Prestaňme si nalhávat, že můžeme mít každé zdravotnické zařízení vedle v domě. Já osobně potřebuji operační výkon a lékařka mi řekla. Tam fakt ne. Malá nemocnice s málo výkony. Takže jedu vzdálená 100 km. A ráda.
To je fakt, ale je něco jiného plánovaný výkon a porod - nebo budeme maminky uz 2 týdny před porodem pro jistotu "ubytovávat" v porodnici, která je vzdálená, protože s akutním porodem by pak nemusela stihnout dojet? Tohle je totiž ten podstatný rozdíl mezi operací u specialisty a porodem a někdo musí jasně určit, kolik je ještě bezpečná dojezdová vzdálenost a kolik už může být problém - abychom tu pak pro změnu neměli nárůst porodů na benzinkách v sanitce apod.
Ha Pražáci budou mít vánoce. Lidl jim prodá ležáky za výhodnou cenu.
No ještě, že zbytek republiky nepotřebuje Lidl oblbovat.
Když si vzpomenu na to šílenství, kdy v parném létě stáli lidi mnohahodinové fronty na rozpáleném Václaváku, aby se mohli natlačit do nově otevřeného Primarku (a že to vydrželo několik dní, nejen ten první), tak tam stáli lidi z celé republiky, aspoň podle různých reportáží a rozhovorů. Takže si nedělám iluze, že se nenajdou lidi, co přijedou kvůli téhle šaškárně klidně 150 km.
No já nevím,kdo sliboval dalnice,haly a jiné? A kde to vše máme? Sliby ,sliby, kecy a kecy. Nic z toho není a nebude! Stát řídit jako firmu? No tak v jeho firmě bych fakt dělat nechtěl! Delnici mají minimální mzdu a prace od nevidím,do nevidím.
Ještě blábolil něco o nových školách z příjmů za EET, jestli si dobře vybavuju :-D
Nechci si hrát na hrdinu, ale kdyby můj si můj komentář přečetla i jedna nějaká babička, které bude zítra volat zloděj, co z ní kvůli Temu bude chtít vylákat stovky tisíc Kč ....tak to stálo za to.
Přesně tak a já Vám v tom fandím. Je škoda, že hlavní, co si lidi z toho článku odnesli, není něco ve smyslu "uvažujte, než si něco nainstalujete", ale všichni vidí jen "pomlouvají nám naše skvělé Temu".
Každopádně máte pravdu - kdyby to pomohlo jednomu jedinému člověku, stojí za to sem psát. Držím Vám palce, ať máte i nadále chuť a nervy do boje s větrnými mlýny.
Pro ty, co to nechápou:
Není tady týden, aby se tady neobjevil příběh podvedeného člověka, ze kterého zločinci vylákali velké množství peněz. Zde v článcích vidíme samozřejmě jen špičku ledovce takových případů.
Většinou se využívá sociálního inženýrství: snadněji získají vaší důvěru, když vás zasypou hromadou vašich osobních údajů. Odkud je znají?
S těmito osobními údaji Čína čile obchoduje, jako se tady obchoduje se seznamy telefoních čísel kvůli reklamě.
To je jen jeden z asi pěti důvodů proč takovou aplikaci nepoužívat.
Jako když hrách na stěnu hází. Máte sice pravdu, ale lidem, co radši nakoupí stovku nepotřebných blbostí pochybné kvality za dvacku, protože je to levné, místo jednoho pořádného výrobku za dvě stě u nás, tohle nevysvětlíte ani náhodou.
Lidi si dál budou klidně instalovat kalkulačky, co chtěj přístup k poloze, fotkám a mikrofonu, než aby se zamysleli, co si do mobilu vlastně pouštějí. A v těchto "upozorňovacích článcích" vidí jen snahu zabránit jim ve výhodných nákupech.
Ale aspoň jste se snažil...
Proto jsem nikdy nesouhlasil s dennim svicenim... Lidi podle me vubec nevi, ze jim vzadu nic nesviti 🙁 denni sviceni se vymyslelo jen aby se usetrili zarovky, kdyz zacalo platit povinne celodenni sviceni... Ja to nechapu. Proste normalne svitim uz od autoskoly a denni sviceni proste nepouzivam.
Přesně jak říkáte - mnoho lidí to neví. Zrovna včera jsem tak dlouho vyblikávala mlaďase v oktávce, že mu to nedalo a na rozumném místě v obci zastavil. Tak mu říkám, že nesvítí a že není vidět ani na 50 metrů (vzdalenost 2. lampy) a on koukal jak puk. Upřímně, ještě že jsem ho pouštěla na křižovatce, takže jsem o něm věděla. Jako zjištění to bylo dost nepříjemné, zvlášť když mi kolikrát úplně zmizel z dohledu a já přitom věděla, že tam někde (a přesto celkem blízko) je.
"...pokud člověk odpracuje aspoň 45 let, bude mít méně krácenou předčasnou penzi" - tak tohle je tam snad jen jako výplň volného prostoru na papíře, ne? Studium se nezapočítává, takže dneska běžný středoškolák maturujicí ve 20 letech nesmí za celý život přijít o práci, aby na tuhle "méně zkrácenou" předčasnou penzi dosáhl, vysokoškoláků se to netýká vůbec. Tohle je odstavec jen pro lidi bez vzdělání, ale ti zase mnohdy mají "pauzy" v zaměstnání, takže těch 45 let je u nich taky spíše nepravděpodobné...
Nebo jen neumím počítat?
To je při tom povinnost chodců,takže holka si to zavinila sama §
Rozhlédnout se měla a dost možná to i udělala a vyhodnila, že může jít. Ono motorka má velké rychlení, za autem, co tu slečnu pouštělo, nemusela být vůbec vidět do chvíle, než se objevila těsně před přechodem a to už mohla být holčina v půlce cesty. Tady to tak jednoduše na chybu chodce nehodíte. Tady je to jednoznačně vina toho *, co předjížděl na přechodu.
Pablba, co objíždí kolonu na přechodu protisměrem, nemilosrdně ztrestat, o tom žádná. Dítě se mohlo klidně dobře rozhlédnout, mohl vyjet třeba zpoza auta apod., té slečny je mi líto.
Na druhou stranu, u nás stojí u školy měšťáci každé ráno i v určitých hodinách odpoledne. Nasadit tam radar na těch jejich 30 by taky rozhodně před školou pomohlo víc než světelná závora. Troja dlouhodobě vystupuje proti jakýmkoli snahám cokoli dopravního vybudovat na svém území i v blízkém okolí, nejradši by zavřeli vjezd do čtvrti úplně, aby v ní mohli jezdit jen rezidenti - jo, už jsem zažila i madam, co na blikačky stála v silnici, objet se nedala, zavírala garáž - ano, chápala jsem to do chvíle, než madam za celých 400 metrů zastavila na blikačky v téže ulici dál a vykládala dítě před školou, aby se pak otáčela do protisměru a vracela zpět. Celou dobu za ní zbytečná kolona těch, kteří potřebovali projet. Bohužel ze severu jsou do Prahy jen dvě pořádné cesty a jedna z nich je tahle. Pokud té závory Troja opravdu dosáhne, byla bych pro, aby oni svými auty nesměli opustit svoji čtvrť. Pak totiž se z nich také stane tranzit někde jinde.
Problém lékařů nikoliv, ale nemocnice by se starat měla, kam nemocného (protože to není zdravý člověk) propouští. O to se dokonce starají i nemocnice v USA u pacientů bez zdravotního pojištění - mají na to sociální pracovníky, kteří se snaží kontaktovat rodinu nebo charitu, a to u lidí bez zdravotního pojištění, znova zdůrazňuju. Pokud jsou dnes propouštěni pacienti čtvttý den po velkých operacích, tak bez náležité péče o imobilního člověka může být výsledek horší než, kdyby operaci nepodstoupil. Jinými slovy, pro systém zdravotního pojištění jsou peníze vyplacené za takovou operací horší než vyhozené.
Letošní zkušenost z Vinohradské i z Motola v Praze po několiktýdenní hospitalizaci - v obou případech konzultace předem, zda se má po propuštění doma kdo postarat (v jednom případě PEG, tracheostomie a jiné "parádičky", v druhém případě těžce postižená rovnováha, čili téměř nechodící pacient, s omezenou komunikací). V případě, že bychom si je nevzali domů, počítaly sociální pracovnice přímo v nemocnici s tím, že budou podávat žádosti o LDN (v druhém případě tak dokonce učinily, než se vyjasnilo, že to nebude třeba). Musím říct, že za tuhle podporu jsme byli moc vděční, neboť jsme alespoň viděli, že by nás v tom nenechali. Ještě pár let zpátky nám propustili domů nechodícího dědu, kterého vyložili před domem, aniž by nemocnice kohokoli informovala a aniž by on měl alespoň u sebe telefon a dal nám vědět. Takže já vidím v této oblasti velké zlepšení a jen doufám, že si společnost a stát uvědomí, že i sociální sféra potřebuje rozumné ohodnocení. Jinak to nebude mít kdo dělat, přestože jsou potřeba čím dál víc.
Jistě, cena práce se odvíjí od její potřebnosti na pracovním trhu. Kvalitních účetních je málo, pokladní jsou na každém rohu.
Bohužel to tak ale není vždy. Zrovna v sociální oblasti jsou ty platy tak strašně mizerné, že to nikdo nechce dělat. Ale lidí v pečovatelských domech přibývá, už teď se za ně mnohde platí majlant, ale na výplatách zaměstnanců se to moc neprojevuje. A ano, pečovatel nepotřebuje kdovíjaké vzdělání, ale rozhodně to nemůže dělat jen tak někdo. Přitom tihle lidé jsou extrémně potřební i nedostatkoví...
No, jestli všechny děti, které dnes mají odklad, o tu možnost přijdou, tak bude jeden asistent na třídu sakra málo. Zvlášť když je to mizerně placená práce lidí, kteří místo odbornosti typu speciální pedagog, pouze absolvují kurz ÚP apod., takže to budou spíš "hlidačky" dětí, co nezvládají, místo opravdové odborné podpory pedagoga. Odklady se často zneužívají, to je fakt. Ale pak je opravdu spousta "pomalejších", kterým ten rok navíc pomůže. Jenže když tyto děti budou muset hned (klidně 2 týdny po 6. narozeninách) okamžitě nastoupit, sejdou se ve třídě aspoň 3-4, tak to bude masakr - pro učitele i všechny děti ve třídě.
Jak jsme to dělali my, nechápu? Bez asistentů, třídy o 30 dětech pouze na učiteli....vycházeli jsme ze základky samostatní a tak nám to vydrželo i po celý život...ještě moje dcery odrostly na ,,normální" základní výuce. Dnes mi připadá, že ,,hysterie" v podobě nějakých často podprůměrně vzdělaných asistentů nabírá na obrátkách....předpokládám, že za chvíli budou mít děti asistenty i na cestu na záchod....a co dělají rodiče? Proč je tolik odkladů? Dřív se tedy rodily inteligentnější děti, že nebylo tolik odkladů, logopedických a psychologických problémů? Ne, ale normálně se nám moji rodiče, stejně tak prarodiče prostě a jednoduše věnovali, mluvili na nás, četli nám, vyprávěli = my jsme četli = do první třídy šlo dítě, které umělo mluvit, pokud mělo logopedický problém, byla snaha ho vyřešit ještě v předškolním čase a to rodiči, ne že rodiče spoléhali na to, že jejich dítě někdo někde naučí mluvit, nevím o tom, že by někdo z mých spolužáků měl nějaké psychické problémy........🤣🤣 A hlavně mi nepiště, že za nás za ,,Husákových dětí" bylo všechno jednodušší a na děti nebyly kladeny tak vysoké nároky....ne nebylo to jednodušší, ale rodiče nebyli tak pohodlní a neodkládali své ratolesti k tabletům, či před monitory a nároky na děti? Dovolím si konstatovat, že nároky které byly kladeny na nás, by dnešní děti neustály......
Jenže dřív měl učitel autoritu a mohl spoustu věcí, které dnes nesmí. Já přijít domu a říct, že je ucitelka kráva a dává debilní úkoly, tak se dva dny neposadím. Dneska naopak se rodiče soudí, že úkoly nesmí být povinné, a učitele sami titulují tak, že dítě k němu ani mnohdy nemá šanci respekt získat, když už z domova ví, že učitelky jsou krávy, nány atd.
Navíc když dítě ve škole zlobí (a tím myslím opravdu záležitosti typu pobíhání po třídě v hodinách, ignorování učitele atd.), jsou rodiče ještě dotčení, že si je ze školy zavolají a chtějí hledat řešení. Navíc když se pak takové dítě nedejbože zraní vlastní blbostí, jsou tihle rodiče první v řadě s žalobou.
Navíc děti, které opravdu nezvládaly, mohly být přeřazeny do zvláštních škol, kde na ně byli lépe zařízení. Dneska je to vše v jedné třídě - opožděný vývoj, nezvladatelné chování, sem tam nějaký ADHD, hromada dys-cokoli... když tihle všichni přijdou o možnost odkladu, pak to učitel nemá šanci zvládnout.
V článku píšou čtyřletá. Tak starou mám vnučku. Sedí doma, kreslí si, hraje si a občas s ní i debatuju o dění ve školce. Rozhodně nikam neutíká a už vůbec né nahá.
Čtyřletého mají sousedi chlapečka - neposedí, neustále něco zkoumá, venku to má nejradši, takže už zamykají a modlí se, aby neobjevil skrýše s klíčem (mimochodem - klučina zvládne otevřít i řetízek na dveřích - stačilo přestěhovat židli z kuchyně, když šla máma na záchod). Každé dítě je jiné a že jedno se nezvedne od stolku, rozhodně neznamená, že jsou takové všechny.
Nikdo nevíme, není-li holčička třeba autík (ti nechtějí oblečení dost často). Rozhodně měli dospělí zabezpečit zámky, o tom žádná, ale děti jsou fakt vynalézavé, takže zamysleme se, ale nesuďme (neberte to osobně).
Čtyřleté dítě už běžně cítí stud, v zimě se samo oblékne a do tmy se samo jen tak neodváží. Asi chudák před něčím utíkala 🙁
Neobhajuju, jen k zamyšlení - jak to dítě, které je doma v teple, ví, že za dveřmi je zima? Zjistí to až venku a to už mezitím pravděpodobně zabouchlo dveře... některé děti už ve dvou letech připravují botičky, když se hrnete ke dveřím. A pak jsou děti, které ještě v pěti letech vyběhnou ven bosé, když jim neřeknete, ať se obují (znám takovou sourozeneckou dvojici osobně). Navíc z toho mála, co víme, těžko říct, zda šlo o "běžné" dítě.
Takže vy ho nakládáte z cesty? Stojíte s nákupním vozíkem v cestě a nakládáte? U toho Vám pobíhají děti… Moc bezpečné a ohleduplné..
Proč by pobíhaly děti? První, co jsme vždy dělali ještě před vyložením nákupu, bylo zajištění bezpečnosti dětí. Buď rovnou nasedaly, nebo (když to horké léto neumožňuje) zůstaly stát mezi auty, případně se mnou u vozíku. Rozhodně nemůžou děti pobíhat po parkovišti, bez ohledu na to, jestli nakládáte zepředu nebo zezadu!
Osobně radši na parkovací místo couvám, kde to jde, ale vždy taky zvažuji, zda pak půjde naložit nákup.
To není nic složitého. Jen musí stát jen v jedné řadě a ne ve dvou proti sobě, což podstatně sníží kapacitu parkovišť.
Po pravdě, pokud byste měl na výběr, tak takový způsob zvolíte taky, protože to je výrazně pohodlnější způsob parkování.
Takže parkování kolmo k chodníku nereálné. Leda mít parkování uprostřed mezi jízdními pruhy... jo, článek samozřejmě trochu "ztratil v překladu", že se mělo jednat o výjezdy z parkoviště a ne z parkovacích míst, ale to je už vedlejší. Je to kravina na n-tou. Další z příkladů, kdy nařízením lze odebrat další kus osobní zodpovědnosti za vlastní činy, hezky kousek po kousku...
20
Sledujících
1
Sleduje
20
Sledujících
1
Sleduje
Minimum porodu je překotných. Do nákupního centra 30 km to zvládnete a do porodnice ne? Kolik jste toho narodil?
1 odpověď
0
Sledujících
0
Sleduje
0
Sledujících
0
Sleduje
Rodila jsem dvakrát, jednu dceru jsme málem nedovezli a to to bylo v noci 15 minut do porodnice. Během týdne s prvním dítětem a během 4 dnů s druhým dítětem jsem v porodnici zažila celkem 6 miminek privezlých sanitkou, kdy se to nestihlo. Takže ano, klidně mějme porodnici třeba 50 km, ale pak je třeba navýšit kapacity pro matky před porodem. Protože dnes všude razí heslo "zůstaňte co nejdéle doma", zatímco potom to bude znamenat, že s prvním poslíčkem se vyrazí, aby se to stihlo...
Nebo přibudou domácí porody -návrat o osmdesát let zpět.
1 odpověď