Smutné na dětském sportu u nás je to, že je opravdu zcela podfinancovaný.
Tréninky nejčastěji vedou naprostí amatéři, byť obrovští nadšenci či rodiče, kteří za to nedostávají ani korunu či pár drobných, dělají sice co mohou, ale obvykle ve svém volnu, navíc za děti zodpovídají, takže jsou jednou nohou neustále v kriminále. Všude tlak na výkon, protože bez výkonu nejsou peníze z dotací/svazů atd. Stát pak pláče, že děti jsou nemotorné, se špatnou fyzičkou, že sportovat nechtějí atd. Jenže když se kupříkladu 12 leté dítě rozhodne, že chce hrát stolní tenis, klub z něj moc nadšený nebude. Z turnajů nepřiveze výsledky, čili klub nebude bodovat, nedostane peníze a časem ani ty tréninky nebudou, protože je nikdo nezaplatí. Protože dítě začalo pozdě. V téhle věkové kategorii už má umět víc než jako začátečník dokáže. Takže pro klub je vlastně zcela nezajímavé. Proto dítě bude sedět doma na zadku/u PC/doplňte cokoli mimo sportu, protože prostě nechtělo dělat sport vrcholově, chtělo se jen hýbat, mít partu kamarádů kolem sportu atd., ale to provoz jaksi nezaplatí.
Takže pokud už třeba v šesti letech neodhadne svůj správný sport, nemá vlastně moc šancí dělat něco "jen tak zájmově". Tohle nastavení je prostě špatně. Takhle si děti kladný vztah k pohybu nikdy nevybudují. A peciválové rozhodně státu přinesou vyšší náklady na zdravotní péči než "normálně" sportující veřejnost. Ale najít si cestu ke sportu až v dospělosti, to není jen těžší, ale zároveň už tam jsou mnohdy základy obezity, horšího oběhového systému atd.
Že něco "nesmíte" neznamená, že to neuděláte. Do bytu vstoupím, protože je můj a mám od něj klíče. Když se začne neplatič rozčilovat a zavolá Policii, je to tvrzení proti tvrzení, řeknu, že tam normálně bydlím a naopak že on už tam nemá co dělat. A když si k tomu člověk pozve pár kamarádů, tak je vystěhování otázka maximálně hodinky.
Ok. Akorát když to bude z""d, tak před tím soudem opravdu skončíte, protože on bude mít nájemní smlouvu (ikdyž už vypršelou) a Vám bude chybět papír o předání bytu.
Každopádně chápu jak to myslíte. Na některé duchem slabší jedince to funguje, to věřím. Díky.
Složitý. Stačí se tam nastěhovat s dvěma rotvajlery, pastevcem nebo pár obřími hady kterým zapomínam zavírat terárko😁 pryč budou eště rychlejc.
Jen se zeptám - jak se tam chcete nastěhovat, když do bytu do chvíle předání nájemníkem v podstatě nesmíte vstoupit? Bohužel ani přes již neplatnou/propadlou smlouvu. Naše deb#&"$_÷_í legislativa totiž vyžaduje předání bytu nájemníkem zpět majiteli. A dokud se tak nestane, majitel má smolíka. A pokud do bytu vstoupí, jedná se o porušení domovní svobody a riziko soudních tahanic v obráceném gardu...
Nechci rejpat - naopak doufám v radu, jak to udělat legálně a čistě bez toho, aniž bych riskovala, že na "lavici obžalovaných" skončím spíš já než vykutálený nájemník...
Chybí tady prostě ten mezistupeň, kam by ty děti mohly odejít, než se otrkají a postarají samy o sebe. Proč odcházejí s příchodem 18. narozenin a ne třeba až se třetí čtvrtou výplatou, když už je vidět, že mohou stát na svých vlastních nohou? Samozřejmě časově omezeno třeba na rok, ať z toho zase není ubytovna "napořád", ale ať mají pořád někoho v zádech během těch prvních měsíců samostatného života. Samostatné byty klidně v areálu dětského domova, prostě něco tak trochu "napůl"...
Minimum porodu je překotných. Do nákupního centra 30 km to zvládnete a do porodnice ne? Kolik jste toho narodil?
Rodila jsem dvakrát, jednu dceru jsme málem nedovezli a to to bylo v noci 15 minut do porodnice. Během týdne s prvním dítětem a během 4 dnů s druhým dítětem jsem v porodnici zažila celkem 6 miminek privezlých sanitkou, kdy se to nestihlo. Takže ano, klidně mějme porodnici třeba 50 km, ale pak je třeba navýšit kapacity pro matky před porodem. Protože dnes všude razí heslo "zůstaňte co nejdéle doma", zatímco potom to bude znamenat, že s prvním poslíčkem se vyrazí, aby se to stihlo...
Nebo přibudou domácí porody -návrat o osmdesát let zpět.
Prestaňme si nalhávat, že můžeme mít každé zdravotnické zařízení vedle v domě. Já osobně potřebuji operační výkon a lékařka mi řekla. Tam fakt ne. Malá nemocnice s málo výkony. Takže jedu vzdálená 100 km. A ráda.
To je fakt, ale je něco jiného plánovaný výkon a porod - nebo budeme maminky uz 2 týdny před porodem pro jistotu "ubytovávat" v porodnici, která je vzdálená, protože s akutním porodem by pak nemusela stihnout dojet? Tohle je totiž ten podstatný rozdíl mezi operací u specialisty a porodem a někdo musí jasně určit, kolik je ještě bezpečná dojezdová vzdálenost a kolik už může být problém - abychom tu pak pro změnu neměli nárůst porodů na benzinkách v sanitce apod.
Ha Pražáci budou mít vánoce. Lidl jim prodá ležáky za výhodnou cenu.
No ještě, že zbytek republiky nepotřebuje Lidl oblbovat.
Když si vzpomenu na to šílenství, kdy v parném létě stáli lidi mnohahodinové fronty na rozpáleném Václaváku, aby se mohli natlačit do nově otevřeného Primarku (a že to vydrželo několik dní, nejen ten první), tak tam stáli lidi z celé republiky, aspoň podle různých reportáží a rozhovorů. Takže si nedělám iluze, že se nenajdou lidi, co přijedou kvůli téhle šaškárně klidně 150 km.
No já nevím,kdo sliboval dalnice,haly a jiné? A kde to vše máme? Sliby ,sliby, kecy a kecy. Nic z toho není a nebude! Stát řídit jako firmu? No tak v jeho firmě bych fakt dělat nechtěl! Delnici mají minimální mzdu a prace od nevidím,do nevidím.
Ještě blábolil něco o nových školách z příjmů za EET, jestli si dobře vybavuju :-D
Nechci si hrát na hrdinu, ale kdyby můj si můj komentář přečetla i jedna nějaká babička, které bude zítra volat zloděj, co z ní kvůli Temu bude chtít vylákat stovky tisíc Kč ....tak to stálo za to.
Přesně tak a já Vám v tom fandím. Je škoda, že hlavní, co si lidi z toho článku odnesli, není něco ve smyslu "uvažujte, než si něco nainstalujete", ale všichni vidí jen "pomlouvají nám naše skvělé Temu".
Každopádně máte pravdu - kdyby to pomohlo jednomu jedinému člověku, stojí za to sem psát. Držím Vám palce, ať máte i nadále chuť a nervy do boje s větrnými mlýny.
Pro ty, co to nechápou:
Není tady týden, aby se tady neobjevil příběh podvedeného člověka, ze kterého zločinci vylákali velké množství peněz. Zde v článcích vidíme samozřejmě jen špičku ledovce takových případů.
Většinou se využívá sociálního inženýrství: snadněji získají vaší důvěru, když vás zasypou hromadou vašich osobních údajů. Odkud je znají?
S těmito osobními údaji Čína čile obchoduje, jako se tady obchoduje se seznamy telefoních čísel kvůli reklamě.
To je jen jeden z asi pěti důvodů proč takovou aplikaci nepoužívat.
Jako když hrách na stěnu hází. Máte sice pravdu, ale lidem, co radši nakoupí stovku nepotřebných blbostí pochybné kvality za dvacku, protože je to levné, místo jednoho pořádného výrobku za dvě stě u nás, tohle nevysvětlíte ani náhodou.
Lidi si dál budou klidně instalovat kalkulačky, co chtěj přístup k poloze, fotkám a mikrofonu, než aby se zamysleli, co si do mobilu vlastně pouštějí. A v těchto "upozorňovacích článcích" vidí jen snahu zabránit jim ve výhodných nákupech.
Ale aspoň jste se snažil...
Proto jsem nikdy nesouhlasil s dennim svicenim... Lidi podle me vubec nevi, ze jim vzadu nic nesviti 🙁 denni sviceni se vymyslelo jen aby se usetrili zarovky, kdyz zacalo platit povinne celodenni sviceni... Ja to nechapu. Proste normalne svitim uz od autoskoly a denni sviceni proste nepouzivam.
Přesně jak říkáte - mnoho lidí to neví. Zrovna včera jsem tak dlouho vyblikávala mlaďase v oktávce, že mu to nedalo a na rozumném místě v obci zastavil. Tak mu říkám, že nesvítí a že není vidět ani na 50 metrů (vzdalenost 2. lampy) a on koukal jak puk. Upřímně, ještě že jsem ho pouštěla na křižovatce, takže jsem o něm věděla. Jako zjištění to bylo dost nepříjemné, zvlášť když mi kolikrát úplně zmizel z dohledu a já přitom věděla, že tam někde (a přesto celkem blízko) je.
"...pokud člověk odpracuje aspoň 45 let, bude mít méně krácenou předčasnou penzi" - tak tohle je tam snad jen jako výplň volného prostoru na papíře, ne? Studium se nezapočítává, takže dneska běžný středoškolák maturujicí ve 20 letech nesmí za celý život přijít o práci, aby na tuhle "méně zkrácenou" předčasnou penzi dosáhl, vysokoškoláků se to netýká vůbec. Tohle je odstavec jen pro lidi bez vzdělání, ale ti zase mnohdy mají "pauzy" v zaměstnání, takže těch 45 let je u nich taky spíše nepravděpodobné...
Nebo jen neumím počítat?
To je při tom povinnost chodců,takže holka si to zavinila sama §
Rozhlédnout se měla a dost možná to i udělala a vyhodnila, že může jít. Ono motorka má velké rychlení, za autem, co tu slečnu pouštělo, nemusela být vůbec vidět do chvíle, než se objevila těsně před přechodem a to už mohla být holčina v půlce cesty. Tady to tak jednoduše na chybu chodce nehodíte. Tady je to jednoznačně vina toho *, co předjížděl na přechodu.
Pablba, co objíždí kolonu na přechodu protisměrem, nemilosrdně ztrestat, o tom žádná. Dítě se mohlo klidně dobře rozhlédnout, mohl vyjet třeba zpoza auta apod., té slečny je mi líto.
Na druhou stranu, u nás stojí u školy měšťáci každé ráno i v určitých hodinách odpoledne. Nasadit tam radar na těch jejich 30 by taky rozhodně před školou pomohlo víc než světelná závora. Troja dlouhodobě vystupuje proti jakýmkoli snahám cokoli dopravního vybudovat na svém území i v blízkém okolí, nejradši by zavřeli vjezd do čtvrti úplně, aby v ní mohli jezdit jen rezidenti - jo, už jsem zažila i madam, co na blikačky stála v silnici, objet se nedala, zavírala garáž - ano, chápala jsem to do chvíle, než madam za celých 400 metrů zastavila na blikačky v téže ulici dál a vykládala dítě před školou, aby se pak otáčela do protisměru a vracela zpět. Celou dobu za ní zbytečná kolona těch, kteří potřebovali projet. Bohužel ze severu jsou do Prahy jen dvě pořádné cesty a jedna z nich je tahle. Pokud té závory Troja opravdu dosáhne, byla bych pro, aby oni svými auty nesměli opustit svoji čtvrť. Pak totiž se z nich také stane tranzit někde jinde.
Problém lékařů nikoliv, ale nemocnice by se starat měla, kam nemocného (protože to není zdravý člověk) propouští. O to se dokonce starají i nemocnice v USA u pacientů bez zdravotního pojištění - mají na to sociální pracovníky, kteří se snaží kontaktovat rodinu nebo charitu, a to u lidí bez zdravotního pojištění, znova zdůrazňuju. Pokud jsou dnes propouštěni pacienti čtvttý den po velkých operacích, tak bez náležité péče o imobilního člověka může být výsledek horší než, kdyby operaci nepodstoupil. Jinými slovy, pro systém zdravotního pojištění jsou peníze vyplacené za takovou operací horší než vyhozené.
Letošní zkušenost z Vinohradské i z Motola v Praze po několiktýdenní hospitalizaci - v obou případech konzultace předem, zda se má po propuštění doma kdo postarat (v jednom případě PEG, tracheostomie a jiné "parádičky", v druhém případě těžce postižená rovnováha, čili téměř nechodící pacient, s omezenou komunikací). V případě, že bychom si je nevzali domů, počítaly sociální pracovnice přímo v nemocnici s tím, že budou podávat žádosti o LDN (v druhém případě tak dokonce učinily, než se vyjasnilo, že to nebude třeba). Musím říct, že za tuhle podporu jsme byli moc vděční, neboť jsme alespoň viděli, že by nás v tom nenechali. Ještě pár let zpátky nám propustili domů nechodícího dědu, kterého vyložili před domem, aniž by nemocnice kohokoli informovala a aniž by on měl alespoň u sebe telefon a dal nám vědět. Takže já vidím v této oblasti velké zlepšení a jen doufám, že si společnost a stát uvědomí, že i sociální sféra potřebuje rozumné ohodnocení. Jinak to nebude mít kdo dělat, přestože jsou potřeba čím dál víc.
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
A taky to že "musel opustit práci" vyznívá, jakože musel dát výpověď. Přitom je určitě na rodičovské dovolené.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Problém je, že rodičák mu nezačnou vyplácet obratem. I běžná žádost se vyřizuje někdy i několik měsíců a to se navíc řeší "předem". Navíc kolik je rodičák? 11 tisíc měsíčně? To asi přeci jen bral doteď víc...