Pan Klvaňa evidentně nepochopil, co se na světě děje. Nepochopil, že obyčejní lidé už té "liberální demokracie" mají plné zuby. Pod pláštíkem pokřivené demokracie jakýmsi liberalismem - slušně řešeno svinčíkem - se všude na světě lidé začínají bouřit hrstce politiků, jež zajímá více jejich vlastní prospěch než prospěch lidí, kteří je zvolili. Proto ten obrat. A bude následovat Německo, Česká republika, a myslím, že i další západní státy. Prostě lidé vidí, že máme demokracii, ale v podstatě celý "vyspělý" svět už dvacet let chudne... Proto ta změna.
Nečetl jste správně. Pan Klvaňa se vůbec nezmiňoval o příčinách Trumpova vítězství. Napsal, že poměrně výrazný rozdíl byl překvapením -- a to byl.
A dále psal o tom, co může následovat. Pokud by měl pravdu (jak to dopadne, zatím nevíme), tak já bych si možná raději vybral tu "pokřivenou liberální demokracii" před světem zvýšených cel a obchodních válek. Protože pak by Evropa začala chudnout doopravdy.
Tohle dávalo smysl dokud byla televize centralizovaný kanál zábavy. Dneska už je tolik podcastů (a dalších médií) a tolik obsahu o všech tématech, že ČT a ČRO nemá dělat nic. Stačí jeden informační kanál o zprávách, zbytek ať je otázkou zdravé konkurence a trhu.
Stejnej je i dotační podvod s filmama...skutečně posouváme umění, když X milionama zadotujem film na kterej přijde nakonec do kina 4000 (a to v lepším případě) lidí? Vždyť se pak ani nesnaží produkovat něco použitelného, mají svoje peníze od státu a tím celá operace končí, prostě jen řeknou, že u nás lidi do kina nechodí...A jelikož českej rybníček je tak malej, tak si stejně o dotacích rozhodují sami, všechno to není vkládáno třeba do nového talentovaného člověka, ale je to o známostech.
Mohlo by to zamozřejmě fungovat i tak, že veřejná ČT bude "jeden informační kanál o zprávách". A "zbytek ať je otázkou zdravé konkurence". -- No ale jádro pudla je v tom, že v té konkurenci (a na tom trhu a ve sledovanosti) je ČT pořád ještě hodně dobrá. Pro mně teda aspoň ano. Například "Případy prvního oddělení" a například "Středověké srdce Evropy", "Historie.cs", "Kalendárium", "Reportéři ČT"... Takové věci by prostě nevznikaly. Mám snad místo toho přepnout na TV Barrandov?
Zhádali? Co je to? Snad česky se to řekne pohádali, nebo se mýlím?
(Trošku mne překvapilo těch 79 srdéček pod vašimi otázkami, aspoň zatím. Asi to srdíčkáři cítí podobně...)
Ano, mýlíte se. "Pohádat se" je správně česky a "zhádat se" taky. Já sám v tom cítím významový rozdíl -- ten druhý výraz je silnější a většinou jde o zásadnější nebo dlouhodobější spor. Existují běžně používaná spojení "zhádali se do krve" (myšleno přeneseně) nebo "zhádali se jako psi" ("pohádali se jako psi" se nepoužívá).
Takže se v CERMATU musili svářit řádně 🙂
(A mimochodem, víte, "svár" je jedno ze dvou českých slov, které má stejný význam jako jeho protiklad? Svár / nesvár.)
Předpokládám, že když někdo takto obecně hodnotí vlastní národ, vychází především z vlastní povahy. Proto ví o čem píše.
Naopak si myslím, že Češi jsou neuvěřitelně pracovitý a dobrosrdečný národ. Protože je až neuvěřitelné, co díky právě těmto pracovitým lidem si mohou jejich jakékoliv vlády dovolit za absurdní hospodaření. A krom jiného, právě tito lidé umožňují, bohužel, i pokrytecké parazitování občanům, jež máte ve svém okolí právě vy a vám podobní.
"Pokrytecké parazitování občanům" -- co to je???
No... trochu mne překvapuje, že pan Šídlo i většina zde-diskutujících považuje "pražskou kavárnu" za skutečně pejorativní výraz; v lepším případě prázdný.
Já jsem Valach z opačného konce, takže nejsem moc kompetentní se k tomu vyjadřovat... ale kdybych Pražákem byl, byl bych na takové označení naopak hrdý.
Mně u spojení "pražská kavárna" naskočí Montmartre nebo Slavia, Hašek, Kisch, Brod a Bass anebo třeba Černý, Seifert, Škvorecký a Vaculík... Kavárna jako klub intelektuálních elit. A to, že ten výraz v negativním smyslu používali pánové Zeman, Ovčáček a mnozí další... to vypovídá spíše něco o nich samých.
Ano -- do "pražské kavárny" bych chtěl patřit; stejně jako se nestydím za to, že jsem povětšinou "pravdoláskař" a "sluníčkář".
V červenci jsem si udělal cyklovýlet podél toku Jizery... a na Vinohradský pivovar v Káraném jsem po trase dostal několik doporučení. Takže jsem neopomněl se tam zastavit. Bylo tam pěkně živo, příjemné prostředí, piva výborná (protože to bylo na konci mé pouti, ochutnal jsem jich víc). Tak jestli je tohle jedna z páně Turkových aktivit, tímto mu na dálku děkuji a přeji hodně zdaru do dalšího podnikání!
Já takovou touhu vidět naživo nahou ženskou mám,když sedím u počítače.
Byli jsme v kempu,kde mají i nudistickou pláž a mohli jsme oblečení tam projít.
Ten můj pocit z pohledu na nahotu se obrátil v úplnou nechutnost.Asi sporé oblečení je víc sexy než úplná nahota.To je jen můj pocit.
Ano -- ale je to trošku mimo. Nudistické pláže přece nejsou o "touze vidět naživo nahou ženskou" nebo o tom, co je "víc sexy". Anebo by aspoň neměly být.
Důrazně varuji před jakoukoli stranou, ve které by figuroval Kalousek. Vy mladí, pokud sami nevíte čeho je schopen, zeptejte se svých rodičů. Bylo by to jen vyhánění čerta ďáblem. Kalousek je bezohledný Harpagon, který by nás stáhnul z kůže.
Budete asi mladší, když mluvíte o rodičích. Já jsem Kalouskův vrstevník; pamatuji všechno a mám dobrou paměť. Ne že by MK neměl v mých očích nějaké malé šraloupy -- ale stejně ho považuji za jednoho z nejchytřejších politiků, kterého jsme kdy měli. Člověka, který jde k jádru věcí a když promluví a posluchač není hloupý, musí většinou souhlasit.
S tím Harpagonem je to ale vtipné a nechtěně trefné. MK se ve vládní funkci opravdu choval jako Harpagon -- tak, jak by se správný ministr financí chovat měl.
Nejvíc to Štrougal podělal v r.86 při explozi v Černobylu kdy zatloukl zdraví škodlivý výskyt radioaktivity na našem území. Lidé šli v pohodě do prvomájového průvodu, zatím co ve Vídni měli omezené vycházky a pískoviště zakrytá plachtami. Zvýšený výskyt rakoviny je zachycen ve statistice.
Otázka je, jestli on sám mohl něco dělat. Těžko dneska soudit. Myslím taky, že směrem od Sovětů panovalo totální informační embargo... a kdo by věřil nějakým katastrofickým zprávám ze Švédska a od dalších 'imperialistů'...
V prvomájovém průvodě jsem tehdy byl s kočárkem a hrdě jsem se chlubil čtyřměsíčním synkem. Tak ten to má ode mne jako celoživotní dárek... :-(
Moc přísné hodnocení! První díl jsem shlédl docela rád; nic mne nepopudilo.
A proč přísné? -- Autor píše, že se "s divákem nehraje férová hra a pod pláštíkem kvalitního obsazení se mu nabízí neumětelský a prapodivný mix žánrů". Chce tím snad režisérovi naznačit, aby příště obsadil hereckou třetí ligu anebo rovnou lidi z ulice?
Píše, že "veškerý humor tak musí obstarávat duo policejních nekňubů" (předpokládám, že to myslí také kriticky) a v titulku předtím, že "Docent selhává i jako komedie"... Tak jak by si to představoval? Že budou nekňubové všichni? Že to budou další "Babovřesky". Nebo že nekňubové jsou zakázáni, když se režiser (už podruhé) "pokouší o seriózní krimi procedurálku"? (Jak to autor ví?)
Kritizuje se lehce. -- Velmi by mne zajímalo, jestli má autor recenze připravený nějaký scénář, který vyhoví všem jeho vlastním nárokům a nebude "nechtěnou parodií" na to či ono.
4
Sledujících
0
Sleduje
4
Sledujících
0
Sleduje
"Chvíli mám nutkání přestoupit také, abych se dozvěděla, jaké měl Igor trenýrky." -- Přestup nebyl nutný; Igor trenýrky povětšinou neměl žádné.