Je jasně vidět, že se p. Válek nudí. Něco, co funguje je třeba zase rozmlátit, to mu jde skvěle. Může to být rizikové, ó jak šlechetné, tak co cigarety, alkohol, to také začnete omezovat? Co takhle zajistit dostatek sester, lékařů, léků? Co takhle rekonstrukce dětské nemocnice, pokud si dobře pamatuji, tak ty sklepy coby prostory pro malé děti byly v Praze. Ta dětská psychiatrická léčebna s okachlíkovanými pokoji pro duševně nemocné děti, tuším v Žatci? Co takhle zaplatit léčbu Maxíkovi, Adámkovi, Tomáškovi a stovkám dalších dětí? My občané to děláme za vás, pokud jste si nevšimli. Jsme dospělí a svéprávní, víme, co máme dělat. Tak už byste mohli začít i vy.
Opravdu v době finanční krize musíme za desítky miliónů vymýšlet něco, co už desetiletí dobře funguje? Je vidět, že to jsou skuteční odborníci, když právě teď objevili srovnávače. Slyšela jsem, že by se ty desítky miliónů hodily pro kuchařky ve školách, kdybyste náhodou nevěděl co s nimi, pane premiére.
Přesně, jak varují psychologové, bereme sobě i dětem touhy. Ten čas, kdy se všichni těšíme. Proč si nedokážeme počkat až přijde čas? Takhle se to kouzlo ztratí. Myslíme si, že můžeme vše. Pojďme se zastavit a s pokorou si uvědomme, že nemůžeme. Jsou věci, které mají svůj význam, svůj čas a my to máme respektovat, bez rozdílu.
Velký omyl, za služby ve zdravotnictví také platíme. Jen ne na místě, ale předem formou zdravotního pojištění. Jen pro upřesnění, a to nejsem odpůrcem poplatků. Omezí se nadužívání péče, povykládat si mohou pacienti i jinde. U pobytu v nemocnici je to naprosto jasné, doma také za jídlo elektřinu atd platíme.
Tak samozřejmě, než aby zvedl p. Jurečka ze židlí své podřízené a podíval se ve firmách na tzv. řetězení smluv, tak zruší zaměstnavatelům jednoduchý nástroj pro příležitostné zaměstnávání brigádníků. Cena práce brigádníka se tak dostane na mzdu zaměstnance. No a protože práce není stálá, tak se brigády zruší a hodí se to na kmenové zaměstnance bez nàhrady. A je to. Stejná machrovina jako vše z dílny této vlády.
Tak to je super nápad. Neumíme zajistit školky, tak to hodíme na lidi. Dáme jim pár kaček, matkám zavřeme huby, však mají kam dítě dát a můžou jít makat. Ušetříme na provozu školek a rodičák můžeme zkrátit. Když nebudeme moc otravovat kontrolama, tak to bude nějak fungovat. Ano nějak a do doby, než bude průšvih. Ptám se, jak musí být vybavena kuchyň, kdy a kdo bude připravovat jídlo, kdo bude uklízet, kdo a jak často bude provádět kontroly? Jak bude probíhat vzdělávání předškoláků v přítomnosti osmiměsíčního kojence? Opravdu to myslí piráti vážně nebo je to zase jen takový vtípek?
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Cenu může snížit pouze poptávka, stačí nahradit pár týdnů máslo něčím jiným. Zajímá mě, jak je možné, že se na pultech objevuje rozmražené máslo a spotřebitel o tom není informován. Nebo jsem si této informace nevšimla? Co dělá ČOI?