Olympiáda je výročním svátkem světového sportu. Poslední ceremoniál vyvolává přání jisté tečky. Více už opravdu ne! Oslavu chápu, všichni se těší, snad každý si vybere oblíbený sport a soutěž. Náklady na "karneval" jsou ohromující a zcestné. Proč to neinvestovat přímo do sportu. Námětů nepřeberně. Špatná propagace či reklama. Skutečným sportovním svátkem a zážitkem nedávných dnů byl hokej, fotbal, Tour de France a tenis. Kupa radosti a nadšení. Pompéznosti nikomu nechybělo. Příštím pořadatelům přeji ubrat plyn a přidat triumfu sportu.
Moc hezky napsáno.
Pokud záměna písmen nemění význam slov je na místě tolerance.Zmíněnou ,,verlybu" jsme dětem tolerovali (pro dětské jazýčky to byl menší jazykolam) a věkem s rozšířením slovní zásoby děti k správné výslovnosti samy došly. A že špatně vyslovuji ,,imbus" jsem se dověděl až teď z článku.No, nikdy není pozdě se poučit. 🙂
Trochu problém je,když se jedná o význam slov. Běžná záměna slov ,,holt" a ,,hold". Každé s úplně odlišným významem. Příkladů je mnoho ale dokud se domluvíme ještě to není nejhorší.
V diskuzích jsou opravdu velmi často zaměněna slova holt a hold.Lidé o jejich významu nepřemýšlí.
Píšu si do deníčku - Bob Kartouz, mistr dlouhých bezargumentačních obecných rozhovorů.
Když chceme obhajovat celý ten levicový ideologický guláš, měli bychom najít munici a vysvětlit, proč tato západní ideologie, která se už dávno vymkla z kloubů, je pro nás ta pravá. Bohužel, dostává se nám jen frází, klišé a nenávisti vůči součanému sociálnímu uspořádání světa.
A z deklarované potřeby boje proti dezinformacím ne kape, ale crčí demagogie a nesnášenlivost proti opozičním názorům. Ovšem autor má jeden problém, a sice svobodu slova v ústavě. Což nonšalantně smázne konstatováním, z něhož plyne, že svoboda slova není pro každého, ale jen pro ty správné názory.
Např. z volání po takových vzdělávacích aktivitám, které jsou zaměřeny na informační gramotnost, vyčuhuje čertovo kopýtko v tom, že se nám dostává současně informace o informační negramotnosti absolventů našich škol a současně, že je to musíme teprve naučit. Hle levicová touha po názorově stejnorodé mase.
Vidím také nepochopení našeho právního řádu a Istambulské úmluvy (o potírání násilí proti ženám). Úmluva je ovšem určena pro nápravu situace v primitivních zemí (ženská obřízka, rozšířené znásilňování apod.), a ne pro vyspělé země, kde tyto věci dávno řeší právo.
Šíření nenávistných projevů by podle autora mělo být více trestáno. No proč ne - když jde o intenzivní projev, každý může dát podnět policii, i Bob Kartouz. Proč to nedělá a jen rozpráví o nutnosti odstrašení a o hranici svobody slova, to je mi záhadou.
Protože zde máme ústavu a soudy, které jediné nám tyto věcí mohou vysvětlit.
Velmi přesně zhodnoceno.
17 listopad 89 a vůbec převraty v tehdy socialistických zemích se taky dají chápat jako podvod Západu na země Bývalého socialistického bloku.
Bohatá západoevropská společnost, kde všichni usilovně pracují k obecnému prospěchu a k ještě většímu bohatství a ekonomické stabilitě, společnost, ke které jsme vzhlíželi a kterou nám populističtí sluníčkoví politici typu Václava Havla slibovali za pár let dosáhnout. přestala existovat mnohem dříve než jsme dosáhli aspoň na dohjled k ní.
Dneska starší evropská generace, která byla ochotna pracovat naplno na společenské prosperitě končí, odchází do důchodu a nová generace pracovat odmítá, zvláště manuálně a místo toho se snaží živit všelijakým neproduktivním aktivismem. Progresívním levičáckým WOKE aktivismem, proimigračním aktivismem, zeleným aktivismem. Bohatství, které evropská společnost nahromadila za století usilovné práce předků, se nyní v Západní Evropě masívně rozhazuje do všelijakých žump, z nichž každá další je větší a spolykává víc než předchozí. Západní Evropa tak promrhává své zděděné bohatství a přední ekonomickou a politickou pozici ve světě ještě dříve, než bylo nám občanům z východního bloku dopřáno to bohatství a prosperitu okusit. Bohatství a prosperita Západní Evropy v roce 89 se tak jeví jako bludička nereálného mámení, za kterou jsme se vydali ze socialistického marasmu a zaostávání, abychom nakonec zapadli v bažině evropského bruselského marasmu a pod vlivem bruselských regulací, toho aktivismu a naposledy sebevražedného zeleného Green Dealu se propadli do ekonomické a politické nicoty.
Včera se nás syn ptal,jak jsme si představovali,že budeme po roce 89 žít a jaká bude společnost.Váš příspěvek mě velmi oslovil,protože přesně sdílím Vaše hodnocení představ a reality uplynulých 34 roků.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
No, já zbožňuju v roli Exnera Jiřího Kodeta. Ten prostě splňoval představy o Exnerovi jak jsem je získal z knížek.
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Pro mě to je Jiří Vala,elegán z Pokladu byzantského kupce.