Já teda když jsem ve druhé třídě dostal první čtverku, rozuměl jsem tomu velmi dobře a pamatuju si to i po desítkách let.
Kdyby o tom učitel napsal slohové cvičení, tak ty bajky nikdo nebude ani číst. Čtverka je jasná a vše říkající - totálně jsi to doebal a nebo jsi to vůbec nepochopil, zaměř se na to.
I žáci prvních a druhých tříd moc dobře rozumějí známkám. Dostat jedničku je hodně motivuje, jsou na to hrdí a chlubí se. Nějakému slovnímu hodnocení na několik řádků moc rozumět nebudou. To je dobré pro rodiče. A to může mít formu krátké informace několikrát za pololetí, ostatně nám to psávali do žákovské knížky. Jedničce na vysvědčení se (očima žáčka) nic nevyrovná! Já bych pro své děti slovní hodnocení místo známek nikdy nechtěla. Ona i ta pětka je úderná!
A bodejť by nebyli. Vláda se jim totiž pomstila za svoji nebetyčnou hloupost a diletantství. V roce 2022, když nehorázná inflace dosahovala svého vrcholu, vystoupil v ČT ministr Jurečka a poradil všem budoucím důchodcům, aby šli do předčasného důchodu, protože to je výhodnější než dál pracovat. Když si svoji hloupost uvědomil, protož rázem odešlo násobně více lidí do penze, než kdykoliv předtím. Tak potrestal budoucí důchodce tím, že jim tuto možnost zrušil a ještě jim snížil důchod sytémem, čím budeš déle pracovat, tím dostaneš nižší důchod. Korunu své hlouposti si vláda nasadila, když budoucím důchodcům zrušila pobídku, když nepůjdeš do důchodu a budeš dál pracovat, zvýší se ti důchod o 1,5% za každý odpracovaný rok navíc. Důsledek bude tento, nikdo nebude pracovat déle, všichni půjdou do důchodu hned jak to půjde, protože, když budou pracovat dýl, nejenže nedostanou nic navíc, ale ještě se jim důchod sníží. Řekl bych, že to není pouze na frustraci, je to přímo na pár facek, jak Jurečkovi, tak Fialovi.
No nevím, kdo bude chtít pracovat dýl, až mu bude 65...
Nechápu, proč se pořád poukazuje na to, jak tenkrát to bylo takové, dnes je to jiné, to my (vy) jste dělali tohle, kdežto vy (my) to dnes děláme jinak....Tohle právě lidi rozděluje, nebo je to snad záměr? I za mého mládí (ach, už hodně dávno) byli rodiče, kteří své děti bili, ale to se přece děje i dnes. A rodiče, kteří je rozmazlovali, i to se děje dnes. Slýchám a čtu o nevychovaných mladých, co nepouští lidi v autobuse sednout - no mě tedy pouští každou chvíli (ne, že bych z toho byla odvařená, to to letí!) a já poděkuju, sednu, nebrblám...jako většina naprosto normálních lidí kolem mě. Vždycky byli lidé takoví i makoví. I rodiče a prarodiče.
Mám mohutnou kostru a každé kilo navíc je na mně odjakživa vidět. Před 11 lety jsem prošla onkologickou diagnózou a zhubla během krátké doby 12 kilo. A najednou se z mého okolí začalo ozývat jak jsem krásná a štíhlá a mam se snažit si tuto váhu udržet a já měla přitom co dělat, abych se vůbec udržela na nohou. V tu chvíli jsem si uvědomila jak jsou lidé co mi to říkají strašně povrchní. Bylo mi z toho hodně smutno a bolelo to. Dnes jsem zpět na své mírné nadváze ale zdravá a to je pro mne nejdůležitější.
Je strašné, když člověka posuzují jen podle váhy. Jakoby neexistovalo nic jiného. Také jsem to v dětství v rodině zažila a nikdy jsem si s rodinou nevybudovala přátelské vztahy. Když jsem pak zhubla, už jsme zůstali odcizení. Přeju vám pohodu a vyrovnanost sama se sebou, to je nejdůležitější.
Vlastnit byt, domek je vlastní Čechům asi proto, že nájmy jsou v ČR neodpovídající p r ů m ě r n ý m příjmům. A jak zde bylo napsáno, radši hypotéku, než cpát peníze do nájmu krkouna, který se ani pořádně o pronajatý byt nestará.
V Německu jsou přijatelné ceny nájmů, proto většina Němců bydlí v podnájmech. Byty jsou často velké, udržované a za slušné ceny. Ale v každé zemi je to jiné - v Bavorsku zaplatíme více než v Badensko - Württembersku, kolem Berlína nižší ceny. Pro Němce např. není problém odejít za prací na druhý konec země, pro Čecha nemyslitelné, má své " kořeny".
Když ony ty "kořeny" mohou představovat taky třeba stárnoucí a nemohoucí rodiče v místě bydliště, o které je potřeba se postarat v rodině a protože stát víme jak...A taky potřebu najít práci oběma manželům, což nemusí být zrovna jednoduché. Slyšela jsem několik vyprávění o žití v nájmu v zahraničí a byl to kočovný život, stěhování za prací vždy po pár letech, nikde nestačíte být doma. Někdo třeba ne, ale já být Doma prostě chci.
Dokazete si precist 5 A4 textu a napsat mi hlavni body a shrnuti? Kdybyste to stihl za 5 vterin, tak by to bylo uplne super. A jeste jsem zapomnel, ze ten text je z casti v anglictine, nemcine, spanelstine, polstine, a kdovi co jeste. Hodne stesti.
A k čemu je to, pro boha dobré? Ještě více, ještě dále, ještě rychleji... To už tady mockrát bylo, ne?
Je to věc nabídky a poptávky. Kdo nechce QR kódy v menu, ať jde jinam! Nikdo nemá "právo na menu bez QR kódu" 😄
Problémy s fungováním veřejného prostoru se opakují pořád dokola a řešení je jednoduché: žádný "veřejný prostor" nemá existovat. Každý pozemek má mít svého majitele a ten nastaví pravidla tak, jak to nejlíp vyhovuje návštěvníkům. Např. názvy ulic jsou podle mě naprostý přežitek a rád bych bydlel v oblasti, kde se vůbec nebudou používat. Zároveň bych nikomu nebránil bydlet v oblasti, kde se používat budou.
Až budete bydlet v té oblasti bez názvů ulic, dejte vědět, jaké to je. Taky bych se chtěla cítit šťastnější!
Akce Z byla dobrovolná společná pomoc občanů hlavně ve vesnicích. Nespoléhali se jen na stát ! ! Ten dodal materiál a občané svou práci. Stavěla se škola. obchod, kulturní dům, školka, pošta, komunikace. Kdo by to dnes dělal. Po zvolení Havla se těmto lidem vysmívali, že všechna práce musí být placená. Pak to stát prodal a těmto lidem nezaplatil, proč ? A nyní nechce nikdo zadarmo pohnout prstem, čeká, co mu dá stát. Tak je to i s bydlením.
No a jak si toho ti lidé vážili! U nás lidé včetně mých rodičů takto postavili dětské hřiště. A běda tomu, kdo by tam něco ničil. No pokud dnes někdo něco ničí, nesmí dostat ani ten pohlavek, že jo, tak se může jen smát...Ale o tom jsou tu jiné články.
Mluvíte nesmysly. Každý tvor svého potomka potrestá pokud dělá něco, co nemá. A někdy docela krutě. Vy asi toho o přírodě a zvířatech moc nevíte.
Přesně. Protože na prvním místě je přežití. A mláďata, včetně lidských, nemají zkušenosti. Když to nejde po dobrém (u lidí vysvětlováním), tak halt po zlém. Lepší plácnuté mládě než mrtvé mládě.
Vždyť už je to já nevím kolikátý článek na stejné téma. To nás jako testujou, jestli změníme názor, nebo co? Když mi 3 letý vnouček pořád z legrace vbíhal do silnice, nic nedbal na vysvětlování, že...atd. a smál se tomu, že se fakt zlobím, dostal prostě na zadek. A řval jak tur na celou ulici. A ať mi někdo zkusí říct, že jsem ho plácnout neměla! Howgh. Už mě tyhle plkočlánky nebaví.
122
Sledujících
2
Sleduje
122
Sledujících
2
Sleduje
Jenže tyto informace (o víkendu) jsou obvykle na žádost dětí, kterým tyto informace (co mají přinést) byly poskytnuty daleko dříve, obvykle minimálně o týden. A děti samy prosí - "ještě nám to večer připomeňte paní učitelko" přes WA skupinu a nebo do Edupage. Když nepřipomenu, tak to polovina dětí nedonese, ačkoliv o tom věděli týden nebo 14 dní předem.
2 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
No tak špatný systém. Jak psáno výše - zlaté žákovské knížky, tam bylo vše včas. Jestli ono není pohodlnější kliknutím rozeslat zprávu všem rodičům najednou...Ale už od třetí třídy jsme si psali takováto upozornění do žákovských sami. A kdo nenapsal, měl průšvih. Byla to i výchova k zodpovědnosti.