Tahle je aspoň vážně pěkná, ne jako některé dříve prezentované, kterým ostatní údajně děsně závidí a přitom není co.
Zároveň jako žena musím říct, že mi krásné a udržované ženy nijak nevadí (nevzbuzují ve mě závist toho "zlého" charakteru), co mě trochu dráždí jsou nevhodně oblečené ženy, myslím neadekvátně věku a příležitosti. Netvrdím, že to musí být její případ, z fotek vypadala oblečená celkem příčetně, ale když vidím čtyřicátnici s napěchovaným výstřihem až na břicho, v minisukni a na vysokých podpatcích, jak vede dítko do školky, zdá se mi to prostě nevhodný. Když takhle vyrazí v pátek s kámoškou do baru, tak proč ne, když se v tom cítí dobře. Ale stejně tak mi vadí třeba muži v džínách v divadle (a to obecně proti mužům ani džínám fakt nic nemám).
Trochu doufám, že to je jako s jinými pravidly v naší zemi...stejně jako většina lidí tuší, že když si při výletě na kole dá malé pivo, není úplně ohrožením silničního provozu, ale zakážou to úplně, protože když se povolí trochu, budou Češi překračovat hranici o to víc.
Jako skutečné bití dětí nechápu a rozhodně to vnímám jako patologii, kterou by společnost měla řešit a potírat. Ale plácnutí? Vysvětlujete batoleti, že nesmí strkat prsty do zásuvky, nenene, nedělá se...a ono to zkusí znova a znova...dáte si několik dalších koleček "nenene, to se nesmí" ještě párkrát a nakonec ho plácnete přes ručičku...dítě začne natahovat, má teda tu újmu (psali v článku), ale už nebude nic strkat do zásuvky. Když jsou pak trochu větší, už se s nimi dá domluvit, ale...vážně je taková újma dítě plácnout, když je třeba opakovaně drzé, pokud mu zároveň vysvětlíte proč přišel trest? Tak to přece funguje...neplníš si své povinnosti, nepřijde odměna...porušuješ pravidla, přijde trest. Sama jsem dostala jednou v životě facku od mamky za nějaký drzý komentář, když mi bylo asi 13 a víte co? Pochopila jsem, že i když mám jiný názor nebo v dané věci pravdu, existuje určitá hierarchie a tu je třeba ctít...což se mi hodilo ve škole a následně i v práci. A jestli si ze svého dětství nesu nějaký šrámy, není to tahle facka, spíš určité mindráky a manipulace z běžného soužití a "výchovy slovem". A když se zamýšlím...neznám ve svém okolí nikoho, kdo by v dospělosti měl problémy kvůli výprasku v dětství, ale znám dost lidí s mindráky kvůli nedostatku lásky, pochopení, nebo zájmu ze strany rodičů.
Včera jsem slyšel prohlásit ministra vnitra Rakušana, v tom smyslu, že volby musí proběhnout za každou cenu. Takže se mi udělalo špatně, v zaplavených oblastech neví, co budou dělat za hodinu, koho budou zachraňovat a on prohlásí, že nehledě na jejich obrovské problémy a neštěstí, budou lidi nutit volit, budou do toho dávat síly a prostředky, které jsou v této situaci naprosto nesmyslné. Je mi ze snahy dodržet termín voleb a z těch, kdo to chtějí naprosto zle. Za toto by měli dostat, co zaslouží. Až bude Rakušan sedět na místě, kde stál jeho dům, bude se dívat na zbytky obydlí a bude vynášet bahno ze sklepa, tak ať jde k volbám hledat volební komisi a ať v klidu odvolí.
Volit nikdo nikoho nenutí, je to právo, nikoli povinnost...lidi se na to často vybodnou jen proto, že mají jiný program, nebo že jim je to jedno, nezajímají se. Pokud někdo suší dům a k volbám nepůjde, je to jeho rozhodnutí a nikdo nemůže říct ani prd. Za sebe můžu říct, že jsem radši, když se to odvolí v řádném termínu, než aby se to o pár týdnů posunulo a vzrostly tak náklady na volby - ty peníze se teď dají určitě využít lépe než na přetiskování volebních lístků. A celkově teda...vláda si ty povodně nenapršela, to, že komunikovali, varovali a opatření, která byla možná, provedli včas (v době, kdy jsem si sama říkala "co blbnou, konečně trochu sprchne...") jim snad nikdo nemůže vyčítat, na všech úrovních to vidím jako dobře odkomunikované a v rámci možností zvládnuté. Je jasné, že celkem dobře zvládnutá krize se opozici týden před volbami nehodí, ale to je prostě vyšší moc. Šlachtovi jsem při vstupu do politiky celkem fandila (i když jsem ho nevolila), teď ale mele hrozný nesmysly...
V případě dětských pokojů mi tyhle vystajlovaný fotky, s designovým nábytkem, designovými obrazy, designovými hračkami (v počtu asi 5 kusů na celý pokoj) připadají hrozně vtipný...i přes veškerou snahu o minimalismus je pokojík našich dvou malých princezen nacpán panenkami (plus domeček, šatičky, kůň, nábyteček, nádobíčko...), plyšáky (a samozřejmě všechny potřebují), knížkami (ty expandují i do obýváku), obrázky v různém stádiu rozpracovanosti a souvisejícími výtvarnými pomůckami, různými stavebnicemi a hrami...no, až po strop. Kdybych je vypustila do těch krásných minimalistických pokojíků z přiložených fotek, buď by tam vydržely tak 10 minut a pak fňukaly, že není s čím si hrát, nebo by nějaké hračky našly v nějakých úložných prostorách a minimalismus by byl v háji...ale chápu, že jde o inspirační fotky, jen u jiných místností mi rozdíl mezi inspirační verzí a zabydleným prostorem připadá únosný, v případě dětského pokoje je to v podstatě zcestné...
Stát hází matkám klacky pod nohy. Nejsou školky ( nebo málo), nejsou školy tam kde měly být, střední taktéž, menší platy, za dítě ošetřovačka taky nic moc, a BYTY předražené. Státní nejsou. A dítě stojí do dospělosti miliony.
Myslím, že za spoustu jmenovaných příkoří nemůže až tak úplně stát...školy a školky zřizují Kraje, ceny bytů určuje trh, platy taky ovlivní jen u státních zaměstnanců. Ale je fakt, že podpora matek ze strany státu je asi jen mateřská a rodičovská. Pak asi nějaké příspěvky, které se ale týkají jen sociálně slabších matek. Takže celkově...nic moc...na druhou stranu je fakt, že jestli dnes někdo uvažuje, zda si pořídí děti (tedy je ve věku 25-35), tak už se státním důchodem beztak moc nepočítá...
tak ale nikde není jistota, že jednou přispěvateli budou, mnohem dříve budou opět z kasy čerpat (zdravotnictví, školství....) a za druhé, nikdo nahlas neřekne, že nejde ani tak o to, zda mají všichni děti, ale o to, že když bude ekonomika v riti, nepomůže nic
To je pravda... děti jako takové nejsou zárukou toho, že budou jednou "řádnými občany", kteří dodržují pravidla, chodí do práce a odvádí daně a navíc v této zemi. Každopádně bezdětnost je 100% zárukou toho, že žádnou takovou "součást soukolí" do systému nepřidáte. A myslím, že se shodneme, že obecně míra porodnosti je pro stát důležitým faktorem a že by ji měl podporovat.
A lidé co to nebudou zvládat?Půjdou pod most?Jsem rok 66 a už teď vím,že to do 65 let nedám. Takže když budu nucena jít do předčasného důchodu (z důvodu zdravotního)tak budu mít kráceny důchod i když budu mít odpracovaných skoro 47 let. Je to fér????
Jestli je to "fér" asi nejsem schopná říct, je fakt, že zavést minimální odpracované roky a zohlednit fyzickou náročnost práce by asi bylo na místě, mluvím ale o samotném principu nutnosti zvýšení věku odchodu do důchodu s ohledem na průměrnou délku dožití a počet narozených dětí. A ještě jednu provokativní myšlenku si dovolím...co kdyby se ti, kteří na to ještě mají čas, prostě podle toho zařídili? Nějaký finanční polštář, starat se o své zdraví (víc než polovina Čechů má nadváhu nebo jsou obézní, čtvrtina kouří, čtvrtina spadá do kategorie rizikového pití...), případně včas změnit pracovní pozici na takovou, kterou zvládnete? Samozřejmě pokud Vám táhne na 60, s tím moc nevymyslíte...
Že je třeba upravit věk odchodu do důchodu je jasné asi každému.
Bohužel není možné zohlednit všechny aspekty takže by mohli zohlednit alespoň ty základní jako je studium na VŠ, počet dětí, druh vykonávané práce a pod.
Nikdy to nebude úplně spravedlivé to by se musel každý člověk posuzovat zvlášť a to není možné jak z kapacitních důvodů tak z důvodu korupce.
Když koukám na výsledek ankety a aspoň na část diskuze, obávám se, že všem to jasné není...
A pokud si lidé nejsou schopni spočítat tu jednoduchou věc, že pokud se populace dožívá průměrně stále vyššího věku a zároveň se rodí méně dětí (tedy že populace jako celek stárne), bude se muset zvýšit i věk odchodu do důchodu, protože stát prostě neufinancuje tolik důchodců, pak se nedivím předvolebním průzkumům...
Asi bude i tohle individuální...naše školka je otevřena do 16:30, obvykle dítko vyzvedávám kolem 16.h, opravdu je jich tam tou dobou obvykle už jen pár. Když jsem se třeba v pátek, kdy tam opravdu zbyly v 16 hodin jen 2 děti, učitelce omlouvala, že jdu tak pozdě, tak byla překvapená, proč se omlouvám, že mají do 16:30, takže jdu úplně v pohodě včas. Ale od kamarádek jsem slyšela historky, že jinde jsou fakt kyselý, když tam hodinu před koncem provozu školky ještě nějaké dítě je.
Jinak teda fungujeme bez babiček, dědečků, tetiček či jiných pomocníků, s manželem to nějak vykrýváme, i když já mám tedy domluven "jen" 7 hodinový úvazek (a pružnou pracovní dobu). Moje práce navíc umožňuje home office, takže na "paragrafu" jsem nikdy nebyla, moji práci za mě nikdo neudělá, ve firmě se spoléhá na osobní zodpovědnost...a funguje to.
Plně souhlasím, i když myslím, že je to hodně o nastavení dané rodiny. A o tom, že matky musí mít dost mentální síly, aby se vyprdly na hodnocení a tlak okolí, aby se neporovnávaly se "supermatkami" (tedy ženami, pro něž je péče o děti a domácnost hlavním smyslem života), nebo nejlépe neporovnávaly vůbec a dělaly to podle sebe a svých blízkých, místo toho, aby se nechaly znejistět nějakou "pani na netu" nebo kámoškou, babičkou, tetou... která má jiný pohled na věc. Není tak těžké na nějaké nevyžádané rady či komentáře říct: "Děláme to tak, jak nám to vyhovuje. Vy si to dělejte tak, jak to vyhovuje vám a všichni budou spokojení."
Jo a co se týče závěrečné ankety, tak myslím, že je to individuální. Některé dítě je v pohodě pár hodin s vrstevníky už ve 2 letech, některé se ve školce necítí dobře ani ve 4. Ale pokud jde o nastavení pravidel, tak bych to viděla na jesle od 1 roku, školka od 2. Ale jako možnost, povinnost určitě ne (ale o to asi nikdo nemluví).
Tak stavební zákona také jenom obšlehli od Dostálové. Ani si to nikdo znovu nepřečetl, což je jasně vidět na poplatcích za studny.
Hm, až na to, že ani tohle není pravda. Předchozí stavební zákon byl 183/2006, podepisoval ho myslím Paroubek jako premiér. Dostálová "jen" nevelizovala, rozhodně netvořila zákon nový, nevymyslela celý systém, ale navazovala na platný. Aktuální úprava je větší než všech asi 30 novel, které proběhly, je to už "nový zákon", byť věcně v mnohém navazuje. A ano, má své mouchy (stejně jako všechny verze před ním).
Článek jsem nečetl, protože mi stačil nadpis (takže jestli text následně s nadpisem nekoresponduje, tak se omlouvám), ale již samotný nadpis je nesmysl. Bartoš vede ministerstvo, které v podstatě nemělo za úkol nic jiného než udělat digitalizaci veřejné správy, což ve výsledku smrsklo na to, aby fungovalo digitální stavební řízení. Nic jiného v podstatě téměř 3 roky nedělal (kromě ještě zamýšleného nesmyslu s koncem rodných čísel). Pokud je z toho ve finále takové fiasko, tak skutečně nemáme za co děkovat. Stovky milionů protekly a výsledek nula. Děkuji, ale to bych zvládl také za stovky milionů neudělat nic (tedy alespoň se tvářit, že jsem se o to pokusil)...
To je zajímavý...až na to, že to není pravda. Bartoš vede Ministerstvo pro místní rozvoj, jehož agenda je sakra širší, než digitalizace stavebního řízení (to si asi pletete s pozicí místopředsedy Vlády pro digitalizaci), nevelizovali celý stavební zákon, který zahrnuje jak stavební právo, tak i územní plánování a související vyhlášky, celé je to poměrně dost komplexní a zahrnuje to mnoho právních předpisů a metodik. Že to nebude úplně ok hned po startu se tušilo. Stejně, jako se tušilo, jaké problémy nadělá předchozí novela SZ, kterou schválila Dostálová (na povel Babiše...protože to nevadí, že to není doladěný, potřebujeme to vydat, abychom se mohli plácat po ramenou, že to je), jen to se tolik nerozmazávalo. Digitalizovaly se doklady, přihlašování na střední školy (tam byly tak ze začátku problémy) a z pohledu mladší generace "díky za to". Tady se nadává na běhání po úřadech a když to někdo zkusí digitalizovat, tak je to špatně. Jenže Bartoš nevyvíjel appku, jejíž jedinou funkcí je nahrát pdfka a někam to poslat, ale řešil celej ten systém a to je sakra jiná liga. Nevím, jaká je Vaše odbornost a znalost problematiky (podle toho, co píšete, asi spíš mimo obor), ale troufám si říct, že to, co on, byste nezvládl...protože to, že to hned nefunguje jak má, fakt neznamená, že neudělal nic.
Chůze je zadarmo, i tak trpí více než 60% lidí v ČR nadváhou nebo obezitou.
==
To je zase nadpis, to jako bych já napsal vzduch je zdarma, i tak více než ?% trpí astmatem nebo dušností. Nebo se snad do budoucna počítá s tím že se bude za chůzi platit. Tak jako je dálniční známka, tak si chodci budou kupovat chodníkovou známku? Nebo jak to autor myslel?
Myslím, že autorka navazuje na některý z předchozích článků na téma obezity, který řešil, že nezdravé jídlo rozhodně není levnější než zdravé a že obezita není o tom, že někdo nemá finance na zdravý životní styl. V diskuzi se právě řešilo o téma sportu/pohybu a že je to drahé. Takže myslím, že cílem bylo ukázat, že se můžete rozumně stravovat a rozumně hýbat i s malým rozpočtem a že finance (a jejich nedostatek) jsou výmluva pro lenost stejně jako pro cpaní se výživově nevyváženým bordelem...
Tohle je smutné a nefair na obě strany.
Jsem proti, aby se trans muži, přeoperovaní na ženy, účastnili ženských klání.
Jenomže ona se narodila jako žena, s ženskými orgány, z pohledu anatomie je to rozená žena. Ale její tělo má prostě má chromozom XY, produkuje testosteronu jako muž. A co teď? Je průměrně silnější jak ženy, ale slabší jak chlapi, co má dělat?
No, asi by se nemusela živit jako profesionální sportovkyně. Kdyby pracovala v kanceláři, na poště, v obchodě, na poště, na stavbě...prostě se živila čímkoli jiným, než soupeřením se ženami, které díky vrozené anomálii fyzicky převyšuje, nikoho by to nepobuřovalo (nebo by takových bylo minimum).
Člověk může jíst celý den jenom zeleninu a pak Vám doktor řekne,že jste anorektik, že byste měl víc jíst nebo když řeknete ,že jíte zeleninové večeře. Nakonec se to vrátí vždy do starých kolejí ,jakmile se přestanete soustředit na zeleninové pokrmy a na hubnutí, to by člověk ani celej den nemohl nic dělat a jen si dělat zeleninové jídelníčky,no prostě pro normální život nefukční ať už je to partberský nebo rodinný život. Kde by bral energii pro životní aktivity ? Jak by mohl v práci normálně fungovat a kde by bral energii na koníčky s partnerem ? Když by celý den jenom hladověl ? Si myslíte ,že vydržíte bez alkoholu ,když jedete na dovolenou ,při slavnostních událostech a když Vám tchán nabídne jen tak alkohol ? No to rozhodně ne. Navíc po třicítce ,už ani nepoznáte rozdíl ,kdy jíte zeleninu a kdy ne ,to už nezhubnete po rajčeti ani kilo ,tak nevim co potom ve 40 nebo 50 letech ?
No to je známá věc, že mnoho obézních lidí je podvyživených. Pokud budete jíst jen zeleninu, budete mít nedostatek bílkovin a tuků, pravděpodobně i energie, protože té okurky byste musela sníst přes 10 kg, abyste se kaloricky dostala na normální příjem. Je důležité hlídat si vyváženost makrosložek a najít si jídelníček, který budete mít dlouhodobě, to, že vydržíte týden jen na zelenině, budete mít furt hlad, budete unavená a podrážděná, neuvidíte výsledek a tak se na to vybodnete, Vám ve výsledku jen ublíží. Pokud si to neumíte vymyslet a propočítat sama (což je úplně v pořádku), existují výživoví poradci, kteří by Vám měli být schopni sestavit jídelníček na míru. Je to rozhodně lepší investice než zázračné hubnoucí přípravky...
Určité lidé, například s poruchami osobnosti jako třeba HPO, s poruchami pozornosti ADHD, ADD, úzkostnými poruchami, PTSD...a mohla bych pokračovat, mají zkrátka k závislostem větší sklony a vyhýbat se jimi během krizových období v životě je pro ně těžší než pro ostatní. Já nepíšu, že se to nemá řešit, ale tak jednoduché, jak se to popisuje v článku, to opravdu není. Závislost na jídle chce řešit jako každou jinou závislost.
Je pravda, že případě psychických poruch je to určitě jiné. A taky že třeba v případě dospívajících je to s tou zodpovědností za vlastní život taky trochu složitější. Celkově si ale myslím, že procento lidí s těmito problémy bude mnohonásobně nižší, než procento lidí s nadváhou či obezitou...
To musel napsat nějaký hubeňour ,co nemá představu o obezitě a o genech a zdědil luxusní postavu po rodičích bez práce. Nikdo jiný by takovou kravinu nenapsal.
Četla jste mou odpověď Alici Dundrové? Věřte mi, že hubený geny fakt nemám. Hlídám si co jím, kdy a kolik, sportuju a fyzicky pracuju, luxusní postavu úplně nemám (jako na předvádění plavek to fakt není), ale BMI mám v normě, jsem zdravá a v přiměřené kondici. Právě pro tuto zkušenost si dovoluji vyslovit názor, že je to výmluva, byť samozřejmě startovní podmínky dětí z "tlustých rodin" jsou jiné než dětí "střízlíků".
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Nechápu, co na tom lidi nechápou? To je přece matematika - a tu jsme se učili už v 1. ročníku základní školy: jde jen o sčítání a odčítání! Tak - když si politici, kteří dělají tu práci "lehkou" a odchází tedy do důchodu co nejpozději a léty té politické nebo úřední praxe se jim platy stále zvyšují automaticky a tak když si ještě přidávají NAVÍC ta procenta - čili už dokonce těch 14% (!!!), musí přece někde "jinde" UBRAT: státní kasa NENÍ nafukovací, z té DOKONCE spíše ubývá, než aby tam přibývalo! A tak JEDNODUŠE: 1+1-2=(?)… Tedy - musí nastat pozdější odchod do důchodu (samozřejmě, že hlavně dělníků, co tu "republiku" ve skutečnosti drží nad vodou), kde jinde UŠETŘIT ty prachy na zvyšování platů politiků a těch přemnožených úředníků? A co myslíte, že s tím udělá soudruh Babiš to příští volební období, když v kase "ubývá"? Dá ze svého? Sám (a mnoho dalších) má málo!! A těch "kámošů" a "věrných", co ještě potřebuje dostat do úřadů…
Ani ten "komunismus" není žádná bájná chiméra! Kdyby se ve vládách postupně vystřídaly všechny existující strany a do politiky a úřadů si také dosadily všechny své "kámoše" a "věrné", tak už jsme VŠICHNI politiky nebo státními úředníky, DOBŘE zabezpečení v mládí se všemi těmi výhodami, co už nyní mají (a dají se přece vymyslet i mnohé další!), a co teprve ty vysoké důchody na stáří!! No přece, DOKONALÝ komunismus!!! Asi bezdomovců se to netýká - ti už ho mají dnes…
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
No, když jste u té matematiky - poslanecká sněmovna má 200 poslanců, průměrný základní plat je v současnosti cca 100 tisíc. Pokud se zvýší plat o 13%, znamená to tedy navýšení o 2,6 milionu za měsíc za celou PS, 31,2 milionu ročně. Lidí nad 65 let je v ČR (data ČSÚ) 20,5 % populace, tedy 2,24 milionu. Pokud ročně odejde do důchodu cca 100 tisíc lidí, při průměrném důchodu je to 2,07 miliardy měsíčně, 24,8 miliardy ročně. A to jsou "jen" noví důchodci a ten počet odpovídá průměru za minulé roky, očekává se odchod do důchodu těch silnějších ročníků. Jestli si z té základky pamatujete rozdíl mezi milionem a miliardou, je Vám asi jasné, že co se týče rozpočtu státu, jsme úplně jinde.
Samozřejmě z morálního hlediska je poněkud problematické si přidávat, když jiné zkrouhnou ( i když zvýšení důchodového věku se bude týkat i jich), z hlediska rozpočtu je to ale velmi malá položka...
1 odpověď