Jsem dcera kadeřnice, ročník 1951. Často jsem se v kadeřnictví - žádný salon ! -vyskytovala. Pomáhala jsem, skládala jsem ručníky, třídila natáčky, pinety...
Občas jsem sloužila jako pokusný králík, když se na mně máma a její kolegyně učily proplétané drdoly.
Autorka článku plete páté přes deváté, rozsah 50.léta až po Lucii Bílou.
Je pravda, že výběr šamponů nebyl tak velký jako dnes, ale není pravda, že byl jen kopřivový a březový. Atd.....
A jen pro vysvětlení rozdílu mezi rokem 1956 a 1965 - tuzér v roce 1956 byl 50 haléřů nebo 1 koruna a v roce 1965 to bylo cca 5 korun.
Autorka by měla raději zalézt do kouta, mlčet a NEPSAT!
Paní Jindro Pelikánová, kolik je vám let? Kolik vánoc jste za socialismu zažila, že píšete takovou směs polopravd a úplných nesmyslů!
"Skleněné vánoční ozdoby, které na nás zbyly." No, že se nestydíte! V Československu se vyrábělo a dodávalo na domácí trh spousta krásných, skleněných ozdob. Mám je ještě doma - kus 3 Kč. Ano, jiné platy, ale ozdoby byly běžně k dostání.
Dnes levné plastové ozdoby z Číny a skleněnou ozdobu člověk musí hledat.
Samopal tedy můj bratr nikdy nedostal (ani můj syn ne), stavebnici Merkur ano, ale hrál si s ní spíš táta.
Angličáky - víte co to bylo za problém sehnat v roce 1980 angličáka???? V roce 1962 můj bratr ani netušil, že něco jako angličák existuje.
A tak bych mohla pokračovat...
Často jsem se zastávala českých mužů, s několika výhradami: nemají moc smyslu pro romantiku, pravda trochu zapáchají, protože nepoužívají deodoranty, po dvacítce přestávají na sebe dbát....
Po přečtení příspěvků k návrhu definice znásilnění jsem došla k závěru, že zřejmě bude lepší, když jako Češi vymřeme - protože pánové z této diskuze (až na jednu výjimku) jsou naprosto NEVHODNÍ jako dárci spermatu pro další generaci Čechů.
A navíc jednomu každému bych přála, aby si zažili alespoň jeden pokus o znásilnění.
Howgh.
Lidi, vy neumíte číst, nebo NEROZUMÍTE psanému slovu?
V článku se píše:
.. aby jim pomohla, spojila se s laboratoří líčidel filmového studia Barrandov a vznikl krém..
Následně
Knoblochová pomáhala s jeho vývojem, výrobou i výběrem odstínů. Díky své dřívější spolupráci s firmou Max Factor, pro kterou předváděla přes tehdejší Tuzex, totiž věděla o make-upu víc než kdokoliv jiný v Československu.
V textu se netvrdí, že ona krém vymyslela! Paní Knoblochová byla iniciátorem vzniku make-upu. Bez její iniciativy/poptávky by pan Ing. Boublík make-up nevymyslel, protože by ho to ani nenapadlo – v té době čeští muži o líčení nevěděli vůbec nic, max znali lak na nehty!
Vzhledem ke svému věku si velmi dobře pamatuji na tubičky make-upu Dermacol, poprvé jsem ho použila v tanečních na prodloužené. Dobře ho rozetřít dalo trochu námahy, ale opravdu překryl prakticky všechno.
Vzhledem k tomu, že je mně těch 70, tak jsem se zamyslela, co z toho bych si vzala na sebe na dnešní setkání s přáteli?
V žádném případě turban! I když modelka je šarmantní dáma, vypadá v něm trapně a vyniknou vrásky v obličeji.
Kimono? Krásné! Ale kam? Doma super, ale ven? Nevím.... snad v lázních?
Kalhotový kostým pěkný, ale k němu tenisky ? Vypadá to hrozně. Na trhu jsou pohodlné a sportovní boty, sandály, které by ladily lépe.
Boty jsou u všech modelů problém, v tomto věku většina žen už má nějaký problém s nohama, i tato pěkná paní, jak je vidět, takže ty boty na fotkách jsou opravdu špatná rada. Nejvíce mne rozesmála věta u posledních letních šatů: prý pokud nějaký špíček, tak stahovací prádlo! Autorovi/autorce radím, vezměte si v létě, když je venku 30 stupňů, stahovací prádlo - a teprve potom dávejte rady!
Ale díky za pokus ukázat módu pro ženy 70 +
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Procenta? Nás pan učitel na češtinu klasifikoval diktáty: 1 chyba stupeň dolů!
Takže za čtyři chyby 5.
Tvrdil, že když nebudeme umět biologii nebo zeměpis, tak to bude smutné. Ale jako Češi musíme umět svůj jazyk i kdyby nám to do hlavy musel natlouct.
2 odpovědi