Víte, já má docela dobré zkušenosti s muži v mladém věku - uvolní mi místo v tramvaji, nabídnou pomoc se zavazadlem, když jsem zastavila autem v noci abych na silnici sebrala přejetou kunu, zastavil a zeptal se jestli nepotrebuji pomoc. Horší muži jsou ti starší, přes 40 a více. Ti mají věčně nějaké nepříjemné připomínky.
Současné vládě lze jistě oprávněně vyčítat mnohé, i premiéru Fialovi.
Problém je, RUDÁ Milano, že vy, coby fanatická babiška vidíte chyby jen na vámi nenáviděné vládě, ale co se týče vaší modly Babiše, jste naprosto nekritická, slepá a hluchá.
Nejprve si zameťte před vlastním prahem a pak kritizujte druhé, pokud možno se špetkou soudnosti a objektivity, která vám dlouhodobě schází.
Při všech přešlapech a chybách současné vlády, Petr Fiala rozhodně není takový psychopat jako bývalý premiér Babiš, který vědomě obětoval životy tisíců lidí, pro svůj úspěch ve volbách a popularitu u voličů.
Ti lidé zemřeli zbytečně a byli to převážně vaši vrstevníci - důchodci.
Ani to ale s fanatickou babiškou nehne, že? 😏
Nemluvě o rozvrácených veřejných financích, které po Babišově vládě zbyly.
Populista promrhal roky nebývalého ekonomického růstu, na kterém neměl žádnou zásluhu, jen měl to obrovské štěstí, že v těch časech hojnosti vládl a nevytvořil žádné rezervy na horší časy. Naopak, poslední zbytky rezerv z privatizačního fondu Schillerová rozpustila v rozpočtu, aby nimi vylepšila jeho schodek. A když přišla krize, Babišova vláda pokračovala v té žranici - na dluh a uplácení svých amorálních voličů, kteří tomu tunelování budoucnosti svých potomků nadšeně tleskají.
Nestydíte se ani trochu?
Njn, já vím, kde není charakter, není ani stud.
Když sleduji poslední veřejná vystoupení našeho pana premiéra, připomínaji mi v něčem poslední veřejná vystoupení amerického prezidenta Bidena. Možná pan Fiala není psychopat, ale rozhodně by měl zvážit návštěvu u specializovaného lékaře.
Kdyby populisté nezamrazili automat na platy soudců a politiků, tak se nemusely každý rok řešit tyto populistické hry kdo víc zamrazí platy politikům, ale tady jde hlavně o soudce a státní zástupce, kteří jsou s platy politiků svázáni a už 2x Ústavní soud řekl, že to zamrazení platů je protiústavní....
Také ale bylo řečeno, ze platy politiků nejsou provázány s platy soudců. A když šel změnit zákon na valorizace důchodu směrem k horšímu, nechápu proč nejde změnit automat na výpočet platů politiků: všichni by měli dostat nějaký základ (jako je to při výpočtu důchodu), pak nějaký děleno plus minus vzorec a vyšel by z toho plat politiků. V případě velké inflace bych jim plat snížila, protože nevedou hospodářství této země dobře, pokud k tomu došlo. K poznámkám, že kdejaký bagrista si vydělá 100 tisíc - ale 50 % lidi nedosáhne ani na medián 38 529 Kč v hrubém, což je asi 31 tisíc čistého a tak mi připadá nestoudné od poslanců a ostatních politiků chtít si přidat cokoliv - navíc když jak je vidět z jejich přiznání jim jejich platy neslouží k přežití, ale k ukládání peněz na zahraniční i tuzemská konta a hromadění investičního majetku. S tím nemá závist nic společného. Také bychom se mohli podívat na význam slova politik: člověk, který se věnuje veřejné práci a snaží se o zlepšení života svých spoluobčanů. Takže pokud se snaží politici zachránit rozpočet, nemělo by jim vůbec přijít na mysl hlavně si zvýšit své platy až o mzdu jednoho člověka. Protože to by pak význam slova politik v Česku byl - dělat politická bez ohledu na očekávání a životní úroveň jeho spoluobčanů.
Třeba dětství v Pionýru, spartakiády, tábor (lágr) v Artěku a dopisování si s pionýry ze SSSR? Takové shora organizované dětství?
A teď často čím dál krutější neorganizované dětské násilí ... Když se do těch dětských organizací netahalo moc politiky, bylo to fajn. Organizovaný byl i Junák, Sokol, Domkáři a nikdo to nehaní.
Podle Vás domácí čokoláda měla do čokolády daleko - nechápu proč, protože co se všechno cpe do čokolád v současnosti - podle mě nejlepší čokoláda, kterou jsem kdy jedla - díky tuku, který tenkrát na trhu byl. Krásně voněla a chutnala, maminka ji zamkla do skříně a přes dveře jsme cítili její vůni. Už nikdy takovou nikdo nevyrobí.
Autoři různých článku nám pořád předhazují - jak autorka říká - nostalgii po socialismu. Většina lidí, kteří tu dobu pamatují, na socialismus nemyslí. Většina lidí - i ti, kteří tu dobu nepamatují, se musí pěkně ohánět - mají starosti, jak se uživit a zaplatit všechny ty platby. A nejde o to, co je teď dražší nebo levnější než v socialismu. Jde o to, že ačkoliv člověk normálně pracuje, jeho mzda nestačí k normální životní úrovni. Spousta lidí nedosáhne na průměrnou mzdu, ale ani ta není zárukou normální životní úrovně. A rčení "každý svého štěstí strůjcem" - všichni nemůžeme být politici, majitelé velkých nebo malých firem, lékaři, právníci, sportovci, herci, zpěváci, influeceři atd. Potřebujeme zdravotní sestry, prodavače, dělníky v továrnách, pracovníky v zemědělství, řidiče, uklízeče, kuchaře a další. Bez nich byste - vážení lépe placení výše jmenovaní - nepřežili.
Tak třeba účty za telefon? Pevnou linku
Mělo v roce 89 pouze 30% domácnosti. Pevná linka stála v roce 50 kč a pak se účtovalo za volání.
Ale můžete se sám pustit do pátrání a budete dost nemile překvapen.
Chatgpt vám s tím částečně pomůže.
No ale představte si že se posílaly dopisy, telegramy, pohlednice, korespondaky a v každé vsi byla telefonní budka nebo někdo měl telefon kdo vás nechal zavolat v nejnutnějším případě. Posílaly se balíky poštou nebo po dráze. A jestli si myslí, že na západě to bylo lepší, tak se plete. Ještě po roce 2000 jsem na západě viděla dost zaostalých vesnic a domácností.
Mohu li srovnat svůj život a jeho kvalitu tehdy a dnes tak jsem se neměl nikdy tak dobře jako v současnosti. Ať už jde o kupní sílu, množství a výběr toho co si mohu koupit, možnost cestování a standard dovolených a výletů na které s rodinou jezdíme, vlastnictví automobilů, vlastní bydlení (jako dítě jsem spával v kuchyni velmi malého státního bytu v nájmu), až po mnohem lepší ovzduší a míru svobody. Samozřejmě je za tím spousta práce a také odpovědnost za vlastní život a konání. Od pradávna se ale říká že bez práce nejsou koláče a jak si kdo ustele tak si lehne. Dnes je na každém jakou cestou se vydá a může si vybrat. To je ten hlavní rozdíl proti tomu komunistickému hnusu před rokem 1989. Jsem rád že jsem se toho dožil.
A jaké jsou byty teď? Garsonky a 2+kk typické. Vždyť se jeďte podívat do těch bytečků - do ložnice by se mi vešla jen postel a nic jiného. A to spaní v malé kuchyni Vám ublížilo? A či to byla zásluha že jste spal v malé kuchyni? My spali v jedné ložnici s rodiči, dokud si nekoupili a neopravili dům, a to můj táta nedosáhl určitě na průměrný plat.
To jsou tak blbé články... Člověk někdy nemá slov. Nemůžete porovnávat kolik si můžete koupit másla za průměrnou mzdu, nejdřív porovnejte kolik z nich jsme dostali čistého, pak odečtěte náklady na bydlení. Beru o něco míň než průměrnou mzdu, z ní mi odečtou skoro pětinu na odvody státu a ze své čisté mzdy zaplatím polovinu na bydlení. V roce 1989 jsem brala průměrnou mzdu a za bydlení jsem možná zaplatila 500, spíš míň - nájem jsem měla 140 Kč. Jenomže kolik lidí bere průměrnou mzdu a kolik jich bralo v roce 1989? Kolik lidí mělo bydlení ještě levnější - od zaměstnavatele? Za kolik si mohli lidé postavit dům a koupit parcelu? Vím že parcela stála míň než průměrný měsíční plat. Lidé dostávali výhodné úvěry na stavbu. Družstevní byty stály do 30 tisíc. Mladí lidé dostávali výhodné novomanželské půjčky. Podniky poskytovaly výhodné bezúročné půjčky. Veřejná doprava fungovala všude i o vikendech. Navíc propast mezi pár procenty nejbohatších a obyčejnými lidmi se v současnosti prohlubuje a rozšiřuje. Jo to je hezké že si můžu koupit víc másla za průměrnou mzdu - máslo premražené, to je něco jiného než čerstvé tenkrát. Ani současné čerstvé máslo není tak kvalitní - se všemi technickými vymoženostmi. Tenkrát byl život jiný a teď také jiný. Teď se všichni chceme navzájem sdirat z kůže, obírat o prachy - banky, zaměstnavatelé, obchodníci, stát. Všichni si chtějí užívat cestování, věcí, vymoženosti. Tak porovnávat kolik si můžete koupit másla teď a kolik jsme mohli v roce 1989 je pěkná blbost.
Já bych chtěla vědět, co znamená "venkov". Už dlouho jsem neviděla nějakého praktika na vesnici. Většinou jsem dojížděla do okresního města, teď bydlím v menším městě, tady taky praktik je. Zato v Rakousku a v Německu jsou praktičtí lékaři na každé vesnici a dokonce pravidelně dojíždí za staršími klienty. Nebo když jsou nemocní. U nás to pomalu neexistuje, praktická lékařka nejela k mojí 82lete mamince, když byla nemocná.
Umělé rozdělování... Samozřejmě moje děti nemůžou úplně pochopit jak jsem žila já v dětství, já jsem zase nezažila to, co moje maminka, můj vnuk žije jinak než jeho rodiče, prarodiče a praprarodiče. Svět se mění. Já můžu respektovat člověka, který si to zaslouží - nemyslí si, že všechno zná, všechno ví, všude byl, i když ve skutečnosti zná prdlajs. Můžu respektovat člověka, který respektuje mě, a je jedno jestli je mu 20, 35, 60 nebo 80.
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Prededilam, že ANO volit nebudu, stejně ale ani ODS ne. Přesto si myslím, že negativní pohled na Babiše a ANO vytvářejí média, že málokdo zná Babiše osobně nebo alespoň tak, aby objektivně mohl posoudit, jaký je jako politik. V jeho prospěch naopak svědčí, že svůj poslanecký plat posílá charitě, a přispívá na dobročinné účely i ze svého podnikání (ať už je to kvůli daňovým úlevám nebo ne, já daruji a dary uvedu v daňovém přiznání také, o to víc můžu zase darovat), a svoji dobročinnost nedává na vědomí médiím. Tak se nedivte, že je mezi některými spoluobčany populární. Fiala po 3 letech nezájmu o své spoluobčany v posledním roce před volbami koná zoufale a dost trapné činy - viz Nutella, aktivitě na TikToku když ten je označen jako nebezpečný, slibování platů jako v Německu, řeči o fotbale a to nejlepší, co ale dělal vždycky, i v době energetické krize - sebechvála.
2 odpovědi
0
Sledujících
2
Sleduje
0
Sledujících
2
Sleduje
Ověřený uživatel
Tento účet je ověřený Seznamem a představuje skutečnou osobu, registrovanou firmu nebo subjekt.
Kdybych ale neměla jinou možnost, než ty dvě strany, volila bych ANO.