Nevím řeší nájemní smlouvy, ale co když nájemní smlouvu napíšu na babičku a ta již bude pronajímat pomocí smlouvy podnájemní (samozřejmě se o to budu stále starat já), tam se dají řetězit smlouvy do aleluja.
Přesně, podnájemní smlouva je bez možnosti podmínek státu. Výpověď na hodinu je běžná. A to se stane. Novelou zákona už nájemní smlouvy nebudou ale je podnájemní. Bohužel. Cesty jak to takto vyřešit jsou. Stačí založit sro za 1 Kč. A jste z toho venku jako majitel. Nájemce = podnájemce na tom bude hůře.
Vy jste dobře naivní..97% nájemníků jsou slušní lidé, kteří platí nájem včas, nedělají bordel..
Problém je , že naprostá většina pronajímatelů jsou neskutečně hamižní jedinci, kterým to nestačí a musí každý rok zvyšovat nájem o nesmysly..
Pak si divi, že tímhle střídáním po roce narazí na neplatiče..
Ano poslední 2 roky je taková inflace, že i majitel bytu má zvýšené náklady a musí zdražit. Skuste začít nadávat v obchodě, že musí zlevnit máslo nebo vejce. Nebo řekněte stavebním profesím, že ceny budou mít stále stejné, protože nájemci nezvedli výplatu. Hlavně že si soudci a politici výplaty zvedli dle zákona to je asi ok?
Než jsem si za socialismu postavil domek na vesnici (3 roční platy řadového VŠ technika v chemickém průmyslu), bydlel jsem postupně ve dvou podnikových bytech. Žádné omezení podobného druhu jak uvádí článek tam nebylo. Záleželo na dohodě a snaze o dobré vztahy s ostatními nájemníky. Mimochodem nájemné a energie byly tenkrát nepodstatné položky rodinného rozpočtu. ......Tak nevím, jestli opravdu žijeme v těch nejlepších časech.
A pivo stálo 1,20kč. Nechte se trasportovat 40 let nazpět, kdy všichni kradli a všechno bylo všech.
Pronajímal jsem podle vaší teorie za méně a na menší riziko. Nájemník jak si všechno opraví, nekouří a nemá zvířata. První rok, celkem O. K. až na tu kočku, po které tedy zatím uklízeli. Ovšem pak to začalo, opravovat jsem jim musel jezdit i splachování, smrad po kočce všude, poškrábané vybavené a v posledních měsících začali i kouřit všude. Nakonec přestali platit, že si mám nájem stáhnout z kauce, tzn, nebylo z čeho strhnout škody. Nakonec hrozili soudem, když jsem jim řekl, že započtu kauci do dlužného nájmu a také do vymalování bytu, protože samozřejmě na malování se vykašlali.
Pronajímat už nikdy, to mne ani Pirát nedonutí. Škoda větší než výdělek.
Takovou zkušenost mám také
Pronajímání je obor podnikání a koupě bytu je investice jako každá jiná. Společně jako s každým oborem podnikání se nesou s pronajímáním nějaká pravidla (i ze strany nájemníka). A stejně jako jakákoliv jiná investice sebou koupě bytu nese rizika.
A u investic platí jednoduché pravidlo: čím vyšší chcete zisk, tím vyšší musíte podstoupit rizika. Neexistuje žádný investiční produkt bez rizika a zároveň s vysokým výnosem.
Jinými slovy můžete pronajmout byt za draho, kde si nájemník může myslet že si může dělat co chce protože přece platí hodně peněz a zničí ho (investice s vysokým rizikem a potencionálním vysokým výnosem), nebo ho pronajmout za rozumnou cenu někomu slušnému (nižší riziko, střední výnos), nebo ho nepronajímat vůbec (minimální rizika, nízký výnos). Záměrně píšu minimální rizika, vždy totiž hrozí třeba snížení hodnoty kvůli novým sousedům nebo třeba přírodní katastrofě).
Nízký nájem neznamená= slušný nájemník, spíše naopak. Vlastní zkušenost
Pronajímám 2+kk 52m2 v Praze 10 bez služeb za 15.500,-. To je takový standard. Dnešní cena tohoto bytu je minimálně 6 mil.Kč, takže výnosnost, dá-li se to tak vůbec nazvat je 3,1% před zdaněním, takže cca 2,6% netto!!! Inflaci mám stejnou jako nájemce, tedy 10% a kdybych na ten byt měl na hypotéku, tak za cca 6%, takže by nevynášel. Tento a podobné články obdobných "chytrolínů", tedy spíše trollů pouze vráží klíny mezi lidi a přitom by tyto klíny potřebovali vrazit někam tito pisálci
No nevím, myslet si, že si koupím na hypotéku byt a budu vydělávat je v ČR směšné. Kdo sám nepostavil nebo nekoupil za hotové ten má Smolíka. Kšeftujou jen ti co privatizovali byty za zlomek ceny bytu a pak ještě družstva dostali dotace od státu na rekonstrukce domů. Vše se samozřejmě platilo z daní všech- tedy i těch co neprivatizovali!!!!
Ona neexistuje jenom Praha, existují i levnější lokality, kde lze i při dnešní drahotě lze mít splátku kolo 15k
A vy jste se k bytu dostala jak? Koupila jste ho za tržní cenu, postavila vlastníma rukama nebo jste ho zprivatizovala za zlomek odhadní ceny? Nikdy by v ČR nebylo takové procento vlastníků bytů, kdyby se stát- obce nerozhodli byty prodávat nájemníkům za směšné peníze. Dnes stát- obce ty byty pro potřebný nemají a trh s byty je zdeformovaný. Jedni zprivatizovali byty a jiní měli smolíka. Kdyby byla rozumná deregulace nájmů včas tak by trh s byty a nájmy nezamrzl téměř do roku 2006. Každé podnikání krom majitelů domů mohlo generovat zisk. Majitelé ale suplovali stát zamrzlým nájemným a bujel černý trh s byty, ale ne na úrovni majitelů ale kšeftovali s nimi úředníci a nájemníci. Výraz odstupný( dle mě výpalné za nájem na dobu neurčitou) je přežitek a výtvor z postkomunistických zemí a s legálním podnikáním to nemá co společného. No a nyní majitelé od roku 2006 = tedy 17 let mají příjmy a mohli konečně domy opravit a tak by dle pěti debilů bylo vhodné zase nastavit vše tak jak za socíku!!!
Praxe je taková
Pokud tedy budou smlouvy na dobu 3 let, budou pak závazné pro obě strany? Asi těžko. Takže tyto smlouvy budou nevyžádané. Až budou muset majitelé podepisovat smlouvy na dobu neurčitou tak budou nájemníci zase kšeftovat s byty jak to dělali dříve.
Voda naše není , tak jako už skoro všechno v tomto našem polistopadovém Absurdistánu, protože patří Frantíkům, nebo-li Francouzům !
Voda naše je, ale tyto zdroje čerpají a posílají lidem a firmám společnosti z Francie a taky je kasírují. Zisky odvádí také do Francie a tam je i daní.
Zde tato společnost procentuelně platí městům na opravy a rekonstrukce, ale jelikož je to za prvé málo a za druhé se opravuje a renovuje špatně nehledě dlouhá desetiletí se tyto peníze ve vodárenství nenechaly a daly se jinam tak dnes tyto peníze chybí.
2
Sledujících
3
Sleduje
2
Sledujících
3
Sleduje
VZP jistinu do exekuce nikdy nedá, protože by nemohla dál požadovat další penále, které je vyšší nežli by přiznal soud v exekuci. Tím získává navrh vlastně penále z penále a dlužník nikdy nemá šanci zaplatit dluh. Pokud půjde dlužník k VZP a bude chtít zaplatit jen jistinu- základní dluh pak to není možné. VZP chce vždy uhradit napřed penále a jistinu nakonec.