodpovědnost leží na rodičích. Stačí se podívat ráno ke každé škole- záplava aut, ze kterých vycházejí děti rovnou do školních vrat. A pěkně odmalička až do 15-16 let. Dříve se do školy chodilo pěšky, alespoň od veřejné dopravy. Odpoledne jako svačinka něco z fastfoodu nebo alespoň pytel brambůrek. K večeři nějaké rychlovka, nejlépe polotovar, který je rychle připravený. Nebo pečivo a k tomu v nejlepším případě šunku. Případně večeře v restauraci za odměnu.Oběd ve škole může být sebelepší, ale z talíře vybereme maso, zeleninu vrátíme, pokud jsou knedlíky (doma se většinou vůbec nevaří), tak ty sníme, ostatní vrátíme, ovoce si radši ani nevezmu, aby se mi něco nestalo. Kuchařky v jídelnách se můžou přetrhnout, co dětem nabídnout, ale kvituje to menšina dětských i dospělejších strávníků. Pokud nejsou děti zvyklé jíst zdravá a lehká jídla z domova, tak to těžko někdo předělá.
Z hodin tělocviku uděláme trénik jako pro závodníky místo pohybu pro radost. Kdo je jenom trošku nemotorný, obstará si od lékaře potvrzení , že nemůžu cvičit. Stejným způsobem jsou vedené kroužky.
Zase se tématu chytili odborníci, kteří řeší problém zákony, vyhláškami a nařízeními. Nejdříve by měli řešit nejdůležitější problém - kdo bude v jídelnách nebo restauracích vařit. Podpořit učební obor a klidně s maturitou, kde se naučí vařit moderně a vychovávat tak postupně nové generace kuchařů a kuchařek, kteří budou rádi ve školních jídelnách či restauracích vařit. Generace kuchařek, které se rychle přeučily na nová jídla, nové postupy a přitom- světe div se - umí vařit, odejde do důchodu. Většinu jídelen je třeba rekonstruovat, vybavit moderní technikou. Mladá, nastupují generace nechce dřinu v kuchyni a většinou za málo peněz. Kuchařina v jakémkoliv zařízení byla a je dřina a v ŠJ obzvlášť.
Spotřební koš vede jenom k plýtvání potravinami. Velká část dětí, stravujících se v jídelnách nechce ovoce, zeleninu, a tak končí v koši (popelnici)-ne spotřebním. Pokud připravíte skvělé vegetariánské nebo veganské jídlo, tak máte problém-začnou si stěžovat a vy jako kuchařka či vedoucí ŠJ máte starosti s vysvětlováním, proč nedostali děti maso. Ocení to tak 30 % stráníků. ŠJ nebo jako se to bude po novém nazývat nemůže suplovat stravovací návyky, které si strávníci přinesou z rodin. A nezmění to žádné ministerské nařízení. Za těch 30 let se mění pouze nařízení, vyhlášky, které je nutné dodržovat,a když ne, tak dostanete pokutu. Ostatní problémy, které školní stravování má, tak se neřeší. Protože to je moc starostí a přináší to moc práce a tu nikdo na ministerstvech (a jiných úřadech) nechce.
Tato studie asi nemá moc vypovídající schopnost. Protože mám nízký tlak a v těhotenství jsem trpěla až mdlobami z nízkého tlaku, můj lékař mi doporučil vypít hned ráno šátek kávy. A tak jsem toto doporučení poslechla. Můj syn měl ve čtyřech letech výšku 115 cm (více než by patřilo k věku) a v dnes měří185 cm.
Co by na to řekla uváděná studie....
V krátkosti s čím dle mého názoru premiér Petr Fiala (ODS) zhruba vystoupí..
Vychválí vládu, jak dělá vše pro české občany, pochválí vládu jak zvládá situaci okolo Ukrajiny, promluví o kauze Dozimetr, vychválí ministra vnitra Rakušana (TOP 09) jaký je to čestný člověk a jak plnou má jeho důvěru (i přesto, že Rakušan dávno věděl, co se okolo DPP děje a nijak nekonal/?/) a že není třeba rekonstrukce vlády, promluví o předsednictví ČR Evropské unii a pomluví Babišovu vládu, jak za dnešní situaci v rámci 15-16% inflace a za nastávající chudobu českých občanů v rámci předražených energií může Babiš..!
To je v kostce tak asi celé.
Možná jsem na něco zapomněla, ale moc toho už asi nebude s čím více se premiér národu pochlubí..
Můj názor.
Úplně přesně řečeno.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
To je už hrůznost, co dokážou zelené mozky vyprodukovat. Asi budeme pojídat papír, který zůstane po vyplňování těchto zhůvěřilostí. Tedy jenom do té doby, než někdo nevymyslí jak ekolikvidovat odpad, který po tomto pojídání zůstane.