To neni pravda. Lidem, kteri si tam prosli peklem, je vhodne dat prostor k takove verejne zpovedi. Me to vubec neurazi a jsem jim vdecny za narocnou praci, kterou tam odvedli. A to rikam jako clovek, ktereho se tragedie osobne dotkla a ktery stal pres most naproti budove a sledovla sanitky a policejni auta.
Čumilové, kteří nevědí nic.
Rusákům nelze věřit ani nos mezi očima. Ta svoloč 🤡 lže pokaždé, když pohybuje ústy.
Lhaní je historicky zakořeněným rysem ruské kultury.
Jak popisuje server The Conversation, ruština má pro slovo lež dva výrazy. První je lozh a druhý vraňjo. Obě slova mají odlišný etymologický původ, slovníky je ale často zaměňují, protože v základu znamenají lež.
V těchto lžích je nicméně rozdíl.
Lozh je holá nepravda, například když dítě řekne, že ve školce snědlo tři čokoládové bonbóny, ačkoliv jich ve skutečnosti snědlo pět. Pokud rodič u této události nebyl, pravděpodobně to řešit nebude. Jinými slovy lozh je uvěřitelná lež.
Oproti tomu vraňjo je akt vyslovování lží, o kterých je z jejich podstaty jasné, že nejsou pravda, a člověk, který je vyslovuje, ví, že druhá strana mu věřit nebude. Ale stejně je vysloví. Jsou to prostě lži, u kterých není ani snaha o serióznost.
Filozofický koncept lží rozebíral už Fjodor Michajlovič Dostojevskij ve svém románu Zločin a trest. Razumichin, přítel hlavního hrdiny, v jeden moment řekne:
„Já mám lhaní rád! Vraňjo je jediná výsada člověka mezi ostatními organismy. Přes lež k pravdě! Právě proto jsem člověk, že lžu. Říkat svou vlastní nepravdu je přece skoro lepší než hlásat jen cizí pravdu. V prvním případě jsi člověk, ale ve druhém jsi docela obyčejný papoušek.“
Fiala je ve lhaní lepší a Alenka taky.
1
Sledujících
0
Sleduje
1
Sledujících
0
Sleduje
Až to ukončí končí, končí i Zelenskij a to on nepotřebuje.