No, zanedlouho tuto profesi nebude nikdo chtít dělat. Hrubý plat začínajícího učitele je 32800 (12. platová třída), tj 23.000 čistého, pokud má nějaké osobní ohodnocení, 2x do roka odměnu, tak je to zhruba 25.000 čistého. Plat učitele v předsmrtném tedy posledním stupni před důchodem je zhruba od 10.000 Kč vyšší než na startu, tedy 42.780 hrubého, čistého cca 30.000 Kč, s příplatky za věrnost a statečnost cca 35.000 Kč. Kdo z mladých chce jít dělat tuto profesi? Možná jen ten, kdo se nikdy neožení, nevdá, neplánuje mít rodinu, bude žít celoživotně u rodičů, protože na vlastní bydlení si nikdy jen z učitelského platu nenašetří...Pojďte nám pomoct, nejvíce sháníme učitele ICT, kteří umí programovací jazyky, grafiky, síťaře... Vám, kteří nemáte vysokoškolské vzdělání vzkazuji - nevadí. V kuchyni potřebujeme 6 dalších pracovníků, z 12 kuchařů a kuchařek máme pouze 6, kteří za plat 18.000 čistého vaří cca 1000 jídel denně...
Je smutné toto sledovat... Nájemníci obecních bytů Brna střed nebo Brna sever, ve kterých žijí desítky let, se snaží odkoupit byty do vlastnictví a Magistrát města Brna jejich žádosti opakovaně zamítá a zvedá nájmy do částek, které jsou pro důchodce a střední třídu obrovskou zátěží. V dopisech oznamujících zvýšení nájmů jim radí, aby si požádali o příspěvek na bydlení. Ve finále, pokud utíkají do menších bytů, vnutí jím povinně inflační doložku do nájmu. Takže těm, kteří se přestěhovali např. v roce 2021 do menšího bytu, tak těm se zvedl nájem o více než 30 %, nehledě na to, že občanský zákoník praví, že nájem nelze za poslední 3 roky zvednout o více než 20 %. Ti s inflační doložkou v nájemní smlouvě mají prostě smůlu, nikoho to nezajímá. Toto kupčení s obecními byty v Brně je jen smutný evergreen, který nikdy neskončí. Zdá se, že politická zvůle je silnější než spravedlnost.
A to je přesně ta nástraha umělé inteligence k mladé generaci a jejich psychickému rozpoložení, které není dobré, vědci se nám totiž snaží namluvit, že ji vrátili k životu, což je neskutečná lež a je zde plno lidí, kteří tuto informaci nedokáží vstřebat a pracovat s ní, že to je těžký úlet. Tito lidé pak nerozpoznají na internetu, co je skutečné a co ne, řítíme se do obrovského průseru kvůli desinterpretacím.
Co má společného umělá inteligence s rekonstrukcí tváře té nebohé ženy? Nějak nemohu v článku najít slova o AI... Rekonstrukce pomocí 3D a DNA se provádí už mnoho let a nevidím v ní nic špatného. A slova "oživit tvář" jsou v tomto článku jen krásnou metaforou, byť by si ta žena opravdu zasloužila za to utrpení, které ji způsobili, oživit a prožít normální život bez bolesti a strachu.
Existovalo, jen jich nebylo tolik jako odborných. Dost často lidé netuší co to lyceum je a co čekat. Absolventi nejsou tak liší jako gymnazisti.
Syn má též ekonomické lyceum
RVP pro všeobecné lyceum do roku 2024 na stránkách NPI není. Teprve se připravuje...Pokud máte na mysli Kombinované lyceum, je toto rovněž zaměřeno na nějakou odbornost...
Syn vystudoval Lyceum a podle výsledků u přijímacích zkoušek na VŠ je kvalitnější lyceum než gympl. Lyceum je těžší
V nadpise článku je: V Česku se od roku 2025 spustí vzdělávání v novém oboru všeobecné lyceum. To znamená, že všeobecné lyceum doposud v našem vzdělávacím systému neexistovalo. Existují pouze odborně zaměřená lycea, například technická lycea, ekonomická lycea, pedagogická lycea. Váš syn tedy studoval nějaké odborně zaměřené lyceum... A ano, věřím tomu, že v přijímacím řízení mohl mít lepší výsledky než absolventi gymnázií. Perspektivu vidím právě u těchto odborných lyceí, kdy například absolvent ekonomického lycea hlásící se na ekonomickou fakultu má matematiku, kterou ke studiu na VŠ potřebuje, na stejné úrovni jako absolvent gymnázia, ale navíc má výhodu, že už měl na lyceu ochutnávku ekonomických předmětů, ovládá účetnictví, má přehled o základních ekonomických pojmech, má základy marketingu a managementu, zvládá ekonomické výpočty... Bohužel u všeobecného lycea toto nevidím a jsem opravdu zvědavá na rámcový vzdělávací program tohoto oboru.
Jaký bude rozdíl mezi všeobecným lyceem a gymnáziem? Bude to méně náročné gymnázium pro ty, kdož nemají předpoklady studovat na gymnáziu a nechtějí na střední odbornou školu, kde by se něco naučili a po dostudování mohlí jít přímo do praxe pracovat? Vnímám to jako další krok likvidace středního odborného vzdělání.
Proč musí učitel pořád blábolit u tabule o něčem, co dnes v sekundě vyjede každý průměrný chatbot? Všechno je to otázka informací, technologií a financí. Dřív měli informace k dispozici zejména učitelé, dnes je může mít každý žák a student ve stejném rozsahu a kvalitě ve svém mobilu nebo tabletu. Pomocí hypertextových odkazů ve Wikipedii nebo Kiwixu lze nastudovat jakékoli téma i s kontextem a souvislostmi. Možný je i výklad a správná interpretace obsahu, pokud není zřejmý jeho přesný význam. Buď se lze doptat dobrého chatbota, nastudovat online materiály z referencí nebo zadat pokročilý dotaz do vyhledávače. Možností je mnoho. Takto si lze osvojit téměř každý tematický celek, zvláště pokud se jedná o popisné vědy. U technických a odborných předmětů lze dostat teoretický základ jako definice, vzorce, značení a manuály činností, ale často i výklad zákonů, a to někdy i na odborné bázi. Jak je z textu výše zřejmé, až kolem 80 procent školních procesů lze už dnes efektivně nahradit používáním moderních elektronických prostředků a jejich aplikací. Uvádím zde odkazy, které prezentují Francii od roku 1814 až do roku 1940. Tyto zdroje poskytují daleko větší přehled než se učí na školách. A jsou to informace, které poskytují i kontext. Jsou ucelenější než výklad na školách. Stačí se jen trochu na obsah soustředit. Je to téma, které se učí jen minimálně pro svou složitost a nedostupnost. Jak učit a naučit látku dítě popisuji výše. Totéž lze najít i v Kiwixu. Pokud chcete mizernou efektivitu za obrovské náklady, není vám pomoci. Bankrot státu není daleko. Pak už bude příliš pozdě.
Chci, aby moji studenti používali hlavně svůj vlastní mozek, rozvíjeli svou vlastní inteligenci a nebyli odkázání na chatbota nebo cokoli jiného. Je na opravdu tak zlé?
Školství dostávalo do roku 2019 asi 180 mld. korun ročně, dnes jim nestačí 275 mld. Který obor si takhle polepšil? přitom výsledky jsou takové, že se v mezinárodních SCIO testch stále propadáme. Zkuste mi někdo vysvětlit ZA CO!! mají ti kantoři brát plat 60 tisíc hrubého včetně prázdnin?
Pane Hanzle, započítal jste tu armádu asistentů, kteří nastoupili do škol s přijatou inkluzí. Máte nějaké dítě ve škole? Zeptejte se, kolik ta škola má asistentů...Dětí, které potřebují asistenta, bohužel přibývá....Stejně tak psychologů a speciálních pedagogů, kteří pracují s dětmi se specifickými poruchami učení, autisty, ADHD...těch také přibývá ..O inflaci nemluvě...A to, že plat učitelů čin> 130 % průměrné mzdy, je velká lež této vlády.
válku vždy rozpoutá tak 500-1000 lidí. běžný občan má dost svých starostí, a je mu v podstatě jedno jak se žije o 300km daleko. v RF jsou volby zkreslené, takže vám jako rusovi nezbude než držet pusu a krok. dokud ale budou lidé chodit k volbám v RF tak to bude špatné. a že opěvují Putina, no propaganda je toho plná, ale myslím že realita bude jiná. u nás taky někdo opěvuje Konečnou.
"K tomu, aby zlo zvítězilo stačí, když dobří lidé budou sedět a nic nedělat", řekl Edmund Burke. A to se právě v Rusku děje... i ti mlčící nesou zodpovědnost za napadení Ukrajiny, zabíjení jejich obyvatel.
Asi jste reagovala na paní Johnovou😀, ale odpovídáte mně☘️, nepsala jsem nic o titulu PaedDr. Vím, jak se píše, ale promiňte, celkem záměrně jsem nechtěla vyjmenovávat škálu titulů udělovaných u nás v minulosti, fakt záměrně🍃.
Ano, odpovídala jsem paní Johnové, tak se omlouvám, že jsem svoji odpověď pověsila na tu Vaši.
Tento komentář byl smazán uživatelem.
Doktor pedagogiky se správně píše PaedDr. a byl udělován na základě rigorózní zkoušky a obhajoby rigorózní práce, zadarmo rozhodně nebyl. Jinak nemáte pravdu. Stačí, když se podíváte do Wikipedie na to, jaké tituly zde byly udělovány před revolucí. Bylo jich poměrně hodně. Z těch opravdu směšných to byl titul RSDr. - doktor sociálně politických věd, který byl udělován v letech 1949-1952 absolventům vysoké školy politické a sociální, za minulého režimu ho dostávali nejvyšší komunističtí pohlaváři, politruci...
Asi jste nebyl ve vesnické hospodě. QR kód je tam něco z vesmíru.
Je načase, aby se hospodští upgradovali. Většina vesničanů, které znám, má docela nabušené mobily a starší generace, které mají "futuristické" mobily, se mohou prokazovat certifikátem na papíře. Pan Horák (viz výše) má pravdu. V Německu a Rakousku to funguje normálně a rozhodně si o těch lidech nemyslím, že jsou stádem tupých ovcí, jak je tady někteří prezentují. Nazvala bych to spíš ohleduplností...
95
Sledujících
0
Sleduje
95
Sledujících
0
Sleduje
jj, Čechy neobsluhujeme.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Tak to si musíte zajet do obce Havraníky. Mají tam restauraci Tři koruny, hezký český název..., ale českou klientelu tam odmítají obsloužit a nemusíte mít s sebou ani děti. Když tam vstoupíte a zeptáte se, zda mají volná místa, rovnou vám řeknou: Češi mají hospodu támhle přes cestu... Obsluhují výhradně německy hovořící občany, nejlépe rakouské důchodce, kteří tam jezdí výletními autobusy na oběd...
2 odpovědi