Pracovala jsem přes 20 let ve zdravotnickém zařízení následné péče a mohla bych o příbuzných svých pacientů i jejich chování vůči starým rodičům psát romány. Na druhou stranu - mamince jsem vyřídila pobyt v domově pro seniory i s jejím přítelem - zdravotně i pohybově to už doma v paneláku s výtahem do mezipatra opravdu nešlo. Moje iluze, že budu za maminkou chodit a povídat si s ní o dobách minulých a zvycích na vesnici, kde v dětství žila, vzala za své. Maminka mě sekýruje jak malé děcko, dočkala jsem se i poznámky, že jsem tupá. (Mám vysokou školu a domluvím se třemi světovými jazyky.) Bohužel se z ní stala zlá osoba, takže jdu k ní na návštěvu vždycky se staženým žaludkem.
V případě naší rodiny se nejednalo o psí exkrementy, ale o kosti z kuřat a ryb, které pravidelně přistávaly na našem balkóně. Inkriminovanou sousedku bydlící o nad námi jsem přímo viděla, jak ty kosti hází. Zařvala jsem na ni a protože to nezabralo - dáma hned zalezla do bytu jak sysel do díry, příště jsem ty kosti sbalila do ubrousku a nacpala jí je do schránky na dopisy. A byl pokoj. Už se to neopakovalo.
Potrefená husa vždy zakejhá. Já jsem měla v nemocniční ambulanci na dveřích cedulku s nápisem - "Před vstupem do ambulance vypněte prosím svoje mobilní telefony." Nadřízená přikázala ceduli sundat, místo ní se vedle dveří na zdi ocitla ikona s přeškrtnutým telefonem. Řada pacientů na to vůbec nebrala zřetel, nechali svoje mobily vyzvánět, dokonce jeden z nich opustil ambulanci se zvonícím mobilem a výkřikem, že si nutně musí něco vyřídit. Vyšla jsem za ním se slovy - promiňte, též si musím něco vyřídit, odešla jsem pryč a nechala jej 20 min. čekat. Ten zíral. A o špinavých a zapáchajících pacientech bych mohla napsat román. Takže sorry, v případě slovenského lékaře žádné urážky nevidím.
Před pár lety nádherná, opěvovaná destinace, pro každého evropana nezkrotná touha vidět alespoň jednou .. sladkou Paříž .. stačilo pár let, aby se z města módy, lásky a umění, stalo místo strachu, obav a násilí .. to protože se Evropa dala ve své zaslepenosti, jakési falešné vizi multikultovního a mírumilovného soužití, zcela ovládnout a obsadit agresivními, invazivními nájezdníky, kteří přišli k prostřenému stolu, hladoví a natěšení, jak si to užijí, bez práce, kriminálníci, netáhla .. a daří se jim to .. budiž to varovným mementem pro ostatní státy, které ještě tak úplně nezhlouply ..
Madam - multikulturního soužití, ne multikultovního!
Celerová remuláda k pečené rybě a pečeným bramborám: celer na nudličky, cibulku nadrobno. Oboje opéct na oleji do křupava, osolit, opepřit, přidat trochu cukru a zakapat vinným octem. Částečně nechat zchladnout, oloupaná jablka nakrájet na nudličky a vmíchat do remulády. Nakonec nalámat jádra z vlašských ořechů a přidat k tomu. Je to báseň.
Chápu sice rozrušení paní doktorky, ale tu rasu si mohla odpustit 😟 a při konfliktu se měla hned obrátit na Policii
Sorry, ale když má ambulanci přeplněnou malými pacienty (je zimní období), určitě má čas na vyvolávání policii a čekání, až přijedou problém vyřešit - stejně bohužel nevyřeší nic. Asi jste nikdy v ambulanci nepracovala, já ano.
U nás doma (za dob 80.let) vždycky zbyly brambory vařené ve slupce. Oloupala jsem je, protlačila sítkem na brambory, hranolky opekla na sádle do zlatova. Osolila jsem je, pak na ně prolisovala stroužek česneku a nechala jen krátce prohřát, aby nezhořkl. Nakonec jsem je posypala nahrubo nastrouhaným eidamem a nechala ho rozpustit. Byla to neuvěřitelná dobrota (a pořád pro mě je).
Vážený pane "psychologu", máme vnoučka 3 a 3/4 roku a želvičku zelenavou - už od mala je chlapeček veden k tomu, že se zvířátky se musí zacházet citlivě. Sama jsem jako předškolačka vyrůstala na venkově, měla jsem ochočenou slepičku, která běhala na zavolání, a nosila jsem ji v náruči. Ani kůzlata jsem nikdy netýrala. Tyhle chlapečky chytnout a zmydlit jim zadek. Odborník necht' si odpustí kecy o zvířecích předcích!!
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Když jsem já sama přiváděla na svět dceru, pravidelně mě paní doktorka sledovala + samozřejmě dítě, zda jsou srdeční ozvy dítěte v pořádku, byly podávány infuse s Oxytocinem k vyvolání spontánního porodu. Protože tento nebyl možný pro asynklitismus (dítě nevstupovalo do porodních cest záhlavím, jak je nutno, ale obličejem), okamžitě po konsultaci se zástupkyní primáře následovala sekce (císařský řez). Upřímně - kdybych nebyla v péči vynikající porodnice a lékařů, tento mail bych nyní nepsala. Nevím, jak probíhala pravidelná kontrola rodičky v případě výše uvedeného článku.