Tak já mám štěstí, že manžel se sám aktivně zapojuje do péče o syna. Nemá problém ho přebalit, okoupat, převléknout, hrát si s ním. Dokonce mu chce udělat i příkrmy z jím vypěstované zeleniny. Ano je pravda, že přes týden je víc v práci než s námi doma, ale víkendy a svátky se nám věnuje na 100%. Když k tomu připočtu bezvadné babičky, které se div nepředhánějí aby mohly vnuka vidět a hlídat je pro mě mateřství opravdu to nejúžasnější co mě mohlo potkat.
Je mi jasné, že kojení je pro syna to nejlepší, ale upřímně kdyby neexistovalo tak se taky zlobit nebudu. Je opravdu svým způsobem omezující. Představa, že si sednu třeba v parku na lavičku a musím odhalit soukromou část svého těla je nepříjemná. Doma nemám problém dát synovi ,,cucnout,, klidně co hodinu. Ale na veřejnosti bych se styděla. Ještě že existují umělé výživy.
Svádět neochotu mít děti na dobu je podle mě hloupost. Doba byla vždycky nějaká a rodilo se. To jen dnes, kdy žijeme v relativním bezpečí a blahobytu máme pocit, že pokud nemáme vilu, několik aut, x krát ročně exotickou dovolenou, oblečení světoznámých značek a měsíční plat minimálně 50 000 měsíčně jsme méněcenní a nemůžeme být šťastní. Přitom dítě chce jen náš čas, péči a lásku. A to odvádí pozornost od honby za výše zmíněným rádoby dokonalým životem.
Nejspíš si to slíznu, ale tohle mi přijde jako takový hon na čarodějnice. To co se stalo je nepochybně tragédie a moje sestra s rodinou žije jen kousek od Houstoně, kde bydlel ten vrah takže možná nechybělo moc a mohla být taky obětí. Je to šílená představa. Jenže to neznamená přestat žít a kolektivně truchlit. Nejvíc se to dotýká příbuzných obětí. My ostatní můžeme s nimi soucítit, ale proč přestat žít svůj život, který to nijak nepoznamenalo?
Jako prodavačka toho času na mateřské musím souhlasit. Volající, chrchlající zákazník, který přijde pár minut před zavírací dobou je opravdu na odstřel. Můžete mě ukamenovat, ale rozhodně nejsem zastáncem hesla náš zákazník náš pán. To vede jen k přesvědčení, že prodavač je sluha a otrok ke kterému se nemusí chovat slušně, ale on k němu jako k božstvu. I prodavač je člověk stejně jako zákazník a obě strany by měly zachovat určitý respekt a slušnost.
V článku mě zaujalo tvrzení divačky, že náhradní mateřství je neetické. Ano je to velmi citlivá a specifická situace, ale v tomhle případě logické. Gábina je mladá žena, která s partnerem chce rodinu a jiný způsob bohužel není. Problém bych viděla spíš v náhradní matce. Jako matka si nedokážu představit, že bych devět měsíců nosila v sobě miminko a po porodu ho měla dát pryč. Najít ženu, která to dokáže je strašně těžké až bych řekla téměř nemožné.
Naštěstí my tohle s manželem nebudeme muset řešit. Dědeček i obě babičky budou za tři roky v důchodu a na vnuka se těší a když budeme přes léto v práci rádi pohlídají. Jinak by to byl dost problém. Zvlášť když manžel pracuje ve firmě kde je přes léto sezóna a nejvíc práce. Už když nastupoval a to bylo na nižší pozici než jakou má teď mu řekli,že v létě je dovolená výjimečná a to jen pro dělníky.
Nějaké oficiálnější pojetí návštěvy bych pochopila v případě, že například jdu poprvé k rodičům partnera nebo k někomu koho neznám a budu mu teprve představena. Ale přijde mi divné dělat z návštěvy přátel či příbuzných se kterými jsem v běžném kontaktu událost hodnou mezinárodní pozornosti. Vždyť to nikoho nemůže bavit se pořád hlídat jestli správně sedí, jak drží skleničku a co si milostivě může vzít z pohoštění. Návštěva má být hlavně příjemně strávený čas s fajn lidmi. A neohlášené návštěvy pro mě taky nejsou problém. Něco malého na stůl se doma vždycky najde. Normálnímu člověku je jasné, že když přijde neohlášený tak nemůže čekat raut jak na plese.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Jako bych četla o sobě. Už od dětství jsem si připadala jako mimoň. Ne že bych nechtěla se přátelit,ale měla jsem pocit, že si nemám s ostatními co říct. Dnes bych řekla, že to je spíš můj nedostatek sebevědomí. Chci udělat dojem a moc přemýšlím co říct až nakonec neřeknu nic a působím jako namyšlená, nudná slepice.