Pane Zemane, jestli si pletete komposter s lednici, vazne si kladu otazku, jak to u vas doma vypada. 😉
(na znamky z fyziky nebo chemie se ptat nebudu, tam je to jasny, i kdyz se snazite tvarit premoudrele)
Paní Klímová, ona doba už trochu pokročila a kompostér není jen to, v čem se něco rozkládá a smrdí. Asi byste se měla přestat ztrapňovat neustálým vyvracením argumentů lidí, kteří se Vám to snaží vysvětlit, a spíš si o tom něco zjistěte. Dneska i v domácnostech mají lidi kromě košů i kompostéry na zpracování bioodpadu v kuchyni a věřte, že to žádný zápach nevydává a není to nic v rozporu s hygienou. Naopak…
A samozřelmě se to v kuchyni neválí týdny, ale likviduje se to stejně, jako když vynášejí koše. Jenom ta zpracovaná hmota najde ještě další využití, a o tom to je…
Tady je jen jeden příklad z mnoha, kompostér do domácí kuchyně:
ČOIka by to předala Celní správě, protože v tom jeli cizínci. A to se vědělo předem. Je to tak těžké pochopit? O nějaký hluk a vytržnosti tam v podstatě nešlo. Hledali zboží.
Ale lidem v okolí nejde o nějaké zboží!!! Jde jim o jejich bezpečnost, o jejich majetek a chtějí, aby se řešily drogy, zbraně, střelba, násilí! To je tak těžké pochopit, že to se po otvíračce fakt nevyřeší?! Že je to jen zástěrka a už dlouhodobě se tu ustupuje někomu s politickými konexemi a mafiánskými praktikami. Stejně jako je tomu v jeho druhém klubu V Jámě v centru Prahy!!!
Tedy je třeba ve svém úsilí pokračovat. Respektuji Váš poznatek, že jsem naivní humorista, ale - komu není rady, tomu není pomoci. Vím o čem píši. Sám jsem dosáhl něčeho nad čím renomovaní advokáti kroutili hlavami, že: "Kdybych to neviděl na vlastní oči, tak bych tomu nevěřil..."
Spolu s tím (ruku v ruce) mám pochopení pro Vaši/vaši zoufalost občanů Žižkova, neboť postupujete rigorózně v intencích legislativy a ono se děje - vlastně se neděje nic. Dnešní akci Celní správy a PČR pak (téměř) právem považujete za divadýlko.
Interpelace jsou de facto k ničemu i na nejvyšší politické úrovni (tady v Česku), tedy se jimi Radnice P-3 zabývá jen ve chvíli kdy ji zoufalý a naštvaný občan či zastupitel hájící zájmy občanů doopravdy, přednáší. Pak si dají kafčo, cigárko a za 20 minut ani neví, že někdo interpeloval.
Jak jsem zmínil - chce to soustavnou, věcnou a tedy relevantní mravenčí práci a dotahovat věci.
Věřím ve Váš/váš úspěch...
Vážený pane, patrně nechápete, na co poukazuji. Pokud má někdo konexe na to, aby jako mafián dostával státní zakázky, má asi patrně z vyšších míst krytá záda. A opravdu nejsem zvědavá na Vaše poučování, co je a není potřeba dělat. A obyvatelům z okolí, kteří se bojí o svoji bezpečnost a svůj majetek, je nějaká soustavná mravenčí práce leda tak na prd, když se to vleče roky. Dál nehodlám diskutovat s někým, kdo se tu vytahuje svými “úspěchy” a nechápe, že obyčejní lidé těžko mají šanci bojovat proti zkorumpovanému politickému světu a podsvětí…
Humorista?
Ani bych neřekl.., spíše bych se hodnotil opačně.
Svým příspěvkem jsem chtěl říct pouze to, že naše legislativa nástroje má, ale špatně se s ními pracuje.
Soustavný tlak od občanů - ale soustavný a věcný! - přinese své ovoce.
Je třeba vše monitorovat a neustále doplňovat podání o nové poznatky a "toto" podání je pak základem dalších podání a ta jsou doplňována dál a dál.
ÚMČ, PČR, MP, SZ, - a pořád dokola. Opakování je matka moudrosti a někdy i úspěšného počinu.
Nejde jen nadávat na ÚMČ, PČR, MP, SZ, na stát. Stát je nástroj lidu a pokud s ním lid pracuje špatně, nelze za to vinit stát.
Po dnešku (v tom baru) mají všichni občané nárok na přístup k veřejně dostupným informacím, tedy se lze dotazovat na výsledky a další postup a pokud se nedostane odpovědi, tak zase dál brojit atd.
Jak říkám, resp. jak píši - legislativa je...
Obyvatelé z okolí to řeší opravdu velice intenzivně, vím o čem mluvím. Kdybyste si alespoň přečetl článek v odkazu, možná byste změnil názor. A pokud vám nestačí jako argument o zřejmém zametání problémů pod koberec skutečnost, že ukrajinský majitel dvou velice pochybných barů v Praze, kde probíhá soustavná kriminální činnost, získává státní zakázky za milionové částky a že k žádnému omezení činnosti nedošlo ani přes střelbu, drogy, ničení majetku atd., tak asi nebudete jen humorista, ale i dosti naivní…
Výňatek z článku (kromě toho neustálé písemné stížnosti, kontaktování policie, hygieny atd…):
“Už poněkolikáté si zástupci třetí pražské radnice vyslechli nářky občanů nad neutěšenou situací v ulici Řehořově. Tentokrát v rámci interpelací na posledním zasedání zastupitelstva Prahy 3.”
Jistě je třeba soustavné "podpory" z řad obyvatelstva, které se cítí (byť subjektivně) ohroženo provozem podniku, tzn. - trestní oznámení, stížnosti na ÚMČ a (dotáhnout to) odvolání proti rozhodnutí ÚMČ a toto vše soustavně - koordinace není zapotřebí, pokud se na elementární úrovni toto děje, resp. bude dít.
Vy jste humorista, že? Tady se to řeší již hodně dlouho a nic se neděje! Zásah po otevíračce je jen divadlo, aby to vypadalo, že se něco udělalo. Tady zcela zřejmě majiteli baru nikdo nic omezovat nechce, protože má patrně dostatečně dlouhé prsty a potřebné styky. Těžko by jinak s takovou pověstí dostával státní zakázky…
A co nekolkované cigarety a alkohol? Šli tam určitě na udání, takže Celní správa v absolutním pořádku. Tohle městská a ani státní neřeší, a když na to narazí, tak stejně předává Celní správě.
Neokolkované zboží mohla řešit i ČOIka. Tohle bylo divadlo pro místní obyvatele, kteří si dlouhodobě stěžují a nic se neděje. Majitel baru má patrně dlouhé prsty, když dostává i státní zakázky…
A já mám na mysli ty kteří automaticky odsuzují všechny Ukrajince. A ty kteří se místo věcného komentáře zmůžou jen na hloupýho smajlíka. 🤔
Tenhle bar Ukrajinec vlastní a chodí tam z 90 % hlavně Ukrajinci. Jedou tam drogy, zbraně, násilí, zkuste si tam zajít na drink a uvidíte, jak budete upalovat… To, co je tady teď, nejsou ti původní chudáci, co sem jezdili opravdu vydělávat peníze…
podle mě tady šlo o to ne sebrat pár chuligánů, ale sebrat důkazy, aby mohli zasáhnout proti mafiánům, kteří podnik řídí ..., ti, co se tam chodí rvát, jsou pěšáci. ti skuteční bossi nejdou tolik vidět. za mě dobrý
Kdyby opravdu chtěli sebrat důkazy, jdou tam po půlnoci. Tohle mohla zvládnout i ČOIka… Po otevíračce tam neměli co najít, přes pár neokolkovaných flašek a cigaret se na bossy opravdu nedostanou, to se hodí na personál…
Milá paní, sociální pojištění je příjem státního rozpočtu, stejně jako platby pojišťovnám eufemisticky označené za platby státních pojištěnců. Všichni víme, že jsou určovány politicky, nikoliv podle rozvahy.
.
Podstatou toho, co jsem psal, je to, že zaměstnanec musí mít určitou spolumotivaci, spoluúčast na tom, jak bude nemocenskou čerpat. Zaměstnavatel ji sice proplácí, ale zaměstnanec to vlastně nepozná. Stát to samozřejmě také pozná, protože v době nemocenské zaměstnavatel neodvádí pojistné.
.
Je hezké, že jste mě poučila o technikáliích, ale tomu hlavnímu, tedy aby zaměstnanec kryl pár dní ze svého, jste se mnoha slovy vyhnula.
Vážený pane, byla tu řeč o pobírání nemocenské a na to jsem reagovala! Doslova jste napsal: “ Podle mě by krátké nemoci, se kterými se dá počítat (jarní a podzimní nachlazení, bradavice, ...), neměly být kryté nemocenskou.”
Tedy jsem uvedla, že nemocenskou není kryto prvních 14 dnů!!! Stejně jako jsem opravila další nesmysl u tvrzení, že se z tohoto pojištění hradí léčba nemocí…
Zaměstnanec to na výplatě pochopitelně pozná, protože náhrada mzdy není v plné výši platu, opět tvrdíte další nesmysl!!! Náhrada mzdy je prvních 14 vyplácena ve výši 60 % z redukovaného průměrného hodinového výdělku!!!
A jestliže stát přenesl svou povinnost v úhradě nemocenské za prvních 14 dnů na zaměstnavatele, tak opravdu těch pár stovek za sociální pojištění, které u krátkodobých nemocí neobdrží, považuji za tristní argument. Stát prvních 14 dnů šetří na úkor zaměstnavatelů tisícové částky za nemocenské (které nemusí vyplácet), a to přesto, že dostává řádné pojistné od zaměstnanců i zaměstnavatelů. Nevidím tedy jediný důvod, proč by zaměstnanec měl krátkodobé nemoci pokrývat ze svého! Pokud ano, tak je třeba zavést jinou formu úhrady pojištění, kde by tyto dny byly vyloučeny z platby pojištění. Pokud za ně stát pojistné inkasuje, musí počítat i s plněním, tedy s vyplácením nemocenské nebo náhrady mzdy…
Čísla hovoří jinak. Systém není založen na tom, že Vaše pojištění pokryje Vaše nemoci. Ale třeba i na tom, že cizí pojištění jednou - nedejpánbu - pokryje Vaši léčbu rakoviny, nebo třeba léčbu neduhů stáří (na které jde čím dál víc peněz). Takže si můžete vybrat, jestli chcete víc platit na odvodech, nebo přijmout kousek spoluúčasti, která Vám sice trochu peněz taky ubere, ale vyřadí ze hry zneužívání jinými (což zase pomže všem, i vám).
Vážený pane Šilhavý, hrajete si tu na odborníka a přitom plácáte dohromady absolutní nesmysly…
Tak především zaprvé - prvních 14 dnů nemoci se nemocenská nepobírá, tedy nic se neplatí ze státního systému!!! Za prvních 14 dnů dočasné pracovní neschopnosti vyplácí ZAMĚSTNAVATEL zaměstnanci tzv. náhradu mzdy za nemoc, až od 15. dne nemoci pobírá nemocný nemocenskou (dávku vyplácenou státem). Pokud tedy někoho krátkodobá nemoc něco stojí, je to zaměstnavatel! V článku se tedy k tomu také vyjadřuje viceprezident Hospodářské komory Tomáš Prouza a Vy jste asi článek nepochopil...
Zadruhé si udělejte pořádek v druzích pojištění. Pokud člověk pobírá nemocenskou, pokrývá ji nemocenské pojištění, tedy jedna část sociálního pojištění. A z toho se rozhodně nepokrývá léčba jakékoliv nemoci nebo neduhů stáří pojištěného, ani solidárně nikoho dalšího, jak nesmyslně uvádíte jako příklad! K úhradě zdravotní péče slouží ZDRAVOTNÍ pojištění, a to zase nijak nesouvisí s vyplácením nemocenských dávek.
Takže pokud si chcete hrát na vzdělaného, doporučuji napřed znalosti získat, pak teprve radit druhým…
1
Sledujících
1
Sleduje
1
Sledujících
1
Sleduje
Zkuste oleje vanilkové rohlíčky😆😆😆
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nejsem tak omezená, ale pečení není jen vánoční cukroví. Používají to do těst na bábovky a různá těsta na koláče na plech…