"...pokud člověk odpracuje aspoň 45 let, bude mít méně krácenou předčasnou penzi" - tak tohle je tam snad jen jako výplň volného prostoru na papíře, ne? Studium se nezapočítává, takže dneska běžný středoškolák maturujicí ve 20 letech nesmí za celý život přijít o práci, aby na tuhle "méně zkrácenou" předčasnou penzi dosáhl, vysokoškoláků se to netýká vůbec. Tohle je odstavec jen pro lidi bez vzdělání, ale ti zase mnohdy mají "pauzy" v zaměstnání, takže těch 45 let je u nich taky spíše nepravděpodobné...
Nebo jen neumím počítat?
To je při tom povinnost chodců,takže holka si to zavinila sama §
Rozhlédnout se měla a dost možná to i udělala a vyhodnila, že může jít. Ono motorka má velké rychlení, za autem, co tu slečnu pouštělo, nemusela být vůbec vidět do chvíle, než se objevila těsně před přechodem a to už mohla být holčina v půlce cesty. Tady to tak jednoduše na chybu chodce nehodíte. Tady je to jednoznačně vina toho *, co předjížděl na přechodu.
Pablba, co objíždí kolonu na přechodu protisměrem, nemilosrdně ztrestat, o tom žádná. Dítě se mohlo klidně dobře rozhlédnout, mohl vyjet třeba zpoza auta apod., té slečny je mi líto.
Na druhou stranu, u nás stojí u školy měšťáci každé ráno i v určitých hodinách odpoledne. Nasadit tam radar na těch jejich 30 by taky rozhodně před školou pomohlo víc než světelná závora. Troja dlouhodobě vystupuje proti jakýmkoli snahám cokoli dopravního vybudovat na svém území i v blízkém okolí, nejradši by zavřeli vjezd do čtvrti úplně, aby v ní mohli jezdit jen rezidenti - jo, už jsem zažila i madam, co na blikačky stála v silnici, objet se nedala, zavírala garáž - ano, chápala jsem to do chvíle, než madam za celých 400 metrů zastavila na blikačky v téže ulici dál a vykládala dítě před školou, aby se pak otáčela do protisměru a vracela zpět. Celou dobu za ní zbytečná kolona těch, kteří potřebovali projet. Bohužel ze severu jsou do Prahy jen dvě pořádné cesty a jedna z nich je tahle. Pokud té závory Troja opravdu dosáhne, byla bych pro, aby oni svými auty nesměli opustit svoji čtvrť. Pak totiž se z nich také stane tranzit někde jinde.
Problém lékařů nikoliv, ale nemocnice by se starat měla, kam nemocného (protože to není zdravý člověk) propouští. O to se dokonce starají i nemocnice v USA u pacientů bez zdravotního pojištění - mají na to sociální pracovníky, kteří se snaží kontaktovat rodinu nebo charitu, a to u lidí bez zdravotního pojištění, znova zdůrazňuju. Pokud jsou dnes propouštěni pacienti čtvttý den po velkých operacích, tak bez náležité péče o imobilního člověka může být výsledek horší než, kdyby operaci nepodstoupil. Jinými slovy, pro systém zdravotního pojištění jsou peníze vyplacené za takovou operací horší než vyhozené.
Letošní zkušenost z Vinohradské i z Motola v Praze po několiktýdenní hospitalizaci - v obou případech konzultace předem, zda se má po propuštění doma kdo postarat (v jednom případě PEG, tracheostomie a jiné "parádičky", v druhém případě těžce postižená rovnováha, čili téměř nechodící pacient, s omezenou komunikací). V případě, že bychom si je nevzali domů, počítaly sociální pracovnice přímo v nemocnici s tím, že budou podávat žádosti o LDN (v druhém případě tak dokonce učinily, než se vyjasnilo, že to nebude třeba). Musím říct, že za tuhle podporu jsme byli moc vděční, neboť jsme alespoň viděli, že by nás v tom nenechali. Ještě pár let zpátky nám propustili domů nechodícího dědu, kterého vyložili před domem, aniž by nemocnice kohokoli informovala a aniž by on měl alespoň u sebe telefon a dal nám vědět. Takže já vidím v této oblasti velké zlepšení a jen doufám, že si společnost a stát uvědomí, že i sociální sféra potřebuje rozumné ohodnocení. Jinak to nebude mít kdo dělat, přestože jsou potřeba čím dál víc.
Jistě, cena práce se odvíjí od její potřebnosti na pracovním trhu. Kvalitních účetních je málo, pokladní jsou na každém rohu.
Bohužel to tak ale není vždy. Zrovna v sociální oblasti jsou ty platy tak strašně mizerné, že to nikdo nechce dělat. Ale lidí v pečovatelských domech přibývá, už teď se za ně mnohde platí majlant, ale na výplatách zaměstnanců se to moc neprojevuje. A ano, pečovatel nepotřebuje kdovíjaké vzdělání, ale rozhodně to nemůže dělat jen tak někdo. Přitom tihle lidé jsou extrémně potřební i nedostatkoví...
No, jestli všechny děti, které dnes mají odklad, o tu možnost přijdou, tak bude jeden asistent na třídu sakra málo. Zvlášť když je to mizerně placená práce lidí, kteří místo odbornosti typu speciální pedagog, pouze absolvují kurz ÚP apod., takže to budou spíš "hlidačky" dětí, co nezvládají, místo opravdové odborné podpory pedagoga. Odklady se často zneužívají, to je fakt. Ale pak je opravdu spousta "pomalejších", kterým ten rok navíc pomůže. Jenže když tyto děti budou muset hned (klidně 2 týdny po 6. narozeninách) okamžitě nastoupit, sejdou se ve třídě aspoň 3-4, tak to bude masakr - pro učitele i všechny děti ve třídě.
Jak jsme to dělali my, nechápu? Bez asistentů, třídy o 30 dětech pouze na učiteli....vycházeli jsme ze základky samostatní a tak nám to vydrželo i po celý život...ještě moje dcery odrostly na ,,normální" základní výuce. Dnes mi připadá, že ,,hysterie" v podobě nějakých často podprůměrně vzdělaných asistentů nabírá na obrátkách....předpokládám, že za chvíli budou mít děti asistenty i na cestu na záchod....a co dělají rodiče? Proč je tolik odkladů? Dřív se tedy rodily inteligentnější děti, že nebylo tolik odkladů, logopedických a psychologických problémů? Ne, ale normálně se nám moji rodiče, stejně tak prarodiče prostě a jednoduše věnovali, mluvili na nás, četli nám, vyprávěli = my jsme četli = do první třídy šlo dítě, které umělo mluvit, pokud mělo logopedický problém, byla snaha ho vyřešit ještě v předškolním čase a to rodiči, ne že rodiče spoléhali na to, že jejich dítě někdo někde naučí mluvit, nevím o tom, že by někdo z mých spolužáků měl nějaké psychické problémy........🤣🤣 A hlavně mi nepiště, že za nás za ,,Husákových dětí" bylo všechno jednodušší a na děti nebyly kladeny tak vysoké nároky....ne nebylo to jednodušší, ale rodiče nebyli tak pohodlní a neodkládali své ratolesti k tabletům, či před monitory a nároky na děti? Dovolím si konstatovat, že nároky které byly kladeny na nás, by dnešní děti neustály......
Jenže dřív měl učitel autoritu a mohl spoustu věcí, které dnes nesmí. Já přijít domu a říct, že je ucitelka kráva a dává debilní úkoly, tak se dva dny neposadím. Dneska naopak se rodiče soudí, že úkoly nesmí být povinné, a učitele sami titulují tak, že dítě k němu ani mnohdy nemá šanci respekt získat, když už z domova ví, že učitelky jsou krávy, nány atd.
Navíc když dítě ve škole zlobí (a tím myslím opravdu záležitosti typu pobíhání po třídě v hodinách, ignorování učitele atd.), jsou rodiče ještě dotčení, že si je ze školy zavolají a chtějí hledat řešení. Navíc když se pak takové dítě nedejbože zraní vlastní blbostí, jsou tihle rodiče první v řadě s žalobou.
Navíc děti, které opravdu nezvládaly, mohly být přeřazeny do zvláštních škol, kde na ně byli lépe zařízení. Dneska je to vše v jedné třídě - opožděný vývoj, nezvladatelné chování, sem tam nějaký ADHD, hromada dys-cokoli... když tihle všichni přijdou o možnost odkladu, pak to učitel nemá šanci zvládnout.
V článku píšou čtyřletá. Tak starou mám vnučku. Sedí doma, kreslí si, hraje si a občas s ní i debatuju o dění ve školce. Rozhodně nikam neutíká a už vůbec né nahá.
Čtyřletého mají sousedi chlapečka - neposedí, neustále něco zkoumá, venku to má nejradši, takže už zamykají a modlí se, aby neobjevil skrýše s klíčem (mimochodem - klučina zvládne otevřít i řetízek na dveřích - stačilo přestěhovat židli z kuchyně, když šla máma na záchod). Každé dítě je jiné a že jedno se nezvedne od stolku, rozhodně neznamená, že jsou takové všechny.
Nikdo nevíme, není-li holčička třeba autík (ti nechtějí oblečení dost často). Rozhodně měli dospělí zabezpečit zámky, o tom žádná, ale děti jsou fakt vynalézavé, takže zamysleme se, ale nesuďme (neberte to osobně).
Čtyřleté dítě už běžně cítí stud, v zimě se samo oblékne a do tmy se samo jen tak neodváží. Asi chudák před něčím utíkala 🙁
Neobhajuju, jen k zamyšlení - jak to dítě, které je doma v teple, ví, že za dveřmi je zima? Zjistí to až venku a to už mezitím pravděpodobně zabouchlo dveře... některé děti už ve dvou letech připravují botičky, když se hrnete ke dveřím. A pak jsou děti, které ještě v pěti letech vyběhnou ven bosé, když jim neřeknete, ať se obují (znám takovou sourozeneckou dvojici osobně). Navíc z toho mála, co víme, těžko říct, zda šlo o "běžné" dítě.
Takže vy ho nakládáte z cesty? Stojíte s nákupním vozíkem v cestě a nakládáte? U toho Vám pobíhají děti… Moc bezpečné a ohleduplné..
Proč by pobíhaly děti? První, co jsme vždy dělali ještě před vyložením nákupu, bylo zajištění bezpečnosti dětí. Buď rovnou nasedaly, nebo (když to horké léto neumožňuje) zůstaly stát mezi auty, případně se mnou u vozíku. Rozhodně nemůžou děti pobíhat po parkovišti, bez ohledu na to, jestli nakládáte zepředu nebo zezadu!
Osobně radši na parkovací místo couvám, kde to jde, ale vždy taky zvažuji, zda pak půjde naložit nákup.
To není nic složitého. Jen musí stát jen v jedné řadě a ne ve dvou proti sobě, což podstatně sníží kapacitu parkovišť.
Po pravdě, pokud byste měl na výběr, tak takový způsob zvolíte taky, protože to je výrazně pohodlnější způsob parkování.
Takže parkování kolmo k chodníku nereálné. Leda mít parkování uprostřed mezi jízdními pruhy... jo, článek samozřejmě trochu "ztratil v překladu", že se mělo jednat o výjezdy z parkoviště a ne z parkovacích míst, ale to je už vedlejší. Je to kravina na n-tou. Další z příkladů, kdy nařízením lze odebrat další kus osobní zodpovědnosti za vlastní činy, hezky kousek po kousku...
Z pohledu toho pána co dostal naloženo v metru je trest 6 měsíců fakt plivanec do tváře . Ten kluk si jistě potřebuje odpočinout delší dobu,, dobře pro něj a ještě lépe pro nás venku .
Těch šest měsíců má za tu Petynku, jestli to dobře chápu. Jsem sama zvědavá, kolik dostane za tohle. Nevyprovokované, brutální, nečekané a opravdu likvidační. Tohle by ho mělo na pár let "usadit" do chládku...
Dítěti je 3,5 toku. Natka ji poslala k otci, tak se nedivím, že má plíny. Může je mít na noc nebo i během dne třeba díky stresu. A 4000 na oblečení a boty mi přijde šměšně nízké, když uvážím, že těch lidí je 7. Nechápu, proč nemůže mít každá rodina řídavky bez ohledu na přìjem stejně jsko je to v Německu. Rodina vychovává budoucí daňové poplatníky, pracuje a přesto ji stát nedá ani korunu?
V Německu tomu říkají přídavky, u nás sleva na poplatníka. Samozřejmě že by mohla být na děti výrazněvyšší, o tom žádná. Ale na 3 děti je to 5.447 Kč, pokud se nepletu. Takže nejde říct, že nejsou - jen na ně mají nárok jen pracující nad minimální mzdu.
Klobouk dolů za přístup. Na začátku u nich u obou byl špatný výběr partnera, dluhy, ale teď je vidět snaha a nejspíš i dobrá výchova 5 dětí. Vydržte pár let, po insolvenci se vám rozvážou ruce, stejně tak až děti povyrostou. A doporučuji paní se poohlídnout po práci prodavačky jinde, kde by dostala více peněz.
Držím vám palce ať se z toho dostanete a ať jste spokojená fungující rodina, která může být hrdá na své děti
Naprosto s Vámi souhlasím, jen jedna drobnost - někdy u prodavaček nerozhoduje jen plat, ale i časové nároky. Takže je možné, že by jinde dostala víc, ale pak už by nemusela zvládat vykrývat partnera a věnovat se dost dětem. Každopádně jim moc fandím. Mám ve svém okolí rodinu se 4 dětmi, ale také bez jediné dávky (mimo rodičáku). Také si nijak nevyskytují, ale dětem se ohromně věnují. A ne těch dětech je to vidět. Kolikrát čas s nimi strávený je větší dar než dovolená u moře.
Papír snese všechno. Nám jedna Ing. Arch. navrhla vnitřní dveře v podkroví přímo v šikmé střeše a ještě hned za schody s tím, že "projektant si nějak poradí" - no ten se k tomu moc neměl, takže jsme radši "změnili lokál". Stálo nás to pár desítek tisíc za zmařený projekt a rok promarněného času, ale než mít nepoužitelný dům, to radši změna. Myslím, že doteď madam Ing. Arch. nechápe, co bylo špatně. Bohužel mnohý architekt neřeší, zda se v jím navrženém domě bude dobře bydlet. Čest výjimkám.
5
Sledujících
5
Sleduje
5
Sledujících
5
Sleduje
Proto jsem nikdy nesouhlasil s dennim svicenim... Lidi podle me vubec nevi, ze jim vzadu nic nesviti 🙁 denni sviceni se vymyslelo jen aby se usetrili zarovky, kdyz zacalo platit povinne celodenni sviceni... Ja to nechapu. Proste normalne svitim uz od autoskoly a denni sviceni proste nepouzivam.
3 odpovědi
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Přesně jak říkáte - mnoho lidí to neví. Zrovna včera jsem tak dlouho vyblikávala mlaďase v oktávce, že mu to nedalo a na rozumném místě v obci zastavil. Tak mu říkám, že nesvítí a že není vidět ani na 50 metrů (vzdalenost 2. lampy) a on koukal jak puk. Upřímně, ještě že jsem ho pouštěla na křižovatce, takže jsem o něm věděla. Jako zjištění to bylo dost nepříjemné, zvlášť když mi kolikrát úplně zmizel z dohledu a já přitom věděla, že tam někde (a přesto celkem blízko) je.