Informováni všech, úřadů, médií, politiků před příchodem tohoto spíše méně ničivého hurikánu st.1 mělo charakter šíření poplašné zprávy. Zajímalo by mne zda škody vzniklé zbytečnou evakuaci milionů přesáhly rozsahem zcela běžné škody po tomto ne příliš velkém hurikánu.
Víte, že je lepší připravit se na nejhorší a doufat v nejlepší? Nebo vy byste nejraději řešil oběti než předběžná opatření? A ano, ten hurikán poté zeslábl, ale těch cca 40 tornád, co přišlo s ním, způsobilo největší škody a i díky opatřením nebyli zbytečné ztráty na životech.
No já ani moje děti nemají potřebu polykat magnetky, ale chodí do školy nebo do práce. nemají tetování nebo pearcing. Nevím co do toho pletete stařeckou demenci. Ty magnetky spolky hloupé děti, hloupých rodičů, které pořád čumí do mobilů.
Děti nemusí být hned hloupí a jejich rodiče taky ne, ale stačí se nechat strhnout partou 🙄 Jsou to děti a opravdu si nemusí uvědomovat rizika.
Jj, žena se stará, uklízí, pere, vaří, stará se o děti a muž chodí do práce, po práci si sedne k televizi nebo se věnuje koníčkům. No a po 10- 20 letech, žena řekne dost, nebudu otrokem, rozvedu se. No a přitom si stačilo rozdělit úkoly hned v počátku. Jestli si ženy myslí, že chlapa to trkne a pomůže sám od sebe, tak ne. Ten se spíš bude divit, cože ji to přeletělo přes nos, že tak prudí.
Naprostý souhlas.
U nás už k tomu má i web: Odkaz
Z webu: “Základní fráze v ruštině: Prosím, nebijte mě, nejsem západní agent!” 😂
Nejste sám, kdo toto udělal, ale přesto můžete žít z ruky do úst. Nadprůměrně vydělávajících VŠ znám hodně, ale stejně si nemohou nijak vyskakovat a dopřát současně oběma dětem to samé, dovolenou apod.. A nedej Bože, aby přišla nemoc, pak jste v háji úplně. A také zapomínáte na Gaussovu křivku. Přežít musí společnost jako celek a ne jen pár inteligentních lidí, kteří si to umí spočítat a naplánovat, ale hlavně, k čemu je mi svoboda rozhodování, když je člověk obírán systémem a za vybrané penítze nic nedostáváte zpět a osobní výhody za poškození všeho obyvatelstva má jen pár vládnoucích.
“Obírán systémem a za vybrané peníze nic nedostáváte zpět”? Pokud máte na mysli daně a sociální, zdravotní, tak ty se Vám vrací v podobě: základní zdravotní péče (o úrovni se tu nebudu dohadovat), jsou z toho placeni hasiči, policie, armáda, infrastruktura, sociální péče (důchody, příspěvky), školství, apod.. Ono se to nezdá, ale vrací se Vám toho docela dost. Nebo byste raději za vše platila přímo? Každý výjezd hasičů, každou návštěvu doktora a tím i úplně každý zákrok, nebyly by státní školy takže každý měsíc ještě školné…
Vždycky je to vina rodičů. Když jsem zjistila ,že můj syn otevírá vchodové dveře tak jsem okamžitě zamkla a klíče si pověsila. Takže mi nevykládejte, že není vina na straně rodičů. Ale to co píšete samozřejmě je jiný připad s tímhle to nelze srovnávat
Můj 3 letý si pro ty klíče klidně vyleze i kdyby si měl poskládat věž třeba z půlky nábytku v domácnosti.
Naprosto souhlasím s každým Vaším slovem. Jen bych pár poznatků doplnila. Např. matka je doma s malým mimi a jeho starší sourozenec mladší 5 let je denně odváděn do MŠ, prý se sem těší atd. Často je tu takové dítě od otevření do zavření...Jako úča v MŠ to napíši na rovinu - takoví starší sourozenci se ve školce trápí, je jim líto, že tu musí být a maminka je doma a dává přednost malému. Nepodceňujme děti i v tomto věku, oni samy řeknou, že nechtějí mamince přidělávat starosti a tak raději jdou do školky. Můj osobní názor - starší sourozenec by se strašně rád podílel s maminkou na všem, kdyby měl šanci. Vím, co mi děti vyprávějí, jak by mamince s mimi pomáhaly, cítí se právem odstrčené, nechápou..A správná úča udělá všechno proto, aby se trpaslík cítil dobře a byl ve středu zájmu aspoň ve školce. Je mi líto , když vidím , kolik maminek se takhle chová. Chápu jejich slova, že si potřebují odpočinout, ale pak nerozumím, proč si ty děti pořizovaly. Máma si prostě nějaký čas, než děti povyrostou jen tak neodpočine.
Mám ráda větu: “proč si ty děti pořizovali”.
1)Tak třeba netušili jaký to bude zápřah a co opravdu pro to budou muset obětovat. Nebo jaké okolnosti nastanou (rozchod, nedostatek financí apod.). Pak opravdu přijde chvíle, kdy se potřebují aspoň “nadechnout”.
2) Nikdy nevíte dopředu jaké dítě bude povahově, protože někdo může mít spící pohodové dítko a druhý nespavce, který vyžaduje neustálou pozornost a to nemluvím o nějaké dlouhodobější nemoci..
Samozřejmě, když je to čistě pro pohodlí matky není to dobře, ale zase bych všechny matky, co dávají starší děti do MŠ neházela do jednoho pytle.
Naše děti mají striktně omezen pobyt u elektroniky a obrazovek jakékoli velikosti. Takźe ven chodí. V dnešní době, kdy jsou tyto drogy (ano, působí na stejná centra v mozku jako například opiáty…) podsouvány dětem, aby “nezlobily” a neobtěžovaly, to jinak nejde. A kazdý rodič, kdo toto nečiní, mlčky přihlíží jak se (a to velmi rychle) z jeho dětí stávají narkomani, nemocní na těle i duchu.
Máme opačný přístup. Děti můžou tablety, ale jak to není vzácný a zakázaný, tak je to nebaví. Tráví celé dny venku nebo si hezky hrají a zabaví se jinak. Zároveň švagrová povoluje jen na určitou dobu a její děti jsou tím posedlé a vyhledávají každou volnou chvilku, kdy můžou na tablet (potají). Moje děti si pak stěžují, že si s nimi nechtějí hrát a chtějí jen tablet.
Úžasná věc na lidské paměti je to, že potlačuje negativní vzpomínky. 😉 Jinak z Vašeho komentáře jste nepotřebovali jíst (tudíž nakupovat), nic zařizovat na úřadě, sociální kontakt nula (protože povídání s příbuznými a ostatními děti nudí), neprojevila se u nich vývojová fáze sebeprosazování (proto se ani nevztekali, když nebylo po jejich) a Vaše děti k Vám měli tak silné citové pouto, že nevyhledávali Vaši přítomnost ani když byli malé.
K tomu opravdu můžu jen gratulovat.
Já vůbec nechápu to rozdělení na děti vychované, které "sedí u stolu a nepípnou" a nevychované, které pobíhají a křičí. Věřte nebo ne, tohle není tak moc o výchově jako o temperamentu dítěte. Některé děti můžete vychovávat jak chcete, ale třeba ve 2-3 letech vám nebudou v tichosti sedět u stolu půl hodiny a koukat na vás, jak pijete kafe. A naopak. Některé děti nemusíte vychovávat vůbec, ale kam je postavíte, tam je za hodinu najdete. Každý by měl svoje dítě znát a chodit jen na místa, kde ostatním nevadí. Ale určitě nesouhlasím s tím, že dítě, které občas vykřikne nebo uteče od stolu, je "nevychované".
Amen! Krásně napsané!
Souhlasím. Ten článek mě také vytočil. Vše je o tolerantnosti a slušnosti z obou stran.
Máte pravdu. Navíc děti se učí hlavně z toho, co vidí kolem sebe a ne jen z toho, co se jim říká. Takže jestli se neumí chovat dospělí (tím nemyslím přímo jen rodiče), tak jak to můžeme vyžadovat po dětech? S dětmi sice do kaváren a restaurací skoro nechodím, ale může nastat situace, kdy tam výjimečně zajdeme třeba při výletě. A když čtu komentáře některých lidí, tak to aby se matka bála vlézt s dítětem někam jinam než je hřiště a pískoviště 😅 Zachvilku nebudou moct ani do obchodu. 🙈
Většině lidem je jedno kdo vyhraje. Realně ukrajina nemá moc šanci konflikt zvrátit a válka jednou skončí. Někdo prohrát musí. Země se bude otáčet i nadále. Rusko do přímého konfliktu s NATO nepůjde, a pokud chcete pomoct ukrajině, nejlepší bude jít pomoct na frontu.
Pokud Rusko vyhraje, tak se nezastaví. S jídlem totiž roste chuť a Rusko by získalo pocit neporazitelnosti a chtělo by víc.
Mě se líbí, jak někteří odsuzují TV, tablety, mobily, PC atd.. My třeba tohle nezakazujeme a švagrová jo. Výsledek je, že jejich děti po tom pálí při každé příležitosti a i potají. Našim dětem je to ukradené, protože to není zakázané a po chvíli je to stejně nebaví a jsou raději venku. Mluvím o dětech ve věku 3-9 let.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Fialové půlmozek 🤣🤣🤣
4 odpovědi
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Dobrá Čecha 🙈😂😂😂