Jak to, že školství u nás není pořád ideální? Průběh mé školní docházky byl: Nastoupila jsem do osmileté základní školy. Vyšla jsem ale už z deváté třídy ZŠ.
Byli jsme poslední ročník tříleté Střední všeobecně vzdělávací školy (další školní rok byla zavedena čtyřletá gymnázia). A Vysoká škola ekonomická měla deset semestrů, po nás byla zkrácena na osm, ale záhy opět prodloužena na deset.
Bez komentáře.
Článek je pěkný, ano. Jen v závěru nemohu souhlasit. A mám skoro chuť se autora zeptat, kolik pak toho od A.Dumase přečetl? Asi nic moc. To by totiž nenapsal, že na jeho knihy sedá jen prach. A že film vzkřísil slávu Třech mušketýrů? To by se ale filmaři museli držet knižní předlohy. Některá zfilmování dílu spíše uškodila. A ještě další věc. Proč zdůrazňovat, že si A.Dumas upravoval historii podle svého? Je to přece beletrie a beletrie není vědecká práce z oboru historie. --- A. Dumas po zásluze leží dnes v Pantheonu vedle ostatních velikánů francouzské literatury.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Odporný a lživý článek. Autorko, když už to nevíte, tak co si třeba najít oficiální svátky v jiných zemích? Zjistila byste totiž, že třeba v Německu ani ve Francii není 24. prosinec volný den.
Je skvělé, že u nás je!
1 odpověď