Na dovolené po ČR mám ten samý dojem. Mění se pouze počet navštívených zlodějů, někdy jich je za dovču víc, někdy míň. Každopádně obchoďák to jistí, když už je to přes čáru.
Přesně. V létě, po návštěvě dalších koutů naší malebné země jsme se usnesli, že už opravdu ne. Možná víkend někdy-někam, spojeno s návštěvou kamarádů, příbuzných, ale cíleně dovolená v CZ nikoliv.
Takže dlužím, jsem v exekuci, mám samozřejmě nataženou ruku směrem k státu a abych náhodou své dluhy nemusel platit, nechám si prachy od daňových poplatníků posílat na jiný účet… Jak tohle může být léta běžná praxe? Jak je možné, že se stát nechá zas a znovu odrbávat? “Superdávka” je asi jediný opravdu smysluplný počin naší současné vlády, já bych klidně ještě přitvrdil.
Pane Valášku, úplně s vámi souhlasím a přiznávám, že NECHÁPU, že to takto léta funguje a nikdo to neřešil. Takže exekuční dlužníci natahují ruku směrem ke státu, nechají si posílat peníze kam chtějí, stát nejenom že totoleruje, ale akceptuje - takže vlastně ví, že je příjemcem dávky vesele "ojeb***n" a teď se ukazuje, že to BUDE PROBLÉM!!! Zajímalo by mě, jestli ty dávky dostávají i ti, kteří dluží něco státu nebo obci nebo zdravotní pojišťovně. Pokud ano, tak nám, tím myslím státu, není pomoci.
Školství je služba placená z veřejných prostředků. Je tedy svatým právem občana vyjadřovat se k její kvalitě i kritizovat nedostatky.
Jen by pak ale občan měl být schopen také akceptovat odpovědi, které vycházejí ze znalosti problematiky a měl by být schopen přijmout i odpověď, která se mu vůbec nemusí líbit. (Třeba to, že školství v ČR poskytuje v mezinárodním srovnání nadprůměrné výsledky za hluboce podprůměrné náklady.)
Proti věcné, slušně formulované a relevantními argumenty podložené kritice nelze nic namítat.
Jenže naprostá většina "kritiky" práce učitelů je na úrovni "absolventa školy života" po desátém pivu. Tedy zhruba toto: "učitelé mají samé prázdniny, samé volno, po obědě jsou doma, jsou neschopní, nic nenaučí, protože sami nic neumí (kdyby uměli tak nedělají učitele) a ještě si furt stěžujou". (Volil jsem slušné formulace, obvykle je to horší.)
Vrcholem tohoto typu argumentace je pak obvykle perla typu: "Když se jim nelíbí, ať jdou dělat do fabriky. Rychle by z tama utekli."
Indiánské přísloví říká: "Nesuď nikoho, když jsi nechodil rok v jeho mokasínách."
Mluvila jsem o připomínce - názoru - kritice ve slušné formě. Absolventy VŠŽ samozřejmě bereme s rezervou 😉
Tak děkujeme za objevný článek. Létání za pár stokorun trvá již hodně let a rozměry příručních zavazadel se zmenšily u všech low costů (první s tím přišel wizz air) zejména i proto, že někteří pasažéři si povolené rozměry vykládali po svém, jako zde přítomný autor, docházelo k bizarním situacím, kdy se tam prostě ty kufry-almary nevešly! Navádějte k vašim ojeb***m další lidi, však to je přece národní vlastnost, každé pravidlo tak nějak po česku ohnout... Docela mě zaráží, že máte nick "batůžkář" 😕
17
Sledujících
0
Sleduje
17
Sledujících
0
Sleduje
jak mohla baba vybírat prakticky cizí peníze v hotovosti? To jsme jak nějaká banánová republika. Já jsem asi najivně žil v představě, že když prodávám někomu dům a využiji k tomu advokátní úschovu tak je přesně definováno kolik peněz složím a na jaký účet budou následně převedeny prakticky to řidí banka a ten advokát zadá jenom termín převodu, ale s těmi penězi nijak nedisponuje.
1 odpověď
0
Sledujících
1
Sleduje
0
Sledujících
1
Sleduje
Ano, přesně tak to je. Peníze v úschově jsou oddělené, advokát s nimi nemůže disponovat. Nechápu, jak to mohlo tak dlouho procházet a fungovat.